ProSadGuru.com

Укриването Роуз: личен опит на Татяна Жирков

Rosa, скреж по листата

Един често може да чуете: Аз не таят розите, листата не са обрязани. Използвах да направят същото - до първата наистина тежка зима.

В районите, където моята къща, първият сняг е почти винаги отива в пролетните и снежни преспи са обикновено по-високи метър. Roses перфектно под презимували добре и цъфтят през следващото лято. Но през декември 2002 г., на сушата без сняг студове хит, както и много рози починал. Аз също загубих голяма част от моята колекция.

След това започнах да се наведе и да покрие рози за зимен lutrasilom. Резултатите надминаха очакванията ми: нарасне до огромни размери, те цъфтят много по-богата и приятелски настроени. Преди това никога не съм успяла да постигне такъв размирен разцвет. Вила е в гората, в предградията на северозапад. Сняг се топи доста късно, така че розите цъфтят по-късно, отколкото в други области, за около две седмици. И когато зимата без подслон - за един месец. Толкова много сортове и наистина не са имали време да цъфти отново. Сега втората вълна на цъфтеж е почти не отстъпва на изобилието от първата.

След като започна да се огъват надолу храстите, аз бях изправен пред проблем. Изправени дебели клони chaynogibridnyh рози и флорибунда рози са по-малко гъвкави и по-крехки, отколкото shrabov и pletistyh - завой възрастни стреля почти невъзможно. Тя може да бъде само много внимателно огънете на младите филизи. Реших да експериментирате: задайте по-висока дъга и нарязани на розите в тяхната височина. Храсти obmerzli дори не обхващат м, много бързо започна да расте и цъфти в продължение на 3-4 седмици по-рано от обикновено, засягащи неговия размер и великолепие на цъфтежа. Веднага след като една възможност да ги отрежете, така че всеки храст винаги е бил най-малко едно цвете. Оттогава резитба рози, аз прекарват пролетта и есента се съкрати само на върха за покриване на височината.



Анализ на резултатите от зимата, аз забелязах една особеност: групата закътан едно голямо парче lutrasila хибернация поединично по-добре защитени храсти.
И толкова по-голяма площ на приюта, толкова по-добре за зимуване. И разбрах, че в нашите тежки условия са идеални за зимните и цъфтят рози, отглеждани за по-топъл климат и дори сортовете газове.

Подгответе шейни през лятото и есента



От началото на месец август, аз спирам да азотен тор. Азотът насърчава активен растеж и формиране на нови издънки, които все още не разполагат с време, за да узреят преди студено време. Поради това, до края на септември Продължавам торене калий и магнезий торове, и те допринасят за съзряването на леторастите.

От началото на септември, спрете поливане напълно, дори и да има топло и сухо време. През втората половина на месеца, започва постепенно подстригване листата от долната част на храста. Процесът отнема доста време и отнема около три седмици: Имам доста голяма колекция от рози - около 400 разновидности.

В началото на октомври, аз се премахнат оставащите листата и ги изгарят. Веднъж се опитах да напусне Роуз със зимна листа, и не ми хареса резултата. Следваща летни рози дълго боляха, цъфтежа е по-слабо и трябваше да прекарват много време се бори с overwintered на старите зеленина гъбичките. Много преди prigibaniem и подслон рози рязан цвят, плодове и яйчниците. По мое мнение, това е по-добре да не го прави, тъй като всяка резитба стимулира растежа. По време Затоплянията, които централната част на Русия през последните години, често се появяват през зимата, рози може да получите в ход в растежа. Това има отрицателно въздействие върху техните зимуване. Мнозина вярват, че недобре узрели издънки преди зимен сън трябва да бъдат премахнати. Моят опит е обратното: те понякога хибернация не е по-лошо на всички напълно узряло, а понякога дори и по-добре. Най-голямата беда, която може да се случи с недобре узрели издънки, - изсъхване на горната част.



В края на октомври - началото на ноември, аз премахнете остатъците от растения под храсти, многогодишни растения и отрязани плитки, изкопан в 5-10 см почва. Чрез окопаване аз отказах, защото това носи повече вреда, отколкото полза в моя гледна точка: podprevayut рози. Тогава аз лечение на всички храсти витриол срещу гъбични заболявания. След това започна да се свързва и да наведа shraby и катерене рози. Повечето от храстите на един път постави невъзможно - да се прекъсне, така че те се огъват в с няколко докосвания. Моментът, когато трябва да се спре, е интуитивен, импеданс издънки. Само за няколко години, за да развият уменията, така че счупените клони са на практика няма. На земята издънки не слагат, оставяйки 10-20 см въздушна междина и ги фиксират в това положение. Когато това е може би най-важната и трудна фаза свърши, сложих дъгата на розите сняг изпочупени. Те са подредени в два слоя lutrasil-60 и се притиска на няколко места, а след това няма да го занесе в силен вятър.

Има и така наречените neukryvnyh рози. Това е главно хибридите на вида рози - бели, сбръчкани и надраскан, зимни-издръжливи сортове на канадски и американски развъждане, както и някои стари сортове градина. Но много малко от тях могат да спят зимен сън в пълен ръст, без да прави компромис с последващото цъфтежа. Повечето от така наречените Rose neukryvnyh презимуват и цъфти много по-добре, ако ги поставите. През зимата, те все още матирано към дълбочина на снега.

, Списъкът на сортове с rosebook.ru сайт. Списъкът е направен въз основа на личен опит на руския цветар по рози.



Споделяне в социалните мрежи:

сроден

Подготовка за зимата розаПодготовка за зимата роза
Как да се подготвите рози за зиматаКак да се подготвите рози за зимата
Подготовка на розите за зимата - правилата, изрязване във времето, безопасен подслон, съвети цветарПодготовка на розите за зимата - правилата, изрязване във времето, безопасен подслон, съвети цветар
Роза катерачРоза катерач
Засаждане на пролетта катерене рози в земятаЗасаждане на пролетта катерене рози в земята
Цъфтеж въпреки зиматаЦъфтеж въпреки зимата
Как да се грижим за рози у домаКак да се грижим за рози у дома
Фактори за успех за зимуване розиФактори за успех за зимуване рози
Любимите цветяЛюбимите цветя
Как да се покрие рози за зимата?Как да се покрие рози за зимата?
» » » Укриването Роуз: личен опит на Татяна Жирков
© 2022 ProSadGuru.com