ProSadGuru.com

В царството на мъховете

Видео: Къща растения / Какъв проблем възниква, когато купувате растения в магазина?

Мъхове са очарователни ... Не знам, може би това все пак ще тече от детство - като да гледаш покрити с мъх пънове, гали кадифе мъх hummocks :) Аз не могат да преминат през тези невероятни растения, особено ако вашата камера))

Природата създава невероятна комбинация

Миналата пролет, аз говорех за тези прекрасни "картини", която привлича природата с помощта на мъхове и лишеи - тук. Е, днес, по време на редовната разходка с Аленка ние отново се удари в реално царство мъхове.

Царството на мъх, в подножието на стария бреза

Видео: Отдел разпространи Мос семейство. Структурни характеристики на живота, стойността на mhov.AVI

Сняг продължава да идва, и буйна зеленина надделява и привлича силен магнит :)) За съжаление, аз не съм силен в тези видове растителност, така че мога да просто да се насладите на красотата им, да правите снимки и да споделят своя опит. Ще Ви бъда благодарен, ако някой от експертите в моите снимки научава екземпляри от флората и говори за тях в детайли.

Например, тук е такова чудо - дали лишеи, или гъба ... Нещо в него е чужденец, нали? :))



Нещо странно, от формирането на мъхове и лишеи :)

Ето тези невероятни "гъби" рамо до рамо с други, твърде необичайни и интересни обитатели на горите (които го познават и могат да кажат, че сме намерили, отговори!):

Необичайни и интересни представители на горската флора



Има и по-малко странни екземпляри, но не по-малко красиво:

мъх



Именно тази "възглавница" и така искам да потупване)) И един прекрасен цвят - заглушен сребристо-зелен:

мъх

И този, който расте в близост, - ярко зелено, макар и под формата на двата вида са много сходни. Отново въпрос за тези, които знаят мъховете: това са различни форми на едно и също растение или всички тези различни видове?

мъх

Разбира се, това не е всичко на мъхове и лишеи, които растат в нашата област. Но ние и разходката беше доста кратко)) Мисля, че за кратко време, когато снегът се разтопи напълно, тази галерия е подобрило значително.

И искате мъхове?



Споделяне в социалните мрежи:

сроден

SaintpauliaSaintpaulia
Изчерпване на увреждане на озоновия слой ДНК антарктически мъховеИзчерпване на увреждане на озоновия слой ДНК антарктически мъхове
Цветари, се нуждаят от вашата помощ !!!Цветари, се нуждаят от вашата помощ !!!
Помощ! Какво да правя ???Помощ! Какво да правя ???
Моят малък юбилей и приятна изненадаМоят малък юбилей и приятна изненада
Мъхове и лишеи: украса в градинатаМъхове и лишеи: украса в градината
Къде мога да намеря снимка NolinКъде мога да намеря снимка Nolin
Различни мъхове на снимкаРазлични мъхове на снимка
Елате !!! Каня всички -updated !!Елате !!! Каня всички -updated !!
Мос - eyewinker?Мос - eyewinker?
» » » В царството на мъховете
© 2022 ProSadGuru.com