ProSadGuru.com

Холандските Gardens: интервю с Пийт Рудолф

Видео: Piet Boon: Аз работя

Garden Пийт РудолфПрез последните тридесет години на холандския дизайнер пейзаж Piet Рудолф многократно изненадани от своите естествени градини-шедьоври и Европа, както и Северна и Южна Америка. Почеркът е толкова характерен за автора, че сред феновете ekosadov, една нова тенденция - udolfiantsy.

- Г-н Рудолф, който, ако не можете да обясните какво естествена градина ...

- Стремеж към дизайна, аз се опитвам да не се създава природата, но искам да предам усещането за спонтанност и неговата красота. Свикне с пролетни ливади. Те внушават чувство на наслада, че искам да се върне в къщи. Но те не могат да бъдат копирани. Естествената система е различна от тази в градината си: то е подкрепено от всички негови жители.

Знаеш ли какво традиционна английска градина. Той е пълен с догми и всеки ден ви показва какво да направите: премахване на избледнели цветове, наторяване на тревата, отрежете розата, вратовръзка на стъблата, изрови крушки ... Той не учат хората да гледат. Ако растението все още изглежда добре, защо да го отрежете? Защо премахване на избледнели цветя, ако след това няма да има красива произтича? Градина - това не е изложба на растения. Английска градина няма нищо общо с околната среда, тя изисква много вода. Опитвам се да се създаде градини, които не се нуждаят от специални грижи, където растението трябва да се чувстват добре за себе си, без често поливане. И искам хората да видят: получите най-естетическа картина, да мислим за околната среда, това не е толкова трудно.

- Как стигнахте до този подход?

- Харесва ми спонтанността в градината, и от самото начало си мислех за това как да го постигне. След като се премества през 1982 г. в Хумел ние поставихме детската градина трайни насаждения и започва да експериментира. Избрани растения, които създават красива бъркотия и не позволяват самостоятелно засяване. Те не се връзвам-голямата част от растенията, които се разпадат, но все пак изглежда добре. Ние усърдно търсеше и избрани видове dolgotsvetuschie и са започнали да се покаже подобрени сортове. След това, ние сме включени в плана миксбордове декоративни треви. Първо, малко, а след това си помислих, защо да не правят точно обратното. И миксбордове, създадени от билки с плисък на цвят. Идеята за цветни лехи напълно промени, но тя работи.

След 15 години на експерименти, градината бе продуцент на съвсем различен ефект: ние вече не се използват рози, отказа да растенията, които трябва да бъдат вързани, наляво избледнели. Опитайте се да запазите вашата градина да изглеждате добре през целия сезон. Ако сте направили правилния избор, ще се насладите на красиви растения семена глави или повторно разцвет.

- Значи вие не се ловуват само за растения, но също така са ангажирани в самостоятелно селекция?

- Да, ние сме пътували много за бивша Югославия, и Северна Америка. Северна Америка растения не са на мода в началото на осемдесетте години. Никъде, дори и в Англия, имаше стевия, ние бяхме в състояние да ги намери сам в Германия. Попълних градина напълно нови видове - преди това, например, никой не откликва разваленка като декоративно растение.

След това започнах да се интересувам в отглеждането Monarda, флокс, sidaltsey, градински чай, здравец, astrantia. Като цяло имам около седемдесет разновидности. Но през последните десет години, където съм била по-фокусирани върху дизайна.



- От една страна, вие с цялото си сърце растения, а от друга - правя градини. Кой си ти - на дизайнера или селекционера?

- Аз съм дизайнер, който обича растения. Когато създадете градина, вие не можете да започнете от обхвата. Първо трябва да се намери идеята за градината, за да се определи темата на всеки фрагмент. Тогава цвета, разбира се. Garden направя форма и цвят, необходими за изразяване. Ние мислим, че на цвят, но за да се създаде форма.

Видео: заради Дон Дон е ... Детска игра

- Смятате ли, се класифицират всички трайни насаждения оформени съцветия: плоски, шип подобни, сферична, полусферична ...

- За да се повиши информираността на хората за ролята на форма. Той помага да се комбинират растения в системата, което в съзнанието ми: в вертикали и хоризонтали, празноти преходи. Това е моят начин на мислене. Разбира се, цвят също е важна. Но ако се проектират, първо трябва да се скица непълен вид.

