ProSadGuru.com

Идеи за легло в сянката на шестолъчна звезда

Видео: цветни лехи Идеи красиви оригинални цветни лехи на градински декор

Когато обработваема земя е малка, и би било желателно да се засадят дървета и храсти и зеленчукова градина разпределят пространство за цветове, има много малко пространство. Много цветни лехи с запълването често остават свободни, по-специално под дървета и храсти. Това може лесно да се определи, тъй като много от сенкоустойчивостта! На първо място сред тях е заета от домакина. И шестолъчна звезда?

тюлени цветя Соломонови

Дълго време ми сенчести места легла бяха почти празни, а след това аз имам два вида хостове и засадени слънчогледи. Но това не е достатъчно! Подобно нещо друго! Следващата придобиването е шестолъчна звезда. Видях я в един приятел в сенчестата градина и просто очарован от красотата й. Това беше в края на лятото цветята на kupene отсъства, но вид на декоративна светло зелени листа ми беше достатъчно, за да помоли веднага процес. Знам, че има много видове шестолъчна звезда (Polygonatum), към която принадлежи към вид, ми, няма да кажа точно, но домакинята я нарича "лилия Сибир".

Видео: Какво може да Пасадена сенчести Цветя в сянка в градината



Първите цветята в градината си, видях само 1,5 години. Радост е морето! Такива сладки бели буркани със зелен поднос. Подобно на това, че те са добри за рязане - престои дълго време, просто смяна на водата, така че се режат върховете на стъблата.
Изненадващ жизнена сила на това растение - дори и в силно сенчести места тя расте и да се възпроизвеждат добре. шестолъчна звезда около винаги ще бъде малко трева - това ги потиска, и не ми харесва плевели растат на сянка. Смята се, че уплътнението агресор Соломон и бързо превзема областта около себе си. Не знам имам го мирно един до друг в непосредствена близост до момина сълза - и това, и друго растение се държи прилично, трансплантация изисква на всеки 2-3 години. В уплътнение и момина сълза Соломон оставя една и съща форма, но с различни размери и цветове, съседи отлична сянка и се допълват взаимно. Мисля, че на земята в тяхната компания и папрат, нека й дантелени листа украсяват моя алея на сянка.

шестолъчна звезда (Polygon & усилвател; усилвател-aacute-Tum)

Видео: Интересни идеи за градината преносими легла



Почвата в моя район е плодородна, така kupenu Аз не се оплоди. Но с валежи през лятото имаме проблем, водата трябва да се постоянно. В южните райони цъфти през април, в средната лента - през май. Ако имате късмет и пролетта е прохладно и влажно, а след цъфтеж шестолъчна звезда може да се възхищават на 7-10 дни по-дълго от обикновено. Чрез разрохкване на почвата, имайте предвид, че корените на шестолъчна звезда не се намират във вътрешността и по повърхността на почвата на дълбочина 2-3 см.
Друг плюс - шестолъчна звезда перфектно зима без подслон.



Polygonatum kingianum

Видео: цветни лехи. 10 тайни на цветни лехи на сянка. снимка

Неотдавна в интернет намерих kupenu с ярки червени цветя и веднага исках да и позволи такъв! Кой отглежда такива бързи цветя наистина такъв наситен цвят, като на снимката, или не? И въпреки че няколко реда за полагане на грижа за нея, аз ще бъда много благодарен!



Споделяне в социалните мрежи:

сроден

Има най-различни цветни лехиИма най-различни цветни лехи
Дафне майДафне май
Подреждане на цветни лехи, цветни лехи, цветни лехиПодреждане на цветни лехи, цветни лехи, цветни лехи
Или коледна звезда коледна звездаИли коледна звезда коледна звезда
Непретенциозен цветна градинаНепретенциозен цветна градина
Необичайни идеи за конвенционалните легла (видеоНеобичайни идеи за конвенционалните легла (видео
Коледна звездаКоледна звезда
Скромен красота Polygonatum multiflorumСкромен красота Polygonatum multiflorum
Рододендрони за средната група: TallРододендрони за средната група: Tall
Соломон печатСоломон печат
» » » Идеи за легло в сянката на шестолъчна звезда
© 2022 ProSadGuru.com