ProSadGuru.com

Характеристики на пролетното засаждане на рози

Този прекрасен - един истински кралски - цветето е много популярен сред градинарите. Най-често, лилия крушки са засадени в земята през есента. Сега, в май в цветни лехи, които вече сме показа своите издънки, листата се развиват. Но нашият променлив климат и зимния студ за някои видове катастрофално. Такава лигаво да включва, по-специално, на обикновените източните хибриди - изящни цветя с богат екзотичен вкус. Те са най-добре, засадени през пролетта, като се вземат предвид засаждане капризите на странни красоти.

Някои лилия е по-добре да се растение през пролетта

Изборът на място за засаждане

Идеалното място за засаждане на ориенталски лилиум в централната част на Русия - контейнер. Все пак, това не може да е твърде удобен за високи сортове, достигайки 1.5 m височина, но за по-лесно (60-70 см), нищо по-добро, може би, и не мисля. Winter крушка контейнер съхранява на хладно място (например, мазе). Това е много важно, че почвата не замръзва в резервоара, в противен случай всички наши усилия са безсмислени.

При засаждане в избраната за ориенталски лилиум слънчев кът земята: цветята - любителите на топлина и светлина. Но в основата на растението трябва да бъде pritenit - например, беше седнал до една лилия ниски едногодишни. Виждал съм в препоръките за литература да се засадят лилии ориенталски хибриди в частична сянка, но собствения си опит: слънцето все още е за предпочитане. На топло и слънчево, защитено от мястото на вятър го аз дори прекара зимата в земята, под светлината на подслон lapnika и сняг.

В подножието на лилия е в добра позиция ниско едногодишни



Невъзможно е да се засадят лилии в мокри помещения - от излишък от вода в почвата корени започват да гният, развитието на болестта.

Почвата и тора

Ориенталски лилиум не обичат тежка, гъста глина не gruntov- тях са подходящи за варовити почви. Ако земята на станцията е това, че е по-добре да се засадят луковиците в контейнер или напълно да замени почвата на мястото за кацане на специално подготвена смес (препоръчително състав: пясък, торф почва, торф и бор отпадъци в еднаква dolyah- може да се използва и готов почва за цветя). След като взе решение да замени почва изкопае дупка за засаждане дълбочина около 30 см, на дъното се изсипва пясък (той играе ролята на дренаж) и добавете почва.

По-добре е да растат буйни и дълги цъфтящи лилии са плодородна почва. Ако е необходимо, преди засаждане направи хумус или компост (размер на 1 кофа 1 кв зона за кацане) дървесна пепел (200 грама на 1 квадратен метър), поташ (20-30 грама), суперфосфат (30-40 грама) , Аз не съм фен на минерални торове и особено земята, под земята, не се оплоди рози, но аз се опитвам да ги насадя в добре обработени площи с плодородна почва.



Защитете крушки

Лили крушки обичат да празник на гризачите. Аз вече имам веднъж каза,, тези ненаситни животни са ме оставили без посадъчен материал. Ако имате мишка в градината - са чести посетители, не трябва да се разчита на факта, че през лятото те се хранят и толкова много. През пролетта, както и лилии есен засаждане, е желателно да се използват кошници луковици или метална мрежа.

Лили крушки имат нужда от защита



За защита на луковиците от заболяване, се препоръчва да почвата при fundazol прах целевата сайт. Аз, като превантивна мярка обикновено се използва дървесна пепел.

нюанси кацане

Повечето лилии силни стъбла, които не изискват подпори. Но някои по-високи сортове в момента на изобилен цъфтеж жартиера не боли, особено в периоди на проливни дъждове и ветрове. Но определянето на фиксирания курс до възрастни растения, ние рискуваме да боли и повреди на електрическата крушка. Ако мислите, че може да се наложи да подкрепя кремовете, да го инсталирате на приземяване.

Сравнително дълбочина на засаждане могат да се срещнат различни препоръки - 5-7 до 15-20 см Аз за себе си традиционната опити и грешки даде следните правила .:

  • колкото по-голяма луковицата, и толкова по-висока е растението, толкова повече тя трябва да има posadit- високи лилии с плитка засаждане стеблата по време на цъфтежа може да се скъса в основата;
  • могат да бъдат засадени пролетните луковици не са толкова дълбоки, както през есента (особено тези сортове, които се очаква да изкопаят зимата);
  • оптималната дълбочина на засаждане - 2-3 височината на крушката.

израствам лилия

През пролетта може да се засаждат не само ориенталска лилия - в продажба по това време има много различни разновидности на крушки. Въпреки това, качеството на посадъчен материал понякога изтощително: топло, с липсата на светлина кълновете бързо изготвя и луковиците изсъхват, губят еластичността си люспи, може да бъдат засегнати от гниене. Ако се въздържат от закупуване до падането на силите не е достатъчно, ние се опитваме да изберете най-малко най-стабилните и здрави крушките с кратки издънки. И ние разбираме, че те ще бъдат доволни от цъфтежа по-късно от засаждат през есента. Как да се грижи за растенията по време на сезона, разказва статия Лили - девствената кралица на градината.

И когато сте засаждане лилия?



Споделяне в социалните мрежи:

сроден

Възпроизвеждане лилииВъзпроизвеждане лилии
Ориенталски красотаОриенталски красота
ЛилияЛилия
Сортове лилииСортове лилии
Засаждане на луковици покълнали лилииЗасаждане на луковици покълнали лилии
Кога да засадят лилии в открит терен през пролеттаКога да засадят лилии в открит терен през пролетта
Изборът на място за засаждане на луковициИзборът на място за засаждане на луковици
Сортове Шалот (semeikaСортове Шалот (semeika
Грижа и отглеждане на лилии от крушки до цветеГрижа и отглеждане на лилии от крушки до цвете
Подробни характеристики на азиатските лилииПодробни характеристики на азиатските лилии
» » » Характеристики на пролетното засаждане на рози
© 2022 ProSadGuru.com