ProSadGuru.com

Алпинеум 3 основни правила

Тази пролет Веднъж споделена историята на създаването на "погрешни" алпинеуми. За да се нарушават правилата бях принуден от обстоятелствата и последиците от нарушенията (съвсем очаквани и редовни) не отнема много време да се чака ... Така че днес аз предлагам да си припомним най-важните правила за подреждане на алпинеуми - тези, които го правят не само красива, но и трайни и нас - аматьорски градинари - ще спести неприятностите и допълнителна работа.

фрагмент на алпинеуми

Правило едно: в основата, базата и фондация отново!


Никога не приемайте време и усилия за коригиране на разположение на базата на своите алпинеуми. Дотолкова, доколкото това е важно, аз съм убеден, че на практика вече два пъти, така че твърдя категорично: това правило е абсолютно необходимо! Въпреки това, за да го следват, също трябва да се има предвид: на първо място ние трябва да разберем какви проблеми трябва да бъде предотвратено.

Видео: Джак Ма Топ 10 правила за успех

Така че, ако алпинеуми ще бъдат разположени на мястото, където водата през пролетта или след дъжд се натрупва, е в застой - отводняване строго необходимо. От своя подреждане подходящ пясък, чакъл, бетон блок, тухла отломки и строителни отпадъци - всеки наличен материал. Ако мястото за цветна градина, което се приема на повишена ви партерен пясък, а водата отива веднага - можете да го направите без дренажен слой.

Ако работите във вашия район къртици и земеровки, задължително и без да успеят да покрият в основата на бъдещите алпинеуми ситна мрежа метална решетка. Аз не знам какво животните, привлечени от изграждането на камъка, но ако квартал има поне един zhivotinka, изкопаване тунели в почвата, то със сигурност ще бъде тук!

Някой дупка

Моите алпинеуми най-засегнати са от такова "разкопки", и отива и растения, както и внимателно подредени композиции от камъни (((И да поправи последиците от повреда е много трудно, а понякога и невъзможно - напълно да ремонтирам всичко по-лесно!

следи от разрушаване

Често се препоръчва премахване копка в земята следващата цветна градина почвата лежеше геотекстил или друга нетъкан материал. Какво прави той? За да се избегне смесени слоеве на почвата, почвата не се отмива и че не покълнат плевелите.

От гледна точка на практическия опит на което мога да кажа от плевели такава защита е безсмислено, по мое мнение. Това покритие не пречи засятата и покълнат semenam- в същото време, значително увреждане от останалата някъде в дълбочината на почвата корените на многогодишни плевели не е в състояние да наблюдава. С ерозията на почвата, също не се изправи. От друга страна, най-лошото на такъв защитен слой не е правилно, така че ако можете да - правят.

Друга заплаха, породен от грешни алпинеуми устройства - камъни могат да потъват. За да избегнете това, почвата - особено при големи камъни - трябва внимателно да се уплътнява.

Скали на хълма



Още първите му алпинеуми, които правех на купчината от почвата изкопана време на строителството на обекта, за барбекюто. И това правило игнорирани (Трябва да призная: Аз не правя толкова много от липсата на познания, но поради бързането и - да, има - обичайните мързела :)). Въпреки факта, че една шепа пръст трябва да легне по време на сезона, вали, изглежда, сгъстен, някои камъни по склоновете имам една година след подреждане на алпинеуми "платно" - са започнали да се изнесат, да потънат, да отиде в земята. Е, и когато се присъедини като копаете "злодеи", процесът е станал неуправляем ... и не повтаря грешките си!

Видео: Middle School: Най-лошото години от моя живот Официален Трейлъра # 1 (2016) - Лорън Греъм филма с HD

Правило две: в алпинеуми важното - камъни


Точно така! Алпинеум - това не е просто "цветна леха с камъни на", както често се възприема. Камъните тук - основната и първостепенна елемент на състава, машини, съоръжения правят само я постави акцент, засилват впечатлението. Ето защо, изборът на материал и местоположението и взаимното свързване на камъни - от огромни каменни блокове, за да камъчета за дъмпинг - са от решаващо значение.

Как да изберем? Отново се съсредоточи върху принципи - да се разчита на тях, с предоставените данни и данните, които успешно се справят сами. Но основните принципи в този случай:

  • декоративни;
  • трайност;
  • естественост.
 
Stone комбинира с киселец и звездица

Вие трябва да започнете, може би, с естественост. Най-красивите алпинеуми - тези, които най-успешно имитира естествения ландшафт. По бреговете на реката естествено изглежда гладка като полирани камъни с вода, и по сипея - груб, вдигна камъни. Следователно, трябва да се разбере какъв вид пейзаж искаме да създадем, и след това да се вгледате внимателно, някои "строителни материали" се използват в такива случаи природата. И изберете, на базата на тези наблюдения - е почти подход печеливша.

Декоративни - многопластов концепция. В допълнение към експресивната форма, текстура, цвят, а ние трябва да помисли как да се комбинират помежду си елементи на бъдещите алпинеуми. Понякога цялата композиция е изградена около един-единствен камък, впечатляващ със своята красота - тогава останалата част трябва да е нисък ключ, защото тяхната задача - да се подчертае достойнството на "солист", и нищо повече.

Видео: квантово число обяснено!

Във всеки случай, да се избегне сборник. Как да бъдат привлекателни, нито е всеки себе си, алпинеуми камък - това не е кариера и хаотична купчина чакъл, и като цяло, допълнен състав, елементи от които в никакъв случай не трябва да се конкурират помежду си.



