ProSadGuru.com

Растенията в дома си

Растенията в дома сиВие сте решили да украсят къщата си растения? Ти беше дадена красива цветна стая за рождения ден? Или пък просто да реши да се занимава с отглеждане на цветя? НО! Вие нямате опит и не знаете откъде да започнете. Има ли майка си (баба, леля и т.н.), имаше лека ръка, а дори и метла разцъфтя, и те е страх, че не може, или вече сте опитали, но "не ви харесва" цветя? Вие сте попаднали на правилното място. Вие все още сте начинаещ производител и ви е трудно да се движите в мъдрости красива хоби и прекрасен iskusstva- цветя. Аз ще ти помогна. Аз ще ви кажа как да купуват продукти за растителна, къде да го поставите във вашия апартамент, как да се грижи за тях, тъй като трансплантация, торя, вода, възпроизвежда, подготовка на състава, и много, много повече.

Първо най-важното. Ние приемаме, че цветето не сте и вие трябва да го купите. Какво трябва да се ръководи първияИзборът растения за дома. място. Да, всичко е много просто! Наличие на свободно време и желание да даде на растенията си. Тъй като това би било грешка да се предположи, че най-важното е, време за вода, и колкото повече толкова по-добре. Съществува мнение, че много производители да говорят с техните цветове. Признавам. Да. Аз говоря. И аз ви съветвам, като всяко живо същество, а цветето със сигурност е такъв, обича една добра дума и отговаря на това, както добре. Е, добре. Отделям. И така pervoe- свободно време. Сред стайни растения, както и при хора и животни имат своите нещастници и аристократи, стоиците и капризна. И аристократичния цвете - така че е капризна и изисква повече внимание. Вие разбирате какво имам предвид? Ако не разполагате с много време и не достатъчно опит, не е необходимо да си купите гардения, streptokarpusy, азалии или орхидея. Аз препоръчвам да се започне с Tradescantia, Гузман, бегонии, Chlorophytum, особено след като последният е не само красив интериор, но и да се класифицират rasteniy- "камили", че не е сочен (влага се натрупва в листата и стъблата на: кактус, Haworthia, Crassula, Epiphyllum, Nolin и т.н.), че е напълно без вода за дълго време, и като цяло може да издържи на "netsvetochnye" условия, и като цяло Chlorophytum Тя трябва да бъде във всеки дом, защото тя е - отличен филтър, който пречиства въздуха от цялата мръсотия и дори бактерии. Така -препоръчително.

Изборът растения за дома.Второто е, и много важна част от светлината във вашия апартамент, къща или друга стая, където имате намерение да запази растението. Друга често срещана грешка - толкова повече светлина, толкова по-добре. Това не е вярно. Не всички растения се нуждаят от много светлина. В крайна сметка, по-голямата част от стайните растения "чуждестранни туристи", от горещите тропиците или непроходима джунгла. И в околната среда, много от тях принудени да живеят в сянката на големи растения. Ето защо, когато избират растения трябва да се ръководят от факта, че растението е разделена на три групи: светло-нежен, сянка-толерантни и сянка обичащи. Въпреки че, честно казано, и опитът показва, че това разделение е до голяма степен условно. По едно и също растение, необходимостта от покритие варира в зависимост от периода на строителство, температура и влажност. И все пак, тук е примерен списък с разделението на групи:



Svetolyubivye- почти всички кактуси и сукуленти (млечка, алое, столетник, Gaster, Haworthia, Stapelia), повечето от семейство bromelevyh, arekovoy. Точно в тази група otnosyatsya- bugenveliya, tsiperus, пасифлора, залив. И разбира се всичко за разцвета и тревисти растения.

Внимание! Ahtung! Внимание! Много светлина, това не означава, - при директна слънчева светлина! Не е много растения са в състояние да го понесе, в най-добрия, те ще се изгори, в най-лошия, смъртна присъда.

Shade-толерантни, той е добре познат и запознат аспержи, драконово дърво, монстера, Ficus, бръшлян, различни видове бегонии, Marantaceae, Aralia.



Shade растения, така наречените само условно, в действителност, те не само оцелява в частична сянка, но го предпочитат. Тези otnosyatsya- иглолистни дървета, Fatsa, Clivia, Tradescantia. За пореден път, разделението е много условно и списък растения е далеч от приключване. Но начинаещите градинари в този момент, е достатъчно да се знае, че най-благоприятно е източните и западните прозорци. Те са универсални. Подробности за стайни растения и светлина за растения Аз ще напиша отделна статия.

Затова решихме по време и осветление. Сега можете да ги слушаме себе си, за да изберете по свой вкус и отидете! Купете си завод.



Споделяне в социалните мрежи:

сроден

Valotta, астри, Jacobine, Abutilon и някои други растения в моментаValotta, астри, Jacobine, Abutilon и някои други растения в момента
Бебе FittonБебе Fitton
Грижи и култивиране на AgeratumГрижи и култивиране на Ageratum
Любим кактусЛюбим кактус
New тукNew тук
Crassula или с прости думи на пари дървоCrassula или с прости думи на пари дърво
Цвете от детствотоЦвете от детството
Зелен TaleЗелен Tale
Откъде знаеш дали наистина има "лека" или "тежка ръка"? Един пример от…Откъде знаеш дали наистина има "лека" или "тежка ръка"? Един пример от…
Днес бях представени с азалияДнес бях представени с азалия
» » » Растенията в дома си
© 2022 ProSadGuru.com