ProSadGuru.com

Принципи и възможности броеници

Броеница. Така различно ...

Обичам рози. Те са величествени и трогателно в същото време нежна. Те изпълват градината от ранна пролет до късна есен, преди замръзване. И вие може напълно различен начин да представи своя проект.

Видео: Transerfing реалност - възможности помещения (Етап I), аудиокнига. Вадим Зеландия

Тя може да се засаждат само роза. Грижа за такава броеница ще бъде много по-удобно, защото изискванията на неговите жители ще бъдат същите. Но за да се създаде хармонична картина в този случай е много, много трудно. Ако току-що засадени колекция от рози, като розова градина с ще изглежда като голям сандък с бижута - ярки, цветни, скъпи, но ... абсолютно не изразителен. 
Веднъж, много отдавна, бях на посещение голям любител на рози. Колекцията тя имаше много голям, но удоволствието от това съзерцава, не съм получил. Дори напротив - в продължение на години съм бил бит от желанието да има броеница в градината си. Това беше разсейване на цветя, най-най-различни и те не просто се изключват взаимно. Въпреки, че всеки си цвете беше много интересно и красиво, това беше kakafoniya заедно вместо хармоничен звук.
Рози, засадени в monorozarii нужда от добре обмислена схема, като се вземат предвид много фактори. На първо място - на изискванията на някои видове светлинни условия. И въпреки че повечето предпочитат рози постоянното излагане на слънце, все още има някои, които лигаво в пряка слънчева буквално се стопи. Това се отнася за много разновидности на английските рози на Дейвид Остин. Тези рози са за предпочитане, засадени в тънък ажурна полусянка високи дървета, като се избягват горещи обедното слънце.
Броеница. Така различно ...

Следващият много важен момент в създаването на хармонично картина на броеницата е изборът на сортове във форма (хабитус), а височината на храста, докато избора на най-подходящите и изгодни комбинации от цветя в форма и цвят.

Време на сортовете цъфтящи е друг критерий за подбор. Ето защо, за задачата за избор на броеници сортове е много, много трудно. Ето защо някои разсадници предлагат готови композиции за засаждане на рози, което значително опростява задачата на градинаря.

Ако говорим за вида на броеници, те могат да бъдат романтични, където главната роля се играе от формата на цвете. Там е най-често засадени рози реколта, английски, слаба. Тази розова градина е в добра позиция в уединено кътче на градината, което я поставя уютен пейка или малка масичка със стол, за да се отпуснете. Такава романтична градина може да се формира като една стая, където стените са розови храсти.

Броеница. Така различно ...

Броеница на ярки вида рози създава тържествено настроение. Най-добре е да компенсира богати зеленина на чемшир и тучна морава. Тя може да бъде поставен на входа на обекта. Между другото, като се смята, че за да защити градината от уроки могат да бъдат засадени на входа на ярка червена роза, което ще отклони вниманието на злото.



В зависимост от местоположението на броеницата, как ще бъде разгледана с една ръка или с всички рози са засадени на принципа на високо, за да се намали. Освен това, ако Розовата градина, засадена, например, под оградата, тя може да се разглежда от една страна, по-високата роза, например, стари, засадени във фонов режим, най-маломерни - най-близо до ръба.

Интересното е кацне сред нисък клас от една до две храсти (в зависимост от размера на броеницата като цяло) sredneroslye с много красиви или уханни цветя за близък контакт с тях.
Сред броеницата от нисък рози флорибунда или хибриден чай роза интересно място на доста високо shtambe или катерене роза, тя подпряна на обелиска. 
Преден броеници план може да вземе почвеното покритие и миниатюрни рози. 

Броеница. Така различно ...