Между другото, естествен и декоративен помежду си много тясно свързани. Мислите, мисля, виждал ли си някога нещо в природата, например, със същия размер камъни, подредени спретнато ryadochkom? Лично аз това никога не се е срещал. Но в цветни лехи, които създателите му се обаждат Рокар, - през цялото време! Признавам, а тя съгрешили това)) Ето още един пример за грешките си:

Камъни и усилвател; усилвател-quot-Boucicaut & усилвател-quot;

Няма съмнение, че ако ви харесва добре - и не слушайте съветите на никого :) В крайна сметка, това е вашата градина, а той искал преди всичко за вас, а не ландшафтни дизайнери. Но повечето от тези композиции са просто по инерция или невежество, а защото е лесно да се избегнат грешки - доста малко внимание и наблюдение.

И накрая, дълготрайност. Ето това е не само, за да не се разпадне, ако избраният камъка от проливни дъждове и студа на зимата (ако изберете тези, които са типични за района, а след това през следващите няколко десетилетия, най-вероятно няма да се случи :)). По-важното е, някои породи (например, пясъчник, малко по-малко - варовик) са склонни под влиянието на валежите и климатични капризите променят външния си вид. Порьозни скали могат да абсорбират вода, могат да бъдат замърсени - това е важно да се разбере и със сигурност ще бъдат взети под внимание.

За нашия регион, например, един добър избор - гранитогрес, в полза на своя цвят и текстура варират в много широки граници, изобщо не се ограничава до творческите импулси)) А какво ще изберете?

камъни



Насладете се на камъни, да се насладите техен избор - тогава той със сигурност ще бъде успешна!

Правило три: внимателно изберете растения


За да научите как да го направя, написани планини от книги и статии, така че ние да поговорим малко за това какво да не правим.

първо: че не е необходимо да се засаждат в алпинеуми агресивни растенията се развиват бързо и в същото време заема обширни територии. Не, това по принцип е възможно - но знаейки, че проблемите се увеличават. Алпинеуми или няколко години напълно трансформирани: някои особено активни групи са в състояние да се затвори напълно дори доста големи камъни.

Признавам, че грешка в техните "грешни" алпинеуми редовно. Например, изключително обичан от мен stonecrops и звездица, Вероника filiformis - отлични растения земята капак, който може буквално за сезона, за да се скрие килим як част от цветната леха. Грабеж излишъци ръката ми да не се повишава ((((и времето като грижа изисква много По принцип, ако не сте готови да се ангажират по един систематичен "подстригване" - не слагайте нищо подобно в алпинеуми: една или две години оригиналната песен няма да се учат и да! не на факта, че ще ви хареса резултата ...

Stonecrops сред скалите

второ: не се включат растения, декоративни което е много ограничено във времето. Например, и началото на пролетта крушки (минзухар, Muscari, Scilla Difolia) сред камъните изглеждат прекрасни. Но за много кратко време ... И не можете да скъса листата vyanuschuyu докато изсъхне, не пожълтяват ... В традиционните цветни лехи, за да се реши този проблем е лесно - само сложи край на растенията с тучна зеленина и красива, които успешно да маскират признаците на повяхване крушки. В алпинеуми този трик не винаги е възможно, следователно, да се избере, както и на самите и тяхната комбинация растенията трябва да бъдат много внимателни.

Например, аз наистина харесвам декоративни лъкове, но повечето от тях, ottsvetaya, става много небрежен външен вид, че сред камъните е трудно да се прикрият. И все пак той намери изход: Allium nutans че цъфти късно (ние обикновено са през август), но пищната зеленина запазва до замръзване.

Растенията в алпинеуми

Но с Rhodiola Rosea, аз очевидно пропусна: тя кацна в центъра на композицията, в непосредствена близост до един огромен камък, където цветове изглеждаше просто невероятно в края на пролетта. Но цъфтежа приключи, и почти всички централната част на градината летния цвете изглежда тъжен и мрачен: и да видим няма нищо, и не крия ...

Разбира се, това не са всички правила и тънкостите на договореност алпинеуми. Много може да се каже и за kompozitsii- му mesta- за избора на това как да се хармонично се побере - много специално - на цветна леха в околния пейзаж. Възможно е да се обсъди подробно вида на алпинеуми - единична обширна тема. Но тези три правила, за които ние говорим днес, ми се струват най-важни и приоритет.

Може би имате желание нещо да допълва или нещо, което да се спори? Не забравяйте да споделите мнението си в коментарите!



Споделяне в социалните мрежи:

сроден

Цветни лехи и цветни лехи - каква е разликатаЦветни лехи и цветни лехи - каква е разликата
Свързани материали алпинеуми устройствоСвързани материали алпинеуми устройство
Алпинеум, алпинеум, алпийска градинаАлпинеум, алпинеум, алпийска градина
Алпинеум в страната със собствените си ръце снимкаАлпинеум в страната със собствените си ръце снимка
Как да си направим алпинеуми (видеоКак да си направим алпинеуми (видео
Съставите от иглолистни: сред скалите на склона, миксбордовеСъставите от иглолистни: сред скалите на склона, миксбордове
Dryopteris ароматноDryopteris ароматно
Многогодишно млечкаМногогодишно млечка
Как да инсталирате и групирани камъни в алпинеумиКак да инсталирате и групирани камъни в алпинеуми
Растения за алпинеумиРастения за алпинеуми
» » » Алпинеум 3 основни правила
© 2022 ProSadGuru.com