ProSadGuru.com

Стам рози: приюта за зимата

Стам рози

Започвам да се огъват надолу Стам рози рано, за да ги скрие от началото на ноември. И ако очаквате мразовита есен, дори и преди това.

През септември, губи стволовете от подкрепата - макар и свикнали да наклонено положение и под тежестта на короната постепенно се наведе до земята. След една-две седмици ще се пристъпи към prigibaniyu. Стам рози не обичат прибързани. Въпреки факта, че често младите стъбла се огъват много лесно, че не е необходимо да се огъват надолу първата си време на земята. Взимам горната част на дръжката и внимателно я люлее като махало, нагоре и надолу, не мога постепенно все по-близо и по-близо до земята.

Ако се чувствате съпротива, не бързат. За няколко почивни дни, можете да имате време да спра ствола на земята. Лов на патици, доколкото е възможно, да определи наклона извита пръчка и се оставя за една седмица. Следващият уикенд, за да се наведе още по-ниско стъбло. Акт докато розата не се намира по земята, доколкото короната.

С възрастта, цев става по-дебел и по-трудно да се огъват надолу всичко си - особено упоритите стволове се разбиват по-добра грижа.

През втората половина на октомври до листата на културите и корона връзвам с въже, за да се намали обема си. След спрей 3% разтвор на железен сулфат и се оставя да изсъхне.



Shelter shtambovoy рози. Shtamb лежи на земята и да определи пръта.

След това можете да продължите към приюта. Най-важното нещо - разбира се, на мястото на ваксинация. Но го сложи на земята е проблематично поради короната: предотвратяване на клонове. Висящ над земята място Ваксинации не само може да vymerznut, тежестта на снега може да се изглади короната. За да избегнете това, е необходимо да се приложи архив - пяна или пластмасова бутилка.

Shelter shtambovoy рози. Полагане на пяна при ваксинацията на седалката.



На следващо място, аз отивам да спя присадка торф или смес от пясък и пръст (дори и да не правя картоф рози Стам - още по-добре да хълм). След допълнително заспя корона суха листна маса: смес от бреза и дъбови листа, които се събират по-рано и да се съхраняват в чували на сухо място.

Shelter shtambovoy рози. Окопаване присадка и корона покривен лист.



Сред зеленината по-добре сложи мишката отрова.

Видео: подслон стандартни рози за зимата

Shelter shtambovoy рози. Гру от мишки.

На следващо място, един слой от покриващ всички точково. От една страна се свързва синтетичен шнур около стъблото, а другият - натискане камъни или метални щифтове от твърд проводник. Не забравяйте да оставите отдушник.

Окопаване ефективен само когато е суха. нов Spunbond-60 Това е вода, но ако се очаква, дъждовна есен, е възможно да го хвърли върху парче водоустойчив филм. В началото на ноември, затворете отдушника, отстранете фолиото и се покрива с още два слоя точково.

Още първите години на вътрешната барел Аз не изолират, че аз съм виновен. При тежки зимни замръзва и коренищата. Сега, последния слой от точково аз покриване Стам Аз станах - и багажника, и короната. Shelter е готова.

Видео: Как да се скрие Стам роза през зимата

Shelter shtambovoy рози готов.



Споделяне в социалните мрежи:

сроден

Филизи от рози Букет: няколко правилаФилизи от рози Букет: няколко правила
Как да си купите Стам розаКак да си купите Стам роза
Rose по shtambeRose по shtambe
Стам рози в градината дизайнСтам рози в градината дизайн
Crop земно покритие розиCrop земно покритие рози
Стам рози: CareСтам рози: Care
Характеристики грижи Стам растенияХарактеристики грижи Стам растения
Засаждане на стандартни розиЗасаждане на стандартни рози
Зимуване катерене розиЗимуване катерене рози
Малката градина как да засадят розиМалката градина как да засадят рози
» » » Стам рози: приюта за зимата
© 2022 ProSadGuru.com