ProSadGuru.com

Как да се измери торът, без тежести

Тор за подхранване на растения и цветя, много. Те се предлагат в течна форма и под формата на прах. И в инструкцията обикновено се дава колко тор е необходимо да се вземе определено количество вода. Но това е само на обема на вода за напояване, поливане бутилки и метални кутии капацитет ние сме различни. Например, поливам растенията от polutoralitrovyh пластмасови бутилки, моята приятелка от пет литра и двулитров - това е по-удобно. Течните торове за измерване и изчисляване на желаното количество вода е по-лесно, но с прах (обикновено кристален прах), е по-трудно. Факт е, че цифровата скала с точност до 1 г, не е най-малко. Концепцията на една супена лъжица с горната част - също е много субективно. И твърде умен с торове, могилата на окото, това е много опасно за здравето на растенията.



Ето защо, аз се опитвам да обясня как Разчитам дози торове за техните цветове.





Най-тор за бягане аз Fertikov Suite - розов кристален прах, доста хигроскопична. Продаден в торби с тегло '20 Според производителя - е една супена лъжица. Аз посочите дали да изсипете съдържанието на пакета в една супена лъжица - ще супена лъжица с пързалка.

Тор за цветя20 г тора (1 торбичка) Fertikov Suite изчислява на 10 литра вода. Имам цвят в даден момент, така че не се пие и да се храни с тези торове, не е необходимо всички, така че аз се размножават 1.5 литра разтвор.торовеПърво, аз изсипва всичко тора в мерителна чашка, да научат повече за неговия обхват. Това е около 22 мл.торовеЗа по-точно измерване тор имам спринцовка от 20 мл, които се отрязват от върха на предната stenochka.Тор за цветяСпете тор в спринцовката, доста здраво, трябва да натиснете леко пръчката, но без усилие. спринцовка капацитет е просто необходима 22мл.

Видео: В таблицата на мерки от продукти в гр / как да тежи на брашното без тежести

подготовка торПрекарайте просто изчисление: 22 мл тор изчислени в 1 л вода, съответно на 1,5 л вода е необходимо 3.3 мл тор. Но аз съм като стриктно 3 мл - Събирачи по-добре от бюст.подготовка торИ сега получи шепа тор се изсипва в една чаена лъжичка (се оказа, не е пълна и не пързалки), която ще се използва само за химикали. Можете да използвате всеки лъжичка на наркотици. Колкото по-точно отговарят на обема на лъжица, толкова по-добре.

Видео: Как да се измери на брашно импровизирани средства?

Точно така че може да се изчисли друг прахообразен кристален или тор за всеки обем вода. Важно е да се помни, че с разтвор на тор трябва да престои известно време (около 1 час), че кристалите се разтвори напълно, по-добре периодично се разклаща. Е, най-основните правила на завода за торове: не е възможно да се излива разтвор на тор на сушата, не е възможно да се хранят болните и отслабени растения, а останалите са в състояние. Дозите при универсалните подхранващите торове обикновено се осредняват, за някои растения трябва да се вземат по-ниска концентрация на тор (половин или четвърт), така че внимателно прочетете препоръките за грижи за растенията. По-специално това се отнася за bromeliads, папрати, орхидеи и други цветя.




Споделяне в социалните мрежи:

сроден

Лукс FertikovЛукс Fertikov
Торове за стайни растения - те трябва да знаят, цветарТорове за стайни растения - те трябва да знаят, цветар
Торене доматиТорене домати
Използването на пластмасови бутилки, за да се създаде място за седене (видеоИзползването на пластмасови бутилки, за да се създаде място за седене (видео
Съвети за правене davallia грижиСъвети за правене davallia грижи
Хумат торХумат тор
Торове за стайни растенияТорове за стайни растения
Колко грама тор в една супена лъжицаКолко грама тор в една супена лъжица
Сива плесенСива плесен
Бактериални торовеБактериални торове
» » » Как да се измери торът, без тежести
© 2022 ProSadGuru.com