Вижте красивите рози вертикални опори, като арки, обелиски, дънер. 
Като подкрепя за рози могат да използват обикновени полюси на стволовете на дърветата. Те разкопа в земята, а след това залепване на стъблата от рози, с помощта на жартиери и обикновени пирони забити в багажника. Такава привързаност доста забележим и много сигурно.
Ако искате да се засадят няколко храсти високо катерене рози, можете да направите една много хубава баня. Вие трябва да се копае в земята на няколко дървени стълбове на върха на тях заедно с дебели въжета или вериги, които поставят камшик розите. Само не забравяйте, че розите и лозите те оставят следи себе си не знам как - те трябва да бъдат вързани редовно.



Rose да завърже дебела навита въже наистина ми харесва. Това е един много лесен начин за изпращане на рози в правилната посока.

Броеница. Така различно ...

Видео: Пет принципи на развитие в Civilization V Sid Meier и

Много интересни варианти на устройството "вдлъбнати градини." Тези градини са много популярни в Англия в края на 19-ти век. Голф такава градина понижи спрямо околния терен, който е по-топъл климат в него. С по-комфортна среда, растенията е по-добре да разработи площадка се намира в долната позволява по-добър изглед на самата централа. Ако тя няма да бъде само един градина, розова градина, а след това прекара времето ще бъде съществува удоволствие. Той може да се превърне в градина от вкусове. 



Броеница. Така различно ...

оптимален план за грижи добре в малки групи роза растение. Тъй като почти всички розите в нашата област да бъдат подслон за зимата, а след това се крият рози група може да им осигури по-голямо количество въздух под покритието, което от своя страна им дава успешен зимата.

Но ако говорим за себе си, аз предпочитам смесения състав на рози и други растения. Аз съм романтик по душа на състава, с цветовете на изтънчената форма, деликатното ухание и меки цветови комбинации, където рози растат в компанията с рози, лавандула, delphiniums, флокс, лилии. Перфектно тръгва на розовото мъдреца, Вероника. Храсти daylilies перфектно изпълват пространството и са добри, дори и след цъфтежа. Популярни през последните години ХОЙХЕРА с цветни листа и съцветия деликатни цветя в розово градина, пълна с прекрасна първа линия. 

Видео: Една версия на приложението, akvapechati.AKVAPRINT

Броеница. Така различно ...

Броеница. Така различно ...

Бъдете придирчиви при вземането на цветни аранжировки. Ако все пак не е ясно обмислен план, след което осъществи редовен растение, независимо дали е роза, цвете, храст или дърво, ходи на техния 6 или 12 тъкане и мисли за това как тази централа ще бъде в комбинация с близките, вече засадени. 

Имах случай, аз бях седнал следващите два вида Monarda (или Chervona улица, тъй като хората казват) - червено и лилаво. Когато те цъфтят, видях как тези два цвята потискат помежду си, макар и всеки сам по себе си беше страхотно. Аз трябваше да седне. И това, което е едно и също: алено Monarda до бяла лайка директно осветена, блестеше лилаво и оранжево близо eschscholzia. 

Видео: Принципите на домашно осолена риба

От този момент, преди цветята на растителни, имах дълго чудене с него в градината - съседите изберете цвят, на ъгъла на наблюдение, осветеността, влажността ... Но това е от друга тема.



Споделяне в социалните мрежи:

сроден

Сортове рози за малка градинаСортове рози за малка градина
РозиРози
Специално издание №1 / 2016 "Rose Garden" са в продажба сега!Специално издание №1 / 2016 "Rose Garden" са в продажба сега!
Цветни лехи с рози - разнообразието от стилове и форми, достойна кралицаЦветни лехи с рози - разнообразието от стилове и форми, достойна кралица
Обиколка на Източна Германия Броеница наОбиколка на Източна Германия Броеница на
Отглеждане на рози: избор на площадка и озеленяванеОтглеждане на рози: избор на площадка и озеленяване
Броеница-леглоБроеница-легло
Малката градина как да засадят розиМалката градина как да засадят рози
Модулна броеницаМодулна броеница
Личен опит в отглеждането на розиЛичен опит в отглеждането на рози
» » » Принципи и възможности броеници
© 2022 ProSadGuru.com