ProSadGuru.com

Заболявания на рози, какво се случи с Роуз?

Видео: търсачи - Рицари на Кръста на розата

Заболявания на рози, какво се случи с Роуз?Имам проблем с ниско английска роза Малките сортове момче. Въпреки болестта си, тя стои във всички цветове. Поразена предимно средните и ниските нива на листа, почти напълно. Отдалеч изглежда, че листата са бели и прозрачни. Топ растат нови издънки от пъпките, но част от пъпките не се разтваря, потъмнява и трябва да бъдат премахнати. Питай как да се лекува една роза? Аз самият със заразата не е изпълнено, но листата непосредствено очевидни, че имат "домакин" ларви на насекоми. Показване на снимките цветар по рози опитен, а тя предлага името на врага си - това листна оса ларви Rosa.

Джулия каза, че рояци малки прозрачни гъсеници, които са ви останали само вените на листата, са много бързи, а след това изчезват от растението. Референтният литературата се посочва, че инфекция се появява през пролетта. Възрастните насекоми снасят яйцата си под кожата или листата на младите филизи във вените или в пазвите на листата. Имайте предвид, че ларвите и какавидите Rosa листна оса презимуват в почвата под розовите храсти.

Видео: Няма да повярвате! ROSE Syabitova скандално PR, семейни тайни Батурина БОЛЕСТ Максим Galkin



За да се справи fufanon нужда да се използва, но мисля, че можете да вземете някоя от комплекс инсектицид с вредителите. За да започнете процеса на превенция през пролетта, когато растенията се докоснаха в растежа. Не започвайте вашите рози. Редовно наблюдение на появата на вредителя и поддържа резерв отбранителни препарати срещу насекоми бързо да отвърне на удара на врага.



Пъпки потъмняват и да падне вероятно се дължи на сиво гниене (Botrytis). Тази атака, причинени от сурово студено време. В допълнение, вашият розетка е отслабена поради нападение на насекоми. Аз използвам срещу ботритис fundazol. Suit и всеки друг фунгицид, в описанието, което се отнася до защитата от болестта роза.



Споделяне в социалните мрежи:

сроден

Къде и как да прекарат зимата вредители насекомиКъде и как да прекарат зимата вредители насекоми
Листни въшки в градинатаЛистни въшки в градината
Красива и неизискващ растениеКрасива и неизискващ растение
Thrips за стайни растения и техния контролThrips за стайни растения и техния контрол
Класически червена розаКласически червена роза
Как да се справим с Rosa листна осаКак да се справим с Rosa листна оса
Моите красиви розиМоите красиви рози
Най-честата френско грозде заболяването и методите за лечениеНай-честата френско грозде заболяването и методите за лечение
Полезни насекоми градина и зеленчукова градина - естествен спасение на вашия сайтПолезни насекоми градина и зеленчукова градина - естествен спасение на вашия сайт
Caterpillar в градинатаCaterpillar в градината
» » » Заболявания на рози, какво се случи с Роуз?
© 2022 ProSadGuru.com