ProSadGuru.com

Vrieziya лъскави или повече имена на едно цвете

Видео: The Rider Кръстен Смъртта



Коментирайки един от моите записи, аз бях помолен да се говори за Vriezii хванат в кадър, заедно с главния герой на моята история. С голямо удоволствие да ви разкажа за моите преживявания с този прекрасен член на семейството на bromeliads.
Има много видове vriezii. Имам дом, обитаван от един от най-колоритните видове: Vrieziya брилянтен (или красива). От своя необичаен, рязко контрастиращи оцветяване на листа и ярко червено съцветие в общ език тя се нарича Тайгър Bromeliads и пламенния меч. Но в моята къща, тя получава още две прякори: Змия Кожи и Feather Firebird. Погледнете внимателно в нея отблизо, обаче, изглежда?
Това се отнася до Vrieziya резервоар bromeliads, като по този начин да се натрупват и абсорбират вода, която се събира в контакт. Vrieziya - растящи растения и неговата родина - тропиците далеч Венецуела, той може да расте както на земята, и по клоните на дървета, дънери и пънове. В същото време, тъй като останалата част от bromeliads, не е паразит, но това е самостоятелен завод. Най-ярко червено "перо", на която ние се възхищаваме, не е само по себе си едно цвете, но само прицветието: цветчета тя има доста обикновен, фин и декоративна стойност са, задръжте за дълго, след няколко дни, но прицветието е в състояние да задоволи техния красотата на до шест месеца. (Точната дата не може да се каже, по отношение на шест месеца - това е в литературата, но аз си купих в края на септември, тъй като "писалка" и до момента, t.e.uzhe 4 месеца, тя украсява къщата ми). За съжаление само, че след цъфтежа розетка умира vriezii, но, като феникс от пепелта (и какво още не е името), тя се възражда в тяхното потомство (бебе), който расте от пъпки в основата на възобновяването на контакта. И цикълът себе си, това Колелото на Samsara повтаря. На тази може да се изгради цялата философия на живот и мислене, нали, и лицето живее, се продължава в потомци и делата им? ... Ето един мистичен цвете.
Но да се върнем на земята и да се говори ... ами, по-специално за него и да поговорим.
Така че, се грижи Vrieziey закрито. Отново с лопати планина на информация е необходимо, полезно, често противоречиви, често любителски, понякога откровено неграмотни. След от факта, че съм го вирее повече от един ден, явни грешки в грижата аз не съм направил, така че аз ще разказват за своите преживявания и техните наблюдения. Vrieziya термофилни, температурата е под 18 градуса това е, честно казано, това не се препоръчва. промени в температурата, които не харесва. Оптимално я държи при температура от около 22 градуса до 26 през зимата и лятото. Важно е, че температурата на почвата е над 18 градуса, така че студените первази и продухан противопоказано нея. Осветление предпочита дим, светлина частична сянка, поради което не е чудно, не на прозореца, но на известно разстояние от нея, например, на маса или на пода стенд, като моя. В ярка светлина го избледнява и ивици по листата стават по-слабо изразени (тестван, е отговорен за това). Тя също обича влага, но не прекалено, около 50-70%, обича пръскане, но ако след няколко дни, за да не се поръсва - тя няма да се обиди - това не е Aphelandra. Vrieziyu полива трябва само мека вода, за предпочитане варено - вар и калциев това е противопоказано, и се погрижи за това, че земята винаги е бил леко влажна, не изсушава, но не се запълни. Водата трябва да бъде по-топло от стая с няколко градуса.
И сега най-деликатният момент: поливане в контакта. Кажа веднага - това трябва да се направи само ако стайната температура остава стабилен в продължение на повече от 22 градуса (за предпочитане 24) и е лято. Освен това, водата в контакта, което трябва да се променят непрекъснато, не се отказвайте да стагнира, също трябва да се уверите, че не се получи в земята на гнездо и други отпадъци, в противен случай рискът от разпадане е много висока. При смяна канализация изход е необходимо - да използвам за сгумена на това дете с мек връх и хартия тъкан, която абсорбира излишната вода. В допълнение, има гледна точка, и аз се придържат към него, че bromeliads цъфтящи в затворена среда не е необходимо да се излее в контакта на всички, тъй като острието е по-податливи на гниене от изхода, без него. (Отначало се полива в контакта, а след това с настъпването на студеното време и късите светлата част на денонощието е престанала да го направят, оставяйки само спрей, защото знам, че няколко случаи на краче гниене и смърт на растенията е от поливане в контакта в процъфтяващ състояние през зимния сезон). Дори и през лятото в контакта не се полива, ако температурата е под 20 - гниене гарантирано. След цъфтежа, когато централата е включен в етапа на умиране, в гнездото не се полива изобщо.
От vrieziya - Епифит, а след това за нея почвата трябва да бъдат от значение: влага и дишаща. Лично аз имам това расте в смес от плодородните черноземни почви, настърган торфен мъх фрезован борова кора и въглен (Не забравяйте добър дренаж). Аз го трансплантирани веднага след покупката, тъй като корените на тази ужасна транспортна саксия изкачи на горния етаж (!) А такава заплетена усети и започна да приключи вътре (не че съм искал първо да разберем какво се прави само, когато извади от пота). Когато засаждане е важно да не се погребват врата на растения, в противен случай тя може да умре. И като цяло, често трансплантации vrieziya не се нуждаят от това се прави само, ако е необходимо, на всеки 3 години, приблизително. Торене е необходимо да се използва специален за bromeliads, или да използвате универсални, но предвид половината от дозата (най-добър трети). Оплоди земята си при поливни условия в или върху листа, залейте торовия разтвор в контакта, като се препоръчва - не е желателно и дори опасно, това може да доведе до изгаряния.
Vrieziya подготовката до смърт и дава на децата. Имам в момента е един, макар че майка ми няма да умре. Общото правило за bromelek: възможно децата са разделени, когато достигнат височина от половината от майчиното растение. По мое мнение, по-добре е да не се бърза с това, че е препоръчително да се изчака, докато умира контакта родител, тогава децата ще придобият собствени корени, и те се хранят от кореновата система на растението майка, така че допълнително стреса те не се нуждаят. Увековечаване деца в торфен мъх или смлени смес от борова кора и пясък в съотношение 1: 1: 1 при висока температура, по-ниска отопление и teplichke. Този въпрос все още не са минали, така че познаването на чисто теоретична. Както часа X - Аз ще напиша. Младите растения цъфтят през около 3-4 години. Общата продължителност на поръчката от 5-6 години (в зависимост от колебанията, всичко зависи от грижи). Между другото, в листата Vriezii така декоративни, че тя ще струва да се развива само за тях, но и че цъфти за дълго време, която има завод ви моля?!
Е, всичко изглежда да бъде разказана, сякаш забравил - питам, моля, ако мога да - ще отговоря. Надявам се, че са запознати с Per Firebird е приятна.

Видео: Барби Марипоса! набор от червило, сенки за очи и руж Разопаковане, преглед








Споделяне в социалните мрежи:

сроден

Невероятни bromeliads растенияНевероятни bromeliads растения
Bromeliads растения: наземна и епифитиBromeliads растения: наземна и епифити
Семейството на bromeliadsСемейството на bromeliads
Vrieziya - коледен подаръкVrieziya - коледен подарък
Vrieziya лъскава, или растение - зебраVrieziya лъскава, или растение - зебра
VrieziyaVrieziya
VrieziyaVrieziya
Декоративни и широколистни vrieziiДекоративни и широколистни vriezii
Очарователна снимка vrieziiОчарователна снимка vriezii
Оригинален засаждане и поливане vrieziiОригинален засаждане и поливане vriezii
» » » Vrieziya лъскави или повече имена на едно цвете
© 2022 ProSadGuru.com