ProSadGuru.com

Miscanthus: описание, размножаване, грижи, озеленяване, използване на градина, снимка, сортове и видове

Miscanthus: описание, размножаване, грижи, озеленяване, използване на градина, снимка, сортове и видове

Видове от този род са привлекателни главно пъпки. Дълги nezhnoopushennye клонки с грациозно увиснали върхове събрани плавателна ципа съцветия, които украсяват висока (в човешки ръст), обрасли с август до края на есента.

Miscanthus хидрофилни, така че е най-добре да тръгна обратно плана им езерце или украсяват канавката, ограда. Това родом от Далечния Изток ще изисква слънчево място. В средната зона не е така замръзва.

Размножава се вегетативно мискантус. Интересно декоративна форма zebrina с кръстосани златни ивици по листата.

Тази билка се смята за много топлина, любов и malozimostoykim. дългогодишния ми опит в отглеждането на мискантус гигант в североизточната част на Беларус позволява опровергае стереотип на своя слаб зимен издръжливост.

Първото запознаване с това невероятно растение се проведе преди десет години. Минавайки практиката в разсадници в Долна Саксония (Германия), аз бях поразен от разнообразието на отглежданите култури там.

Сред многото видове растения привлече вниманието ми и гигантска слонска трева. Нищо подобно не беше виждал в родните си земи. Той е израснал тук, с огромни буци, достигащи височина от 3-4 метра. Германците очевидно пристрастен към тази билка, тъй като тя се отглежда там много често.

Възможности за използване в засаждане на мискантус са били различни - близо до стените на сградите, на ръба на тревата, или дори в центъра, на първа линия ... В почти всички случаи, мискантус твърди, че е тения.



Имаше голямо желание да се развива този гигант у дома. Но специалисти колегите немските бяха скептично настроени за перспективите на моята идея. В продължение на няколко години, всъщност, аз трябваше да пострада.

През първата половина на зимата донесе и засадени коренища през есента бяха замразени. Във втората част на добре презимували в изба, а през пролетта го разделя на няколко части и се засаждат в земята.

В първите години след засаждането мискантус развити слабо и едва достигат два метра височина. Растенията не са приели една декоративна и тропически чар, както е в Германия. Все още старание увенчаха с успех.

Днес, след десет години на усилена работа, грешки и разочарования, аз съм горд да кажа, че гигантската слонска трева адаптира успешно към нашите почвено-климатични условия.



Растенията се сега, достигащи височина от метър на три и половина. В моята градина расте няколко доста големи храсти трева. Само един от тях, аз таят. Дори и в суровата, малко сняг зимата, когато студа за дълго време поддържа под -30 ° С., Всички кус-кус ли оцелели.

Въпреки това, "ние се събуди растението" през годината, вече е твърде късно - в края на май. Това се дължи на факта, че растенията са били замразени unsheeted повечето развити пъпки на върха на коренището. A-нагоре спящи пъпки в долната част на коренища отне по-дълго.

Какви са тайните на нарастващата мискантус? Тяхното малко. Най-важното - това е местен, добре адаптирани посадъчен материал.



Гигантски мискантус - топло- и влаголюбиви култура. Той не понася суха, песъчлива почва. Позициониране растения се нуждаят от слънчево, защитени от силни ветрове и студени място. В местата, проветривата, декоративни растения, намалени, поради неколкократни чупене на листата. Преди засаждане е необходимо да се определи правилното място.

Растат на едно място може да се окаже много години, непрекъснато нараства диаметъра на храста и едновременно декоративност. Презасаждат голям храст мискантус лесно.

Първите една-две години след засаждането, младият храст расте сравнително бавно, обикновено достига на височина 2-2,5 м. Едва по-късно, когато растението е добре установена и да получат сила, той ще бъде готов да покаже целия си гигантски сила и красота.

Първите няколко години, е наложително да се подслон младите храстите. Аз таят мискантус собствената си листа.

Останалата част от грижите на мискантус нормални. В сухо време е необходимо напояване, особено по време на активен растеж. Остър дефицит на влага могат значително да забавят растежа на издънки.

За бърз растеж на растенията през първата половина на сезона изисква подаване на течни органични или минерални торове с високо азот фракция. От средата на юли хранене постепенно намалява. От август, е желателно да не се въвеждат азот. В противен случай, това ще се отрази негативно на зимата издръжливост.

Сигурен съм, че това е интересен билка ще се хареса на много фенове на растенията ...



Споделяне в социалните мрежи:

сроден

МискантусМискантус
Snowberry: описание, размножаване, грижи, озеленяване, използване на градина, снимкаSnowberry: описание, размножаване, грижи, озеленяване, използване на градина, снимка
Goldenrod (Solidago: описание, размножаване, грижи, озеленяване, използване на градина, снимка,…Goldenrod (Solidago: описание, размножаване, грижи, озеленяване, използване на градина, снимка,…
Acacia: описание, размножаване, грижи, озеленяване, използване на градина, снимка, сортове и видовеAcacia: описание, размножаване, грижи, озеленяване, използване на градина, снимка, сортове и видове
Maple плавателна ципа zheltolistnyMaple плавателна ципа zheltolistny
Мискантус в снимкатаМискантус в снимката
Arisaema: описание, размножаване, грижи, озеленяване, използване на градина, снимка, сортове и…Arisaema: описание, размножаване, грижи, озеленяване, използване на градина, снимка, сортове и…
Татарския клен: описание, размножаване, грижи, озеленяване, използване на градина, снимка, сортове…Татарския клен: описание, размножаване, грижи, озеленяване, използване на градина, снимка, сортове…
Плавателна ципа клен есента огнено червеноПлавателна ципа клен есента огнено червено
Медуница: описание, размножаване, грижи, озеленяване, използване на градина, снимка, сортове и…Медуница: описание, размножаване, грижи, озеленяване, използване на градина, снимка, сортове и…
» » » Miscanthus: описание, размножаване, грижи, озеленяване, използване на градина, снимка, сортове и видове
© 2022 ProSadGuru.com