ProSadGuru.com

Monarda прекрасен аромат

Видео: БОЯ джинджифил ЛЯТО !!! Нектар прекрасни аромати !!!

В нашия регион сега сме в пълен разцвет Monarda Дидима. "Шаги" ярко червени цветя в цветните лехи привличат пеперуди. Висококачествен растения изненадат бледо розово, лилаво, лилаво и дори бели цветя. Много ми се иска да се намери бял Monarda - ако смятате, че изображенията, които са се натъкнали на мен, тя изглежда необичайно! Но обикновено червено е добро:

Цвете Monarda Дидима

Въпреки че, честно казано, е растение, не ми харесва толкова много, за цветята, оставя голяма част от аромата - силен, плътен, напомнящ на мента (или по-скоро, дори и Мелиса). Те казват, че са от мента - далечни роднини :) чай със сушени листа от Monarda - това е нещо! Ето защо, в моята градина винаги в магазин за мястото си.

Видео: Flavor Monarda. Faberlik

Друг четиво, което оставя Monarda може да се използва прясно в салати и като подправка за готвене на месо. За хибридни растения е, обаче, не е така - те са поставени само за красота, но не и в кулинарните цели. Аз съм все още твърде ограничи чай.



оставя Monarda

Видео: Пазаруване за здраве, Asterion, Monarda (уточни)

Отглеждане Monarda лесно. Тя може да расте на слънце, а през poluteni- почва предпочита спорна, богата на хранителни вещества. Ако са доволни от него условия, той расте добре - понякога дори и препоръча да се ограничи растежа си чрез засаждане в голяма кофа без дъно.



На всеки три или четири години на Буш трябва да бъдат разделени. Ако не го направите, в крайна сметка растението отслабва, изтънява, се разболява. Monarda го пролетно-разделят, между другото, най-бързият и най-надеждният начин за неговото възпроизвеждане.

Но да се върнем да се грижи. Monarda Дидима - вода-нежен растение, така че в сухо лято са доста често го полива най-малко два пъти седмично. На сухо тя се развива зле и може дори да zabolet- своя основен враг - брашнеста мана. Отслабена растения и цветя, по-лоши, и изглежда доста непривлекателни. Между другото, стъбла цветя трябва да намалят времето: избледнял цвете Monarda също не украсяват, изглежда разхвърлян.



Но това, може би, е грижа Monarda и цели. И ако го сложите в един ъгъл на градината с влажна почва - например, от езерото, - и след това не се изисква поливане. Уютна, това растение е и в природните композиции, в покрайнините на скраб.

Видео: Faberlik Partner30. Бестселър " Monarda Plus"

цъфтят Monarda

Въпреки ярко външния му вид, Monarda - не индивидуалист)) Тя изглежда страхотно в комбинация с други растения, не само градини, но също така и див. Нейният партньор се поберат висок великденче, енчец, салвия, тлъстига видно, daylilies, ехинацея, жълтичка. Благодарение на аромата на листа, който, между другото, дори и да има само с едно докосване храст, Monarda логично се вмести в състава на билки, обогатен го с ярки цветове. И аз искам да се опита да сложи няколко motherwort: той също, сега просто цъфти. По мое мнение, трябва да се окаже, добре!



Споделяне в социалните мрежи:

сроден

Monarda fistulosa - подправка с цитрусов ароматMonarda fistulosa - подправка с цитрусов аромат
Monarda хибрид - величествен момиче, виденMonarda хибрид - величествен момиче, виден
Monarda в лятната градинаMonarda в лятната градина
Такова различно Monarda си представиТакова различно Monarda си представи
MonardaMonarda
Monarda с мирис на бергамотMonarda с мирис на бергамот
Monarda ^ засаждане и грижи в открито полеMonarda ^ засаждане и грижи в открито поле
Monarda - чисто нов в сайтаMonarda - чисто нов в сайта
Monarda с очарователни съцветияMonarda с очарователни съцветия
Полезните свойства MonardaПолезните свойства Monarda
» » » Monarda прекрасен аромат
© 2022 ProSadGuru.com