ProSadGuru.com

Циклама да живее дълго

Купува цикламаПреди многобройни зимата и първия пролетен празник по рафтовете на магазини за цветя в голям брой дойде cyclamens. Трудно е да се устои и да не купуват тези деликатни букети - това е, когато прозорците на няколко месеца облачно и скучна, ние просто искат топлината, слънцето и ярките цветове на дългоочакваното лято!

Въпреки това, радостта от такава покупка обикновено е краткотрайна - растението започва да "действа нагоре" мач. Листата му стават жълти и клюмват, цветята избледняват, но нови пъпки изсъхват, не се разтварят. След известно време, циклама умира.

Тя твърди, че са свързани с тези цветове е необходимо, като "дълготраен букет", чиято