ProSadGuru.com

Защо умират драцената?

Dracaena marginata"Помощ, драцената умре!", "Dracaena marginata умре корона, какво да правя?", "Меки стъбла на Dracaena отколкото да си помогнете?" - тези въпроси възникват в нашия форум с тъжна закономерност.

Наистина, защо те толкова често умират, въпреки цялата любов и грижа, която да им даде своите господари? За отговора на този въпрос аз отидох до големите хипермаркети продават популярните стайни растения. В тези магазини обикновено големите избор драцената и атрактивни за купувачите ниски цени.

В Leroy Merlin са претърпели неуспех: четирите най-големи диференцирана багажник, изкован саксии с драцената, аз не можах да намеря един-единствен екземпляр на здрави!

Фактът, че погребението на кореновата шийка и редовно овлажняване на почвата в близост до системата за растения корен първо да умре и долната част stvola- поне Заболяването засяга листата и общото състояние на върховете. Поради това, купувачите често носят вкъщи трупове драцената, а седмица по-късно, осъзнавайки, че техните растения случва, че нещо не е наред, започват да обвиняват себе си своята смърт.

Набръчкани багажника, леко prominaetsya в osnovaniya- леко увиснали makushki- бледи, полупрозрачни или кафеникави млади listya- изгният корените на съветите стърчащи от отворите за източване - това не е пълен списък на най-сигурните признаци за наближаващата смърт на драцената. Винаги внимателно да преценят харесва растение, това ще ви помогне да се избегне загубата на пари и ненужни преживявания!

И не мисля, че ако го направите, отидете на своето "искам" и си купи копие на умиращите, можете да го спаси ... Не се надявам - няма да спаси! Максимумът, който можете да си свършите - нарязани на върховете на Dracaena и да се опита им корен. Но шансовете им за оцеляване са незначителни.

И без да правите предвидено закупуване на Лерой, аз отидох на IKEA.

Сред относително малкия брой на драцената за продажба в този магазин, аз бях в състояние да се лесно да вземете един много весел и абсолютно здрав вид на копие от Dracaena вече с четири върховете! Единственото нещо, което разтревожи - много влажно наземна доставка саксийни драцената. Ето защо, след завръщането си у дома, аз не отложи трансплантацията на завода за неопределено време, знаейки много добре, от негативния опит на нашите членове на форума, които се задържат за това не трябва да бъде.



Говоря за Бързам да подчертая, трансплантация с пълно отстраняване на транспортирането на субстрата, а не работа, което означава движението на растението в по-голяма саксия без да се счупи буца пръст и завивки прясно почвата около периметъра на новите ястия. Начинаещи лозарите по някаква причина, често се бъркат с първата концепция втория.

Така че първото нещо, което извади от тенджерата и dratsenu провеждане на първоначалния преглед: корените изглеждат здрави и силни - един good- те са много малко за такова гърне обем, почвата е много влажна, и кореновата шийка на растенията, се счита че се вграждане - това е лошо (снимка 1).

Корените на Dracaenaкореново гниене
снимка 1снимка 2

Ние започваме внимателно да се отстранят чима от корените.

Аз съм обикновено правите тази процедура под течаща вода от чешмата, но сега реши да изпробва метод, който се препоръчва от някои производители, - почистване "на сухо". Поддръжници на такава трансплантация твърдят, че е по-малко травматично за кореновата система, защото Само се премахне част на почвата, която лесно се отдалечава от корените. Може би заради липсата на опит в извършването на такава процедура, но за почистване успея да се отстранят корените на не повече от половината от торф, с някои малки разкъсвания и счупен чифт дебели корени.



"Почистване" показва наличието на кореново гниене в основата на стъблото и заравяне корен яка растението почти 3 cm (което е вече по себе си е в ущърб на Dracaena) (снимка 2).

Останалите субстрат предотвратява премахване на изгнили корени и виждат в долната част на багажника (и да следи за неговото състояние трябва да бъде!), Така че аз прибягват до многократно доказани начини за - коренова система измиване на централата.

Ето, най-накрая, ние трябва да основните причини за смъртта на тези популярни растения - стволови гниене (снимка 3). Това заболяване е много по-коварен и опасен от "нормално" кореново гниене, защото "Dig", за да е много по-трудно, но да спаси драцената в по-късните стадии на болестта (когато тя започва да се отрази на външния вид на багажника и листата), уви, вече не е възможно.



Ако следвате съветите ми, изчиства корените на драцената прясно закупени и заключи, че няма нищо "престъпник", не се притеснявайте - работата ви не е напразно. Dratsenu във всеки случай е необходимо да се пресаждат от прекомерен капацитет влага на транспортната субстрата. Това основание е почти невъзможно да се коригира поливане. И ако вашият растение не разполага с време, за да попълните в магазина прекалено ревностни търговци, а след това рано или късно това щеше да направи себе си.

гнил багажникаDracaena стволови гниене
снимка 3снимка 4

Необходимо е да се провери докъде гниенето е отишло в този конкретен случай. Dracaena изглежда доста здрав и весел - имаме основания да се надяваме на най-доброто.

С остър нож се направи чист контрол парче на мястото, където най-голям брой на развалени корени. Уви, на снимката е разочароващо - гниене започнах да бъде въведен в здравословен растителна тъкан (снимка 4). Спрете стволови гниене не е възможно (5 снимки), Така че единственият начин да се предотврати сигурна смърт драцената бъде безмилостен подстригване върха му.

Rot проникнали дълбоко в тъканта на цевтаDratsenu имат pereukorenyat
5 снимки6 снимки

В багажника трябва да се реже до напълно здрави тъкани (6 снимки). Тази операция се извършва най-добре много остър нож или градински ножици. Горната част на живо набора на pereukorenenie и "низшите класи" изхвърля, а не обратното!

Между другото, това е доста често срещана грешка на неопитни градинари: забележи повяхване стреля драцената, те обърка причина и следствие - нарязани и хвърли короната, която все още е било възможно да се опита pereukorenit и мъртъв много преди "коноп" спретнат и подхранва с надеждата, че от те ще растат нови издънки. Уви, по чудо в този случай не може да се разчита.

Musatov Наталия, автор снимка

Видео: Ростов на Дон Кактуси DIE !!!

09.03.2010

© HomeFlowers.ru. Всички права запазени. Повторното разпечатване и всяка промяна на този материал без предварително писмено разрешение от сайта забранено!



Споделяне в социалните мрежи:

сроден

Грижа за цвете DracaenaГрижа за цвете Dracaena
Грижи за растения DracaenaГрижи за растения Dracaena
Защо това е, че изсъхва Dracaena?Защо това е, че изсъхва Dracaena?
Dracaena mandzhenta - непретенциозен семеен говорителката на драценатаDracaena mandzhenta - непретенциозен семеен говорителката на драцената
Как да се съживи повреден върха на драценатаКак да се съживи повреден върха на драцената
Характеристики DracaenaХарактеристики Dracaena
Грижа драцената, драцената торГрижа драцената, драцената тор
Dracaena reflexa най-капризни от всички драценатаDracaena reflexa най-капризни от всички драцената
Видове DracaenaВидове Dracaena
Dracaena godsefa: съвети за грижитеDracaena godsefa: съвети за грижите
» » » Защо умират драцената?
© 2022 ProSadGuru.com