ProSadGuru.com

Как да създадете цъфтящи бонсай от японската дюля

Как да създадете цъфтящи бонсай от японската дюляСъздаване на цъфтящи бонсай ме бутна PIR-Mo читатели цветя, които идват в последната година от региона Воронеж. Тя пише, че той би искал да расте на бонсай у дома, но той се страхува, че е доста трудно. Погледнах в интернет сайтовете на бонзай господари на Китай и Япония. Имаше цъфтящи люляк, японски дюля, Forsythia, ла Виега, Spirea, берберис, ябълка, слива ... неописуемата красота!

Материал за моя бонсай сервира храст японската дюля, която растеше в градината. В началото на пролетта на миналата година бях изкопал, разделена и избран с най-дебелия летораст (около 3 см в диаметър), изрязват до 20 см дължина и пусна в подготвения керамичен купата.



През цялата година, за да се грижат за растенията, се хранят веднъж седмично с течни комплексни торове през пролетта на тази година, ми бонсай е цъфнало и, според мен, не изглеждаше по-лошо от източните майстори. Аз все още расте бонсай от Forsythia и Weigela. Първият от тях е също и за да цъфти. За Bonsai не трябва да забравяме, дори и за един ден. В противен случай, всички усилия ще са в дългосрочен план - Bonsai умре.



Споделяне в социалните мрежи:

сроден

От това, което ние можем да расте бонсай красив и висок?От това, което ние можем да расте бонсай красив и висок?
Как да расте бонсай у дома?Как да расте бонсай у дома?
Фото Ficus benjaminaФото Ficus benjamina
Как да се грижим за бонсай?Как да се грижим за бонсай?
Малкият ми бонсайМалкият ми бонсай
Кафявите петна по листатаКафявите петна по листата
Бонсай - древното изкуство на отглеждане на растенията в купаБонсай - древното изкуство на отглеждане на растенията в купа
БонсайБонсай
Вредители (Mealybug, мравки, голи охлювиВредители (Mealybug, мравки, голи охлюви
Китайска хвойна и бонсайКитайска хвойна и бонсай
» » » Как да създадете цъфтящи бонсай от японската дюля
© 2022 ProSadGuru.com