ProSadGuru.com

Отводняване крайградски район

Ако крайградски район, разположен в nizinke, в дъждовния сезон, той може да се превърне в истинско главоболие! В крайна сметка, никой от нас не обичат да напляска локвите, и още повече - да се опита да сложи нещо в киша земята. Но заблатени или заблатена земя в страната - не е присъда. Има много начини да се правят дренажна площ - със собствените си ръце или да донесе по този въпрос специалисти. Всичко зависи от мащаба на операциите и местоположението на вашия сайт. Много акъл туристи сами по себе си правят различни канали, източване доста успешно своя подгизналия (ако не е подгизнал) на земя. Свалям шапка на тези, които са в състояние да направят на собствените си такива работи))

дренаж част

Но ако беше толкова просто, експерти в дренажни работи ще бъдат оставени без работа. След класическата схема правилното дренажна система - е мрежа от перфорирани тръби и канали, за 1.8-2 zaglublonnyh т- система люк чрез които (15-20 години) ще се почистват захранва струя вода, подадена по високо davleniem- монтаж на специално кутии приемна така наречената "боклук кутия", която трябва да се почиства редовно от различни дребни боклуци.

Дори перфорираните тръби са определени в изкоп за конкретен технология, първо в долната част на канала е пълни камъчета или чакъл, след предвидени тръби чрез монтиране на всеки 15-17 метра шахти. След канали с тръби излива чакъл или чакъл, и най-горния слой на почвата се излива. Освен това наклонени тръби трябва да са 3-4 см на метър, и тръби се обикновено се опаковат в специален филм или въведени в улей с фина мрежа, поръсени с чакъл или камъчета горе. За да спаси някои градинари не използва закупен перфорирани тръби за дренаж, и стария метал чрез пробиване на малки дупки в тях в окопите и полагане на дупките.
Ако сайтът ви не е много претоварен, че е възможно да се извърши канавката и без полагане на тръбата - просто като ги напълнят с камъчета или камъчета.

Отводняване крайградски район



Преди тези (наистина грандиозни) творби включват предварително геодезически план на обекта, където най-високата точка и най-ниската точка на облекчение. И дренаж част е изработена в съответствие с плана, от най-високата точка - до най-ниската. Доста често системата за дренаж площ е slozhnokombinirovannoy, защото на терена може да бъде всичко. Често част е разположена върху плоска повърхност, без наклон. В този случай, за отстраняване на основния канал изкопан дълбок кладенец, на дъното и стените на които са подсилени със специални подпори и бетонирани. И ако продукцията главната осушителна тръба, която се намира под нивото на ямата събирането, ямата изкопани друга - между тях. Тъй като инфлацията на главния водата събиране и се евакуира от тях помпа.

Съпругът ми и аз сме се прави лесно дрениране, когато имаме толкова много работа и влажните зони, които по време на дъждовния сезон за него просто не се мине без гумени ботуши. От старите майстори е малка селска къща с няколко легла, подобие на детска площадка, много и много боклуци, които е трябвало да бъдат поставени някъде, както и голям необработваеми пустош (място за въображение)) Така че ние решихме, че преди да се организира добре сайт което трябва да направите първите, отводнителни канали и ги налагат на всички видове "ненужни".



само дренаж



Проверени част наклон старомодния начин: на места, където (ние вярваме) повърхността е надолу издълбават първата малка бразда ги зарежда през маркуча за подаване на вода и погледна в каква посока водни потоци. Знаеш ли, ние направихме грешка доста малко. Леко коригира посока кранове и вкопана в предназначен места изкоп дълбочина от около 1 m от терминала в дълбок (2.5 М) и. За тази работа, ние трябваше да наемат хора, те също ни помогна да се изкорени множество дънери, останали от предишните собственици (за определен такса, разбира се))

Окопи ги напълнихме старите пънове, клони, останки от строителни материали и всичко това е достъпно вила отпадъци действия във връзка с дрехи и стари играчки на. Изкопни работи изравни в почвен слой, поради което той е бил малко над изкопа (по-късно ние се приземи там орлови нокти, касис и счупи няколко легла). Тогава окопите "очите" изпълват с чакъл, пясък и внимателно подпечатан. Топ покрит канавка с дюшеме и я сложи тротоарни плочи. Така че ние се удобни пътища към градината. Сега, в най-тежки поройните дъждове по пътищата ни можете да се разхождате в обувките, дори и без намокряне краката му.

Но ние не можем да си помисли наведнъж, как да се засили броните на пистата, и те започват да се рушат. Без да се замисля, си поставихме ги останали от ремонт тухлена къща: тухлена зидария направена в два слоя. Той получава силен, но не е много хубаво, и аз, засадени по протежение на груб тухлена зидария непретенциозен потайниче - излезе много хубаво! Ето как аз и съпругът ми направи дренаж на вашата страна сайт, а заедно с прекрасните пътеки градина.

Както можете да видите в този деликатен въпрос масата на нюанси и тънкости. Съпругът ми и аз съм себе си и разходите се справили "малко кръв", кани хора извън да помогне в много тежка работа (риголване и засипване на изкопи, изкореняване дънери). Но ако наистина искате да направите надежден и висококачествен дренажна система сайт, вие все още по-добре да се вземат помощта на професионалисти.



Споделяне в социалните мрежи:

сроден

Дренажна мрежаДренажна мрежа
Дренажна помпа: защо имате нужда от негоДренажна помпа: защо имате нужда от него
Как да си направим тоалетна в страната със собствените си ръце? етапи за избор на площадки и…Как да си направим тоалетна в страната със собствените си ръце? етапи за избор на площадки и…
Дренаж около къщатаДренаж около къщата
Оранжерии в страната със собствените си ръцеОранжерии в страната със собствените си ръце
Аза дизайн крайградски районАза дизайн крайградски район
Отводняване площ: откъде да започнете?Отводняване площ: откъде да започнете?
Кладенецът е в страната със собствените си ръцеКладенецът е в страната със собствените си ръце
Как се прави канализация в страната със собствените си ръцеКак се прави канализация в страната със собствените си ръце
Съвременните водосточни тръбиСъвременните водосточни тръби
» » » Отводняване крайградски район
© 2022 ProSadGuru.com