ProSadGuru.com

Мос, kokogrunt или торф хапче?

Обратна връзка с клиент на торфени таблетки: видео

Мос, kokogrunt или торф хапче?Всяка година имам много вкореняване резници. Експериментирането, аз се опитах различни субстрати и собствения си опит стигна до заключението, че няма универсално, което е подходящо за всички растения. В повечето случаи, аз използвам торфен мъх, но това лято той бе в търговската мрежа. Тогава реших да опитам торфени таблетки миг таблетки. Някои растения те харесва дори повече от мъх. Изненадан пасифлора летлив, той е на 10 дни се увеличили най-добри корени. Въпреки опитите да го имплантират във вода без резултат. А хортензия и азалия 20 дни дадоха добри корени. В този случай, още рязане азалии, засадени в мъх, така че и изсъхнали.

Няколко години се опитаха да покълнат семената на боровинки, се опитаха различен състав на почвата, стратификация - и все още може. Реших да се разпространява във вид на таблетки (азалия приближи неговия състав, и те боровинка роднини). Тя се изправи веднага, дори и без стратификация!

Видео: Как да направите своя собствена ръце торф (gruntosmes), за засаждане на разсад !!!



Но също така и от мъх аз няма да се откажа. Например, цитрусови резници не искат да се утвърди в таблетките, и ако те дават корените, това е много дълго.



Наскоро използват и сглобяеми субстрати. Така че тази есен вкореняване оставя флокс в слой торта. На дъното на чашата е вложил пяна е след това - градинска пръст, вермикулит слой и kokogrunta по-горе. Коко смляно торфен мъх може да се замести. Ние трябва да се съсредоточи върху това, което можете да си купите в магазина.



Когато има за миг, да си вършат сходство на мъх и торф - микс, увийте корените и - в мрежата за опаковане на зеленчуци. Добри резултати.

Когато корените стават видими - трансплантация, след премахване само мрежата. Така вкореняване резници през пролетта на бегонии и далии, постигането им в мини-teplichku.



Споделяне в социалните мрежи:

сроден

Еустома - отглеждане от семена в торф таблеткаЕустома - отглеждане от семена в торф таблетка
Торфени таблеткиТорфени таблетки
Спасение HippeastrumСпасение Hippeastrum
Петуния: отглеждане в торф пелетиПетуния: отглеждане в торф пелети
Култивиране пипер разсад в торф пелетиКултивиране пипер разсад в торф пелети
Как да се грижи за азалия цветя в апартамента?Как да се грижи за азалия цветя в апартамента?
Торф таблетки за разсадТорф таблетки за разсад
Какво да засадят разсад от краставициКакво да засадят разсад от краставици
Бегонии от семенаБегонии от семена
Как да засадят семената в торф таблет?Как да засадят семената в торф таблет?
» » » Мос, kokogrunt или торф хапче?
© 2022 ProSadGuru.com