ProSadGuru.com

"Onion щастие" - Allium

Видео: разнообразие от зелен лук

Allium (lat.Allium) - род, включително целогодишен и луковични многогодишни тревисти и (с неразвити луковици) растения. Има няколко стотин вида, сред които са годни за консумация и декоративно rasteniya- някои видове съчетават двете качества - например е известно, че много див лук и лук Slizunov. Но повечето от тези необичайни растения - все още са редки гости на нашите вили.

Allium Schuberty

Преди няколко години бях с голям интерес да се открият в прекрасния свят на декоративни лъкове. Оттогава моята малка колекция от актуализира редовно с нови образци. Без да навлизаме в много ботанически подробности, бих искал днес да ви запозная с някои от тези красоти - може би някой се интересува и от тези растения. Повярвайте ми, те заслужават да закичи нашите легла!

Allium nutans, пъпки

Нека много от Allium разцвет за кратко, а след цъфтежа, като повечето от тях губят своята привлекателност, но те трябва да бъдат засадени, дори и за тези кратки моменти на красота. В крайна сметка, най-луковични се държи по същия начин - но който отказва нарциси или лалета само поради тяхната мимолетно чар? И с лъкове ...

Тук Allium флавум - един от pozdnetsvetuschih декоративни лъкове: Имам просто изсъхна. Очарователни "фонтани", нали?

Видео: Засаждане лук

Allium Flavium

Ето още един - като него форма на съцветия, цъфтящи в същото време (края на юли - началото на август). Уви, не мога да се определи неговото име - опаковката на крушки се губи безследно, а заедно с него изчезна и тайната на името на бял очарованието)) Кой знае - да ми каже!

Allium

Като цяло, в най-различни декоративни лъкове, че не е експерт, за да се разбере сложно. В допълнение към видовете, за продажба са представени и хибридни форми, както и информацията върху опаковката често или не по принцип или от общ характер - информира за особеностите на селскостопански практики от рода (Allium) и не повече от това ... но се възхищавам на растенията, които не се спират, разбира се)) Обърнете внимание, например, в края на юни цъфтежа Allium multibulbosum

Allium Multibulbosum

Това растение е по-за феновете на класиката)) и фенове авангардни вероятно оценявам хибрид на косата, създаден въз основа на Allium vineale - Onion Vineyard или vinogradnichnogo:



Allium & усилвател; усилвател усилвател-amp- # 39-Коса & усилвател; усилвател усилвател-amp- # 39;

Той също се появява в целия си блясък през втората половина на юни, като Allium siculum, характеризираща се с доста големи и изразителни цветове:

Allium Siculum

Те изглеждат по-лошо от много цветя градина, да се споразумеят:

Allium Siculum цветя

Allium azureum - син лък - старата ми любов :) Тя изглежда невероятно в цветна леха, където сините му съцветия хармонира добре с много градински растения. Аз тази година той показваше близо до холандските луковични ириси



Allium Azureum

Allium roseum (така или иначе, това е под това име са били продадени крушки, макар и цветята на опаковката е забележимо по-ярки от ляво на факта). Отглеждане в моята розова градина и е умело съчетан с ниски рози.

Allium roseum

Този въздух образува крушка лук

излъчен крушката

Но Allium atropurpureum, грандиозно интензивен тъмно-лилав цвят цвете, образуват семенници, които зреят семена като конвенционален лък



Allium atropurpureum

Те украсяват съцветие, дори и в момент, когато на носа е вече избледнява (между другото, на стебла цвете на декоративни лук може zasushivat и използвани при зимни букети)

Allium atropurpureum, seedpods

И освен ако не може да пренебрегне тук деликатните цветя

Allium & усилвател; amp- # 39 Доброто и amp- # 39;

Те цъфтят в края на май - елегантен кълбовидни съцветие при ниска (10-12 см), скок. Доколкото мога да разбера, това е хибрид формати в продажба случва под името Allium `Graceful`.

Това изобщо не е всичко, разбира се. Но се надявам, че са искали да се установят в своите цветни лехи на тези прекрасни растения. И това също:

Allium Moly

Allium oreophilum

Allium neapolitanum

Allium karataviense

Allium rosenbachianum



Споделяне в социалните мрежи:

сроден

Декоративни лук AlliumДекоративни лук Allium
Отглеждане лук Slizunov: съвети и триковеОтглеждане лук Slizunov: съвети и трикове
Поклон увиснали - "нежна" SlizunovПоклон увиснали - "нежна" Slizunov
Засаждане и грижи за AlliumЗасаждане и грижи за Allium
Как да расте декоративни лукКак да расте декоративни лук
Декоративни лък: повече от полезен билкиДекоративни лък: повече от полезен билки
Засаждане на луковициЗасаждане на луковици
Allium nutans как да намерите снимкиAllium nutans как да намерите снимки
Allium nutansAllium nutans
Декоративни лук в градска средаДекоративни лук в градска среда
» » » "Onion щастие" - Allium
© 2022 ProSadGuru.com