ProSadGuru.com

Планинци Крис Гизела: интервю

Миксбордове Крис Гизела сайтПейзажи от белгийския Фландрия, особено крайбрежните, не са богати наклон. Но тук живеят планинци - не хора, разбира се, растения. Посещение на ландшафтен архитект и голям любител на тази култура, Крис Гизела, посети Сергей Kalyakin.

- Г-н Гизела какво истински белгийски градини?
- Много жив плет, които осигуряват пълна самостоятелност и добър контраст между редовете проверени цветни лехи и пълнене масите на цветя. Белгийски градини са много популярни. И частни градини, които се отварят вратите си за посетители, е много по-през последните години. Заповядайте при нас британски, германци, холандци, от няколко години насам градина ми се посещава от руската група.


- Огради успешно стан доста голямо пространство на вашата градина в продължение на няколко зелени стаи и едновременно с това да ги свържете заедно.
- Случи се така, че правя градината на два етапа. В първата част на около петнадесет дка, върху която стои в къщата, аз купих преди двадесет и две години. Парникови просто стоеше на границата. Тогава дойде първите габър жив плет, обхващащ територията на обекта и отделяне редовен градина с правоъгълна езеро, пространството пред офиса ми, зона за отдих на входа, семейна градина зад къщата, където всички ние да вечеряме заедно и миксбордове по естествен стил. Преди десет години имах възможността да си купи някои тридесет акра. Garden експлодира - това включва околния пейзаж. Реших да решите този ефект - новият сайт е по-отворена. Косене на трева, полумесеци коса трева прекъсвани от здравец и knautia, самотен кестен - какво би могло да бъде по-естествено? И сега е време да се заеме отново стария сайт. Искам да променя входното пространство: Задайте храстови рози и божури, Всички подобие на мушката `Ан Thomson`- хубав и прост. Завод имам достатъчно в моя ярка цветна градина, но тук искам да почивате достатъчно.

Видео: Рашид "планинар" Магомедов - Rodrigo Damm || Рашид Магомедов срещу Родриго Дам hightlights

Видео: Рустам дфн и Abdulmanap Nurmagomedov в деня преди тегленето на UFC ЛОНДОН




- Като професионален ландшафтен архитект и става по-успешни селекционера трайни насаждения?
- Всъщност, основната ми работа - градински дизайн, но аз обичам много голяма страст за растенията. Избор започнах преди тринадесет години, и оттогава е донесла около петнадесет сортове свещи Highlander и пет разновидности на Brunner. Държа малка колиба с място за размножаване - има и избрани разсад. Аз не сеят толкова много - всяка година около двеста планинари семена, не повече, три или четиристотин Brunner. Освен това, аз принадлежа към два класа geliantusa. Един от начините, открих в градината на своя клиент. Geliantus `Карин`- по-ниска степен форма of`Lemon Queen`С тъмни, почти черни стъбла и кремаво жълти, пастелни цветове цветя.
- Това е невероятно колко бързо си belotsvetkovy клас Brunner `г-н Morse` беше в Русия.
- Имам договор с холандците, те са големи бизнесмени. Освен това, Brunner, за разлика от шотландци, и умножете меристем - от един завод за годината, можете да получите хиляди. Сорт Highlander свещи `Blackfield`, `Orange поле`Фатс ДоминоИ `` хибридPink Elephant`Мисля, че си голям успех. Доколкото знам, те се отглеждат в областта на Коста Рика и самолети извършват в Холандия. И все пак, този метод на отглеждане е по-продуктивни и по-евтин от лаборатория. А Knotweed `Черното влечуго`Аз не се регистрират - храст след дъжд пада. Но аз съм все още продължава да се култивира - това е много необичайно и цвета, формата и големината на съцветието. Вижте какви са те буйни - почти с размерите на длан. Но най-голямата ми мечта - да приведе Knotweed полиморфна с розови цветя.
- Ти в градината огромна колекция от планинари, те ефективно да влезе в цветни лехи. Защо спря на това растение?
- планинци, които обичам естествения им вид, техните съцветие - свещи и метли. Не ми харесва растението, покрити с цветя, така че листата не са видими. Планинци - това е необходимо. Сред тях са ефектно цъфтящи, нараства бързо, но не и агресивни видове, като например свещи планинари или полиморфна. Има видове и сортове с много декоративни растения. А тези, които силно пълзи, може да се установи в градината, като се ограничи своите корени половин метър в дълбочина. Например, аз имам по-голям Persicaria Mollis Var. frondosa (Knotweed мека) - само някои от бамбук. Агресивен, но красива.

Видео: Кратък филм Последно поничка Крис Еванс и Робърт Дауни-младши


- Как се създава зашеметяващ миксбордове? Отначало всички планирани на хартия?
- О, не. За клиенти, които, разбира се, аз винаги правя необходимите планове, но не и за собствената си градина. Имах списък на съществуващите инсталации, и аз направих това mixborder както и художник рисува картината. В същото време всяка година да променя нещо, аз се опитвам нови комбинации.
- Мисля, че е по-есенното цвете ...
- Не, тук през юни и ярки цветове. Тя започва цъфтежа от май до юли набира скорост. Сега, в средата на август, разбира се, дойде декоративен връх. Това mixborder привлича невероятен брой пеперуди градина. В допълнение, има много декоративни треви. Без тях в разноцветни насаждения просто не могат да направят - те омекотяват цветови контрасти създават необходимост да се движат, а самият той прави по-тънък от цветна градина.
- И как вашата градина изглежда като през пролетта?
- Имам много крушки - ботаническа лалета, нарциси, голяма колекция от сортове анемони Dubravnaya и кокичета. И когато цъфтят Chistyakov обикновен, всичко става жълто. Харесвам жълтия цвят през пролетта - в действителност в същността на това е вярно. И, разбира се, не забравяйте за Brunner.
- Независимо от тяхната заетост Намирате ли време да се насладите на градината?
- Разбира се. Първата му чаша кафе пия, гледайки през прозореца към миксбордове. И второ, признавам честно, вече в градината.

Идеи Крис Гизела



(Крис Ghyselen, Tinhoutstraat 36, Oedelem (Beernem), Белгия (050) 78 14 90, chrisghyselen.be)

мисли глобално

Поставете тръпката от езда в градината на етапа на проектиране, за градина планиране зона. Например, наближава края на моите миксбордове гости вижда естествена част от градината. Това е най-силната визуален контраст: прехода от една пълноценна многоцветен приземяване. На щука окото почива.



Използване на повърхността на водата като огледало

Тя е архитектурен подход към езерото на сайта. За да се отразяват на работа, трябва да създадете красив външен вид, който ще се отрази. В допълнение, повърхността на водата трябва да бъдат идеално чисти. Това ми помогна растителни Оксигенатори и циркулация на водата: плувен басейн в новата част на градината и старото хвостохранилище свързани с малък правоъгълен канал на потока с помпената система. огледален ефект, ще се увеличи, ако нивото на водата ще бъде възможно най-близо до нивото на земната повърхност.

Сменете облекчение

Ако можете да получите от фиксираната част на поне една малка разлика във височината, ще трябва да го използвате. Дори и ниско стъпало от равнините, че разстоянията облекчение. Повярвайте ми, градински гостите ще го забележат.



Споделяне в социалните мрежи:

сроден

Longwood градиниLongwood градини
Челси изложба 2006Челси изложба 2006
Зеленчукова градина в италианскиЗеленчукова градина в италиански
Северна капитал почти загубил един цветни лехиСеверна капитал почти загубил един цветни лехи
Как да изберете и наемат ландшафтен архитект?Как да изберете и наемат ландшафтен архитект?
Висящи градини в задния дворВисящи градини в задния двор
Изберете ниско растящи иглолистни дървета за градинатаИзберете ниско растящи иглолистни дървета за градината
Ландшафтен дизайн - имения пейзажи, dendroplan развитие, neousadebny тип пейзаж на вашата градинаЛандшафтен дизайн - имения пейзажи, dendroplan развитие, neousadebny тип пейзаж на вашата градина
Белгийски Gardens: градина Крис ГизелаБелгийски Gardens: градина Крис Гизела
Британски еколози притеснен за изчезването на ябълкови градиниБритански еколози притеснен за изчезването на ябълкови градини
» » » Планинци Крис Гизела: интервю
© 2022 ProSadGuru.com