ProSadGuru.com

Hoya месести грижи

Младите издънки на Артур Karnoza Hoya месести, зелен или кремаво-зелени (в цветови разновидности с пъстри листа). Цветовете имат различни разновидности на Hoya Артур Karnoza бяло с розово корона в центъра, или малко по-розово, често в зряла растение едновременно може да бъде освободен 6-10 съцветия. На цветята образуват капчици пенливи на слънце дебел нектар, сладка на вкус.

Яйцевидни листа дълги 5-8 см, тъмно зелено, блестящи с къси дръжки.



Тя расте в горите, върху скалите, дърветата в тропични и субтропични Азия и Куинсланд (Австралия).
Лесен за грижа е допринесла за развитието на нови сортове, които се различават по цвят и форма на листа, както и цвета на цветя.



От личен опит. Винаги съм харесвал алпинистите, малко разстроен, но това, което най-много не знам колко е хубаво да цъфти. Но когато е имало в моя дом Hoya месести, Аз съм щастлив да се намери, че е възможен компромис!



В допълнение към красивите листа жилав и гъвкав, може да пълзи бръшлян произтича разтвори очарователни уханни цветя. Въпреки това, той е непретенциозен и бързо развиваща се, дори и с умерена светлина. Въпреки това, за цъфтежа тя все още се нуждае от много светлина. Аз Hoya расте в кухнята в плантатор кутия висяща на запад, където слънцето в следобедните часове, изобилие.

Не веднъж съм чувал, че Hoya не иска да цъфти. Аз също съпротива в продължение на няколко години, докато аз го научих тайни.

  • На първо място, през цялата година, предвижда, че с добро осветление. През зимата, сложих на много светло и хладно (10-12 °) прозорец.
  • В продължение на два месеца (декември-януари) изпрати Hoya в пенсия, напълно отрича поливане. Този вид стимулация на цъфтежа. В екстремни условия, растението започва да се положат твърди пъпки.
  • През пролетта и есента антена част се потапя в топла (35 ° С) вода в продължение на 30 минути и земята ком -. В продължение на два часа. Пръскането прекарват мека вода през цялата година. Аз се полива внимателно, само след изсушаване на почвата в саксията.
  • Изключване на всяка пермутация, особено преди и по време на цъфтежа. Промяната на ориентация в светлината нулира пъпки.
  • Той стимулира цъфтежа близо пот (изисква добър дренаж!). Roots трябва да бъдат напълно oplesti глинен стая - само ако сортът цвят. Аз не се пресаждат си завод в продължение на пет години, само на мястото на най-горния слой на почвата и наторяване.
  • Храненето започва с появата на младите листа през пролетта и продължава до края на август. Аз използвам тор за succulents'm прави след поливане.
  • В никакъв случай не премахва избелелите стебла цвете! За тях през следващата година ще има нови цветя.


Споделяне в социалните мрежи:

сроден

Hoya pohvastushki и въпросиHoya pohvastushki и въпроси
Hoya е империалистите, или конят на кутиятаHoya е империалистите, или конят на кутията
Hoya, често задавани въпросиHoya, често задавани въпроси
Празникът свърши, а сега е необходима вашата помощПразникът свърши, а сега е необходима вашата помощ
Hoya цвете расте къщаHoya цвете расте къща
Първият разцвета на KhoiПървият разцвета на Khoi
И отново на hoyyahИ отново на hoyyah
Снимки на закрито растения и цветяСнимки на закрито растения и цветя
Hoya Артур Karnoza трикольорHoya Артур Karnoza трикольор
Моят Hoya цъфтеше! Особености грижиМоят Hoya цъфтеше! Особености грижи
» » » Hoya месести грижи
© 2022 ProSadGuru.com