Аз се разделят на растенията, както и за техния характер: как те са стабилни и надеждни, как те се държат в градината.

- Имате ли любим цвят?



- И аз мисля така - червено, лилаво. Но няма цвят, не бих искал да се използва. Не ми харесва, така че е отровен жълти нарциси. Мразя ги. Имам един, искам да го копаят.

- връх разцвет във вашата градина е в август-септември. Как да се реши проблема на пролетта декоративни?

- Ние си запазваме всички растения и ги нарежете в началото на февруари. Тогава цъфтят минзухарите, кокичета, кукуряк. В обществените паркове съм вложила много
ранно цъфтящи луковици.

- Ти спечели Челси-2000. Как мислите за тази изложба градини, които са направени специално за нея?

- Според мен това е изложба, а не като реалност. Челси - това е маркетинг. И ако посетителите си мислят: О, перфектната комбинация, трябва да се опитате да го повтори в градината си - което означава, че има нещо, за да се знае, за да стъпите на греблото, за да разбере какво Челси. Аз почти винаги излизат от нея. Обичам хората, аз винаги се срещат там с приятели. Като цяло, това е индустрия. Бих казал: не го вярвам, просто го ползват.



- Ханк Gerritsen, съавтор на една от книгите си, веднъж каза, жълтата листа - това е грешка ...

- Аз по принцип не обичам пъстри растения. Например, като лесна variegatsiyu като здравец `Samobor`, на Brunner `Джак Frost`, може да се използва. Но за да поставите растението само защото имаше пъстри листа - глупост. Колекция разноцветни растения, по мое мнение, е безвкусни. Въпреки това, колекционер и не е необходимо да бъде дизайнер. Въпреки че събирането може да бъде интересно и да запази останалата част от градината. В крайна сметка, дори и най-известните архитекти са не само вкъщи, гледат.

- От колко време сте създали градина в Хумел?

- Ние го променили вече няколко пъти. Последно направих преди 3 години. Нека да го оставим така за 7-8 години.

- Може да сте срещнали тук руските посетители?

- да се срещнат и разговарят с тях. Руските любовни растения, интересуващи се от дизайнерски идеи. Много интересно и сериозно, те като че ли искате бързо да се промъкнат между опит и скочи веднага в центъра на градинарски свят, към който другите получават в продължение на двадесет години. Пожелавам на читателите си да се насладят на градинарство. Този процес на учене, красива градина няма да създаде в един ден. Обичам хората, които учат здраво и не се страхуват от новото. Когато за първи път видях английските миксбордове, минах през него със съзнанието, че иска да направи нещо такова. Отне няколко години, докато не осъзнах, че те нямат нищо общо с добри комбинации.

Какво правя в момента, така индивидуално, лично, мисля, не мога да го науча. Това може само да вдъхнови. Вдъхновете обучение. Вие не може да се каже, копие. Просто направете нещо за себе си. Ние всички искаме да бъде вдъхновен от музиката, живописта, нещо друго. Но в действителност ние трябва да създават свои собствени творби. Ако кажете, аз обичам Моцарт - се опита да постигне неговите върхове.

Адрес градина и детски: Broekstraat 17, 6999 DE Hummelo, Холандия. oudolf.com

Отворете от 1 август до 30 октомври 10-16.

Интервю взето през 2008 година.

Снимки използвани частна градина Пийт Рудолф и английски двор Pensthorpe (Design Пийт Рудолф).



Споделяне в социалните мрежи:

сроден

Определяне на ландшафтната архитектура и дизайнОпределяне на ландшафтната архитектура и дизайн
Великолепието на Butchart GardensВеликолепието на Butchart Gardens
Стилове градинаСтилове градина
Kochia есента е красива!Kochia есента е красива!
Красотата на гниенеКрасотата на гниене
Градински стилове: naturgartenГрадински стилове: naturgarten
Топ Челси Gardens 2014Топ Челси Gardens 2014
Както е търсил за кълнове пари дървоКакто е търсил за кълнове пари дърво
Нова вълна на Градинарство: High Line парк в Ню ЙоркНова вълна на Градинарство: High Line парк в Ню Йорк
Нова вълна на Градинарство: Gardens пита РудолфНова вълна на Градинарство: Gardens пита Рудолф
» » » Холандските Gardens: интервю с Пийт Рудолф
© 2022 ProSadGuru.com