ProSadGuru.com

Често задавани въпроси за цветовете

азалииазалии

въпрос:

Имам цвете на балкона, където температурата около 8-12 ° С Правя ли достатъчно? Или се адаптира? На каква температура на дисплея трябва да бъдат отстранени от балкона на цветето?

отговори на: Минимална да азалия 5-6 ° С Така че сега, не го оставят за през нощта на балкона. Разбира се, за пръскане на балкон и обикновено при температура от около 8 гр. Това не е необходимо, тъй като изпаряване на влагата е много нисък при такива условия. Поливане само когато най-горния слой започва да изсъхне, имайте предвид, че ако през нощта ще я заведа в къщата, където е много по-топло, почвата ще изсъхне по-бързо. И сега, като си Azalea на балкона пазете се от излишната влага ...

гардениягардения

въпрос: Оттогава съм представи гардения (преди две години), тя никога никога не цъфтеше. Няколко пъти придобили пъпки и ги дъмпинг.

Guest_Sonata: Гардения обича светлината, но не искал zharu- пъпки се образуват при температура под 18-16 degree-, които използвах, за да излее вода в тенджерата (независимо от напояване), той помага на растението-не запълни един или два пъти месечно поливане на гардения подкиселена вода (стиснете малко лимонов сок във вода за напояване) гардения обича кисела почва.

HippeastrumHippeastrum

Фаза цъфтеж започва в началото на цветни стрелки нагоре увехнали пъпки. периода на цъфтеж на средно три седмици. Две седмици по цветарство стрелки, 1-2 дни пъпки цъфтят (цвят може да бъде всичко наведнъж, може да се редуват), и около една седмица, цветята се пазят в разтваряне. Продължителност периода на цъфтеж зависи от температурните условия (по-висока е температурата, толкова по-бързо отглеждане стъбла, пъпки ще цъфтят, пъпка искаш по-бързо), от броя на стъблата (когато крушка цветя няколко дръжки, периода на цъфтеж може да продължи до 1,5 месеца) от първичен характеристики (двойни сортове хвърлят своите 1-2 дни по-рано от които не са хавлиени) ...

SchlumbergerDekabrist (Schlumberger)

въпрос: Как да ризом Decembrists?

Анян: Вземи, да откъсне клонка (не по-малко от три сегмента) и се слага в чаша вода, изчакайте, докато корените стартиране и след това да има подобно на всички растения, трябва да бъдат засадени.

Хелън: Добре, но трябва да се вкоренят дори и с двата сегмента могат да бъдат във водата, но можете в земята.

DieffenbachiaDieffenbachia

Ако Дифа започва да цъфти и цвят искал да видя, тя просто трябва подобрено хранене. Имам един храст цъфтят. Всички потисничество се превърна в един лист с по-малък, отколкото само обичайния размер. Просто задължително и ежеседмично торене минерални и органични торове по време на периода на цъфтеж и след това най-малко един месец. След това преминете към режим на редовно торене може да бъде ...

Видео: красотата на цветята!

драконово дърводраконово дърво

Ако драцената гниене, и тя изглежда така - с растенията изобилно падат листата, стъблото в основата на листата станат меки на пипане, младите листа гният, не успя да се възстанови, върховете на старите листа пожълтяват много бързо, вашето растение може да спаси само активния период deystviyami.V растеж луна. (виж лунен календар) с остър нож или нож на растението се отрязват върха (5 - 10 см, но в стволовете на рязането трябва да остане на листата, и толкова по-добре), раната се поръсва с прахообразен въглен (закупени в аптеката), леко се изсушава. Отрежете върха на (рязане) може да внушат във водата или в пясъка ...

каланхоекаланхое

въпрос: И защо някои kalonhoe живеят добре след цъфтежа, а други просто да изхвърлят?

отговори на: Аз за себе си, също е заключението. И с червени цветя може да бъде едновременно хибрид и конвенционална каланхое. Традиционен - ​​Харди не знае кой стои най-ужасните условия в отвратителен земята без поливане. Но червените, но хибриди, както и всички други цветове (бяло, жълто, розово, оранжево) - застой умират след цъфтежа са мъртви ... Имам бяло и жълто и червено още pereukorenila, но той беше вече повече от година залепване на poludohly тичинки. Съмнение за хибридност е причинена от тези, които са твърде много расте див под формата на много малък храст. Това е за Червените. И всички други цветове - е уникален хибриди.

млечкаКротон

въпрос: Кажи ми, искам да закупите Кротон какво може да възникнат затруднения?

Видео: GIROSKUTERY едро. Изпращането giroskuterov нови цветове OptForBusiness

Leela: Аз и моят Кротон се бореше да оцелее 5 месеца! Той има сухи петна се появяват за пръв път, а след това на крилото пада. Той почти напълно плешив. Аз го всяка седмица поръсена Appin (в допълнение към ежедневната пръскането) направи. Живял е в рамките на пакета от 2 месеца. Сега стои на палет с мокра разширени глина, израства нова корона, и от пъпки на багажника нека листата и дори една клонка.

розирози

Розите са обичани от всички и в букета и первази, но колко често се сблъскват с проблеми, тези, които я издигнаха тяхното отглеждане и развъждане. Има много въпроси, но има три отговори, че интересът на всички:

  1. Как да се борим с отметка на розите;
  2. Как ще презимуват рози;
  3. Какво правите с просто си купих една роза.
CrassulaCrassula (Krasulla)

въпрос: Как да се изкорени Jade?



Люси: Порязвания по вода не си струва вкореняване - веднъж в zemelku. Земя за кактуси и сукуленти добавите 2: 1 пясък. Аз щях да се опита по този начин да се приземи. Вземете гърне тип купи един, до дъното на дренажа, разпространение земя земята варени и суха, без рязане на нещо, сложи една клонка на основание, че сухата поръсете zemelku и zelonenky конската опашка, оставете. Мисля, че това трябва да е най-малко два бъбрека се събудя и кора. Ако земята е взета от новия, Т. Д. запечатана опаковка, поливане след засаждането, не се нуждаят от няколко дни не вода, и се поръсва малко на земята от само 1 cm е мокра. И ако земята е за отваряне на опаковката, след кацане може да се излее, но буквално една чаена лъжичка.

FicusFicus

Ficus голямо разнообразие в природата, те могат да растат в различни климатични условия, там също са широколистни и широколистни (т.нар). Например, каучукови растения, Ali и Vianden са широколистни, което се счита за нормално за частична загуба на листа през зимата. Може би, в тези условия, където те растат в природата, те хвърлят листата си напълно. Но състоянието на стаята все още е различно от естественото, въпреки факта, че зимата температурата в апартамента по-висока. Ето защо, след призива на природата, и ако те хвърлят листата си, не напълно, но частично ...

HoyaHoya

въпрос: На листа от външната страна Hoya появи ярки малки петна с неизвестен произход. На изгаря и не изглежда да изсъхне също. Какво би могло да бъде? Тя се чувства като нормален ...

Айра: Това е напълно нормално. В Hoya е винаги по-малки леки зелени петна по листата - за това се нарича восъчна бръшлян. Младият Hoya ги има, и те идват с израстването.

юкаюка

въпрос: Кажи ми как да отглеждат юка, посъветва за различни обекти са различни, аз съм объркан ... и тя роди да расте, или просто да оставя?

Натали: Yucca обича слънце, лично аз имам е на южния прозорец перваза, който не е закрита от дървета. През зимата, светлината винаги е кратък и юг прозорец - точно. Но през лятото понякога може да се наложи да се направи сянка през най-горещите часове - пладне слънцето. Юка не е център на стаята, за да поставите всичко си струва, ако тя е голяма и нарастваща във вана или голям съд на пода, а след това трябва да се сложи на прозореца ...

фитохормонифитохормони

В последно време има толкова много лекарства, наречени имуномодулатори или фитохормони. Това неопитен производител остана с впечатлението, че тези лекарства спести всички болести, неприятели, и други страдания.

Всъщност много често при всички възможни проблеми при отглеждането на стайни растения се препоръчва за лечение с лекарства като Appin, и по-скоро и циркон.
Какви лекарства, независимо дали те са ефективни, каква е разликата и какво е необходимо ...

гъбички въшкигъбички въшки

Възрастни - това е черни мухи с малко тяло опъната около 3-4 мм дълги, които снасят белезникави, полупрозрачни яйца в корените на растенията. Млади, просто се появиха комари могат да бъдат около 1.5-2 мм в светло сиво. Сами комари, ако фабриката, обикновено летят в големи количества, но не носят вреда, с изключение минава тяхното заболяване и ларвите на други вредители. Но ларвите на гъбните комари - белезникави червеи са дълги около 3-5 мм с черна глава - яде на кореновата система на растенията, от които тя избледнява, изостава в растежа, а не цветя, не рядко достигат до пълна загуба ...




Споделяне в социалните мрежи:

сроден

Красива стая гарденияКрасива стая гардения
Петунии на балкона - най-добрата декорацияПетунии на балкона - най-добрата декорация
Гардения цвете - закрит чудоГардения цвете - закрит чудо
Как да се грижи за азалия цветяКак да се грижи за азалия цветя
Турският виолетово на балконаТурският виолетово на балкона
Цветя на балконаЦветя на балкона
Петуния на балконаПетуния на балкона
Decembrists на моя балконDecembrists на моя балкон
Гардения цвете - Жасмин в дома сиГардения цвете - Жасмин в дома си
Гардения любящ влагаГардения любящ влага
» » » Често задавани въпроси за цветовете
© 2022 ProSadGuru.com