ProSadGuru.com

Легенди за незабравки

Видео: незабравки Легенди

В същото растение в различни части на света, могат да носят различни имена, което е свързано с културата на хората, живеещи в тази територия. Изглежда, че принадлежат към една и съща инсталация е означавало, в зависимост от местоположението на земното кълбо, със собствен характер и историята ...

незабравка

Но има една малка светло синьо цвете, че ако скромно стои отделно от общата тенденция. Къде е той просто не расте: в горите на Южна Африка и в подножието на Алпите, Австралия и Нова Зеландия, Америка и Азия. Името на това - незабравки.

Какво шепне незабравки

Изглежда, че във всяка европейска страна знаем, че синьото (понякога, обаче, бяло или розово) цвете с жълто око: на английски език тя се нарича незабравка, на немски език - Vergimeinnicht, на Френски - NE-moubliez Па, на Испански - nomeolvides, на Италиански - nontiscordardime, на португалски - НАО-ме-esquecas. В Холандия, името на цвете vergeet-MIJ-nietje, в Дания - forglem-MIG-EJ, в Швеция - forgatmigej, Румъния - ню-ma-uita. На руски не е име в повелително наклонение, както и в Чехия (pomnenka), Български (Незабравка) И преведено (niezapominajka). Незабравки със същото име е на японски, корейски, китайски, иврит и персийски. Променете думите и знаците, но превода и смисъла е навсякъде един и същ: ". Не ме забравяй"

Изглежда, че във всяка европейска страна, че това синьо цвете с жълто око

Разбира се, има едно цвете и официалното име приета сред ботаници - Myosotis, което в превод от латински като "мишка ухото". Въпреки това, под това име той е известен само за биолози, това е популярно име, което съдържа трогателно поискване, преминал през цяла Европа.

Които образуват легендата на незабравки

Неговата приказка за мен-нямащите са почти във всяка европейска страна. Най-старият от известните митове идват от древна Гърция. Богинята флора Флора разпределя всичките си играчи прекрасно име, но забравих незабележим малък син цвете ... И когато богинята заминаваше, прошепна след нея: "Не ме забравяй ...". Това е, което тя го нарича Флора, като заедно с докосване на името на друг и възможността за погасяване на всички, които гледа цвете, паметта на забравените от къщата, близки и роднини.

Флора снимка богиня istpravda.ru сайт

Видео: Легендата за Circle 4 серия HD 1080p на



Може би тази легенда разказва историята за това как Господ ни е дал имената на всички цветя, незабравки, но забравил гърба си и да поиска отново. "Не ме забравяй" - Господ й отговори.

Има и друга история идва от Гърция, където незабравки стоманата синеок Егла сълзи проля от нея, докато се раздели с любимата си - овчар Likasi. Отново паралели могат да бъдат проследени до европейските народни приказки, в които сините мен нямащите са момичета сълзи, раздялата с близките си хора - един куп неговите сълзи, цветя и да им даде да любимо памет.

Неговата приказка за мен-нямащите са почти във всяка европейска страна

Подобна история е описана в друга легенда, която разказва за едно момче и едно момиче, които ходят на брега на река Дунав. Тя попита младоженеца да я получите синьо цвете, което расте в близост до скалата, и той изпълни молбата й, но не можа да устои и падна в реката. Violent твърди за него, и последното нещо, което той е имал време да вика любимо: "Не ме забравяй!". Няколко дни по-късно тялото му е намерено в близост до брега, а в ръцете си държеше същите сини цветя. Булката погребан любимата му, засадени на гроба му и цветята, които са получени, тъй като тяхното име.

Видео: Митът за митохондриална Ева. Митове за човешката еволюция



Историята около две неразделни приятели: едно момче и едно момиче, което израства в близост в горите и полята. С течение на времето, момчето израства и се превръща в млад мъж, и е време да напусне къщата на родителите си. И те отидоха с приятел, за да се сбогува с края на гората, зад която беше една поляна, осеяна със сини цветя. И след това те дадоха един друг цвете и обеща всеки път, под формата на цветя, за да се помни силното приятелство. Годините минавали, а тя е остаряла. Но всяка пролет, тя отиде до една ливада, загледан в мен ли не още и чакаше приятеля си. И след като е видяла сред сини цветове посивяла брада човек, идващи към нея - приятеля си обратно, не забравяйте за това.

Почти всички истории за тези цветове са свързани с важността да си спомня нещо специално

Има една притча за ангел, любов земята момиче - той я видя за първи път, на брега на реката, дълги косми мен ли не още. Като наказание, ангелът бил изгонен от рая, и момичето трябва да седят мен ли не още по целия свят. Ден и нощ, тя се разхожда из света, при всякакви климатични условия rassazhivaya тези цветя. Когато тя се справи с тази задача, както се появи пред портите на рая, и те не са затворени за тях - пазител на портата се чудеха на освещаването на момичетата и че желанието й да се върне на ангела на небето е над всички светски желания.



Хората вярвали, че това цвете символизира чистота, вътрешни и външни.

Почти всички истории за тези цветове са свързани с важността да си спомни нещо: любов, приятелство, дом ... и колко лечебни свойства, приписвани на необичайни и незабравки мен! Смятало се, че това помага да знаете името на стесняване спасяване кашлица, сок от които може да се втвърди острието, и разбира се, този слух излезе, че ме нямащи представени някога оставят на донора в паметта. Хората вярвали, че това цвете символизира чистота, вътрешни и външни.

Има дори и фестивали, свързани с тези цветове

Има дори фестивали, свързани с тези цветове. Например, в Германия там е древна традиция в една от пролетните дни на цялото семейство, с приятели или дори цели училища, за да излезем на разходка в гората. Има деца и възрастни организират игри, събиране красива сини незабравки тъкат венци и вземете цветя се събират. Често тези букети се съхраняват сухи през цялата година, а през този ден всеки се опитва да забрави своите оплаквания, оставяйки само един красив пролетен разходка в паметта.

В Англия там е празник "на май Кралицата", който също има много древни корени - в древния Рим в навечерието от 1 май младите хора отишли ​​в гората, където танцуваха около дървото, посветен на богинята Флора. Те тръгнаха и събира цветя, които по-късно украсени града. Традицията достига до Средновековието, оставайки с появата на християнството. Особено първата тържественото честване започна в чест на Джордж осми - с цялото си съд и свитата му отравяне може да 1 в горите, в което приветства идването на пролетта. Традиционно при момичетата този ден избра "кралица май" и носеше на главата си венец от nezabudok. 

това цвете се счита за царски - дори и в 1405, крал Хенри IV на Англия (Lancaster) го избира за своя емблема, е в изгнание. Забравете-Me също така е символ на немски и английски масони.

Нямащите символизират чистота, вярност, любов и заветната памет

Нямащите символизират чистота, вярност, любов и заветната памет. Но как и защо това растение е получил една титла в най-много езици и един семантичен легенда? Кой знае какво е наистина историята, свързана с тази проста, но магически цвете ... Може би това се е случило в древни времена, и това наистина е участвал богове? Или цвете е свързана любовна история е толкова трагична и голяма, че всички музиканти се разпространяват слуховете и легендата за него около бялата светлина .. Никой не знае това: правото е Флора, че не можете да видите веднага това прекрасно цвете, и истината за него ние не знаем, но всеки, който е посветен на сините листенца, а след това си спомни нещо от собствената си история ...

И как мислите, какво легендата е вярна? ..



Споделяне в социалните мрежи:

сроден

Teschin език, домашен помощникTeschin език, домашен помощник
Направете си градина в незабравимо преживяване: всичко, което трябва да знаете за мен нямащитеНаправете си градина в незабравимо преживяване: всичко, което трябва да знаете за мен нямащите
Легенда на земното кълбоЛегенда на земното кълбо
Нежни цветя незабравки на снимкиНежни цветя незабравки на снимки
Цвете на вечна любовЦвете на вечна любов
Забравете-ми градина: скромен красотаЗабравете-ми градина: скромен красота
Легендата за незабравкиЛегендата за незабравки
Цветя на английски езикЦветя на английски език
Криптокорин езикКриптокорин език
Имена стайни растенияИмена стайни растения
» » » Легенди за незабравки
© 2022 ProSadGuru.com