ProSadGuru.com

Clematis Tangut: описание, размножаване, грижи, заявление, снимка, клас

4858627925730ebc12ae010.04194992

Clematis Tangut, както и другите му клематис, аз растат разсад метод. Семена опаковани в салфетка за ден накисва в топла (20-25 ° С.) Вода. Лежах ги рядко, леко поръсена (може и да не се поръсва). Почви на чим от пръст, пясък и натрошен варовик (2: 1: 0.1).

Култури на покриване с пластмасова торба и се слага в тъмно място с температура 10-13 ° С. След 20-25 дни, когато семената се излюпват, изложени гърне на ярка светлина (не пряка слънчева светлина).

Издънки веднага, поръсени с пудра активен въглен, за да се избегне поражението разсад черно краче. Аз ги води само от разпръсквача или палета. Температурата в този момент е за предпочитане 15-18 градуса.

Видео: клематис

Clematis Tangut 2

Разсад за 2-3 седмици, за да поддържат "teplichke", постепенно свикнали на открито. Можете да сеят семена в началото на лятото, в този случай за постоянни разсад се засаждат в началото на есента.

При засаждане на открито място (края на май-началото на юни) погребе разсада до 10 см. Ако "хлапетата" са слаби, те са засадени с минимална дълбочина погребение. Пристрастията за периода, необходим за тях рядко светлина.

Почвата на мястото на възникване на корените трябва да pritenyat. Обикновено за тази цел около растенията се засаждат Alyssum рок и Arabis.

Clematis Tangut 3

Или силно солен почва за клематис не Tangut подходящ. На кисела почва растението не цъфтят. Ако падането на кореновата система е zamulchirovat торф, той е длъжен да премахне пролетта.



С появата на устойчиви на топлина растения хранени инфузия на лопен (1:10), кофа за всеки.

Две седмици по-късно - "Kemira-Lux". За всеки възрастен храст подвижен в чаша дървесна пепел и малко се вгражда в почвата. Редуването на органични и минерални торове дава добър резултат.

При липса на торене цветя свиват. Яви в годината на засаждане на пъпките извадя.

Clematis Tangut 4

Това се случва, че клематис Tangut губи всички надземни части. В този случай, ние не трябва да бързат да се изхвърлят на корен. След една година, или дори две от спящи пъпки има вероятност да развие нови издънки.



За вкореняване на резници, използвайки парчета от пресни картофи или цвекло. Резници за по-бързото установяване издържа решение мед (1 чаена лъжица. - 1-во вода). Аз rezhu кубчета зеленчуци, прободе с една ръка и поставете дръжката в дупката.

Cubes "приземяване" поставя в тенджера, налейте малко вода някъде. След това трябва само не забравяйте да налее вода в тенджера и спрей pritenyat и резници на.

Clematis Tangut 5

Отивате веднъж през зимата вилно селище, той обърна внимание на "странно" лиана uvivshuyu телена мрежа Ryabitsev. Представете си: всички наоколо в снега и пред вас красиви растения с пухкави вълнест топки, покрити с скреж.

Лято е на същото място, не разпознах красотата на зимата. Пухкави топки така ме порази, само тук-там се подаваха в ажурна зеленина. Но най-интересното - цялата лозата бил покрит с доста голям жълт звънец.



Реших да бъдете сигурни, да се сдобият с това растение у дома си, знаейки, че клематис Tangut (а именно, затова той се нарича) и възпроизвежда чрез семена.

Чрез тях, закупуване на по всички правила, за да започнете засаждане. Но всичките ми усилия са били напразни. Това не помогна и стратификация - без семе не се е повишила, дори и след 3 месеца.

През пролетта, аз специално отиде на мястото, където той за пръв път видях клематис. На клоните люлееха малко очукан "Fluffy". Собствениците не са, а аз се осмели да откъсне клонче със семена, които се засяват в оранжерия.

Само няколко седмици имаше приятелски издънки. Когато разсадът са израснали малко, аз ги присаждат в едно легло, а от есента имах приличен храсти. И най-изненадващо, че някои от тях дори цъфтят.

Clematis Tangut 6

Зимата не ме разочарова. Дори след най-тежките студове, прехвърлени без подслон, тази лоза щастлив със своята зеленина и грациозни цветове до късна есен. И събраните през пролетта семената дават приятелски плодове.

Очевидно е, че такова природно стратификация е по-ефективна. Може би не на последно фактор е свежестта на семената, които могат да загубят жизнеспособността в рамките на една година. Въпреки това е трудно да се спре ентусиазиран човек, и аз купих семената на три нови сортове и ще направи още един опит да има тези невероятни растения.

Clematis Tangut 7

Непридирчив към условията на отглеждане, отлична зимна издръжливост, дълъг период на цъфтеж, декоративно през цялата година да направи това растение е съществен елемент от вертикално озеленяване.



Споделяне в социалните мрежи:

сроден

Клематис ОхотскоКлематис Охотско
Clematis Tangut расте от семена и грижа за разсадClematis Tangut расте от семена и грижа за разсад
Clematis лилав клематис илиClematis лилав клематис или
Clematis integrifoliyaClematis integrifoliya
Clematis lanuginozaClematis lanuginoza
Ligularia TangutLigularia Tangut
Clematis zhakmanaClematis zhakmana
Ligularia TangutLigularia Tangut
Отглеждане на разсад праз у домаОтглеждане на разсад праз у дома
Отглеждане разсад CleomenesОтглеждане разсад Cleomenes
» » » Clematis Tangut: описание, размножаване, грижи, заявление, снимка, клас
© 2022 ProSadGuru.com