ProSadGuru.com

Приказка американска Rose Бард: Интервю

Броеница Павел Бардън

В деня, когато професионален фотограф Пол Бардън за пръв път видях старите рози, имаше рязък завой в живота си той решава да стане селекционер. Сега американците се възхищават на оценките му и скоро се повишиха Бардън може да бъде на разположение в Русия.

- Г-н Бардън, разкажете ни за долната част на X.
- През 1994 г., един приятел ми показа каталог, и аз бях толкова впечатлен от красотата на старите рози, които веднага подредени няколко парчета. Преди това се е занимавал с аматьорски орхидеи размножаване, както и нова страст ни накара да мислим за разплод свои разновидности на рози. Когато за първи път видях в `Отело`Дейвид Остин, моята съдба е запечатана. Мислех, че: Искам да създам нещо подобно! Разбира се, аз купих тази роза и се възползва от началото на опитите за развъждане. Започнах да уча родословия дълбоки Остин рози и осъзна какво голяма роля в неговия selertsii играе галска роза. Тогава аз просто ги обичам. Аз все още се използва розово в тази група, но вече не се опитват да създадат чистокръвен Gallico.

Видео: Едуард Нортън интервю "Американска история Х" на Чарли Роуз (1998)

Снимки от рози Павел Бердан

- Смята се, че печатате на съвременните сортове от стари рози на групи ...
- Мисля, че преди така също няколко години. В действителност, някои от класическите стари роза селекционера предоставят огромни възможности за разработването на нови сортове. Например, един много интересен опит да се създаде нов сорт с Галски рози с srednerosloe храст с възрастта формиране гъста завеса, povtornotsvetuschih замръзване и едновременно. Но от тях преминават с характеристиките на съвременните сортове галска роза бързо потиснато, така че работата ще отнеме десет години или дори по-дълго. Сега като източник на здраве и издръжливост, аз често се използват в Северна Америка видове розови сортове и канадската серия изследовател.





- Когато се работи върху нов сорт, вече знаете какво ще бъде?
- И да, и не. Мислех, че на всеки един имот - цвета или формата на цвете. Но през последните няколко години, аз бях по-заинтересовани от премахването на един красив, грациозен храст, зимна издръжливост и устойчивост на болести. Твърде дълго Хибридни рози доминирани цветар по рози умове, и, честно казано, не малка част от тях може да се използва успешно в дизайна на градината! Дейвид Остин е направил огромна работа за отстраняване на рози, които са лесни за да се поберат в пейзажа. Въпреки, че може би не всички негови разновидности могат да се похвалят с такова качество. Моята цел - премахване на храсти рози, които изискват по-малко внимание и труд по време на растежа. Действително, от сложността на грижи - често е сериозна пречка за тези, които искат да засадят рози.



- Колко често чудо се случва, когато резултатът от избора надхвърля всички възможни очаквания?
- Всяка година! Вероятността за получаване на приятна изненада се увеличава, когато ви отведе за преминаване на неочаквани, неконвенционални розите. Например, много видове рози само пълни генетични изненади. Аз наскоро се използва един от odnokratnotsvetuschih видове рози и бях много изненадан: някои разсад цъфтят първата година, в допълнение към повторно! Това е истинско чудо.



- Имате ли любим цвят, любимите сортове рози?
- Отне години, но все още е много привлечени роза лилаво и тъмно червено палитра. Никога не съм се уморяват от многото нюанси и вариации на тези цветове. Любовни рози в прасковено-кайсиеви тонове и богат жълт цвят. Напоследък съм се интересувал от хибриди с един прост цвете, особено с пет венчелистчета. Тъй като тези рози показват короната на тичинките - това е така texturally! И въпреки, че аз все още като на комплекса, двойни, четворни цветя, аз наистина започнаха да разбират и ценят красотата на една проста цвете с отворен център.

- Работата на други животновъди привлече вниманието ви?
- оставам голям фен на Дейвид Остин рози, но все още не е съвършен английски рози да расте в нашия климат, по-специално, защото на черното петно. Обичам необичайни храсти рози, отглеждани от Ралф Мур, щастливи да ги у дома. Имам повече от 350 от неговите разновидности, включително мъхове рози.



- Вярно ли е, че старите розите са капризни и склонни към заболяване?
- Терминът реколта розите включва огромно разнообразие от рози от различни класове и родословие. И това е малко вероятно, вие ще искате да растат тези чаени рози в централната част на Русия. А галска роза много силна и рядко се разболяват, но тя не е подходяща за Южна Флорида. Като цяло, аз бях разочарован в Ремонтантна и Бърбън рози - те са много податливи на гъбични заболявания. Единственият катери роза, което аз все още расте - това `Reine де Violettes`Тя е по-устойчив на черно петно. Винаги трябва да се научат какво рози са подходящи точно за вашите условия.

Видео: посланик на Русия в U N, Виталий Чуркин Интервю с Чарли Роуз PBS 24 януари



- важно за вас да присъствието на аромата на рози ли е?
- Това е по-скоро бонус. Би било хубаво, ако всеки роза имаше великолепна, богат вкус, но за мен е по-важно от здравето като цяло и мил растеж характер. Разбирам, че хората, смъркане роза, и е установено, че той не мирише, често са разочаровани. Но все пак моята цел - да се покаже на розите, които биха били различни издръжливост и не са били болни. Ако не всички от тях са ароматно, аз го приемам като факт.

- И как да се организира собствената си градина?
- От четиридесет акра той заема две трети от градината, а една трета - в оранжерията. Основен партньор на рози I - плевели Oxalis. В действителност, ако имате колекция от две или три хиляди рози, това просто не е достатъчно време за усилена работа за засаждане спътници и създаване на композиции. В непосредствена близост до къщата има зеленчукова градина, около много големи потове с едногодишни, които добавят цвят. Много любители на лавандула, тъй като тя не ядат елен - честите посетители на градината си, ароматен тютюн - вкуса си. Аз съм голям фен на zaluzianskii или нощен флокс. Аз го всяка година расте - мирише толкова хубаво!

Видео: Владимир Путин Интервю с Чарли Роуз. Пълна версия

- Смятате ли да излезем на международната сцена? Когато руснаците ще могат да купуват степени си?
- Интересувам се от факта, че разсадници извън САЩ, включени в нейните каталози повишиха моят избор, и е готов да разгледа оферти за сътрудничество. В същото време, можете да се свържете на американския развъдник Rogue Valley Roses - той наскоро е започнал да предлага изнасят моите рози в други страни.

Видео: Любовта не трябва да се забравя / Не забравяйте Любов. Film. StarMedia. Филми за любовта. мелодрама

- Ако не растат рози, какво да правя?
- Сега не мога дори да си представя някой друг дейност. Rose Хибридизацията отнема години - това ще бъде продължение на десетилетия, преди аз ще бъда в състояние да реализира всичките си планове. Мисля, че ако имах повече време, щях да стана писател. Между другото, най-добрият празник за мен - да се чете биографиите и слушане на класическа музика. Нищо не може да се сравни с четирите клавирните концерти на Рахманинов! Те грабна положителни емоции и вдъхновение необходимо всеки животновъд от рози.



Споделяне в социалните мрежи:

сроден

Саксийни екземпляри от рози, тъй като те спаси?Саксийни екземпляри от рози, тъй като те спаси?
Съвети за това как да засадят рози у домаСъвети за това как да засадят рози у дома
РозиРози
Rose Авраам Дарби - описание, видове, снимка, техническо обслужване, поддръжка, трансплантация,…Rose Авраам Дарби - описание, видове, снимка, техническо обслужване, поддръжка, трансплантация,…
Моите красиви розиМоите красиви рози
Рози MichurinaРози Michurina
Остин рози: Интервю с Майкъл МариотОстин рози: Интервю с Майкъл Мариот
Какво е английски розите?Какво е английски розите?
История на английските рози (ostinok)История на английските рози (ostinok)
Групи от старата градина (паркови розиГрупи от старата градина (паркови рози
» » » Приказка американска Rose Бард: Интервю
© 2022 ProSadGuru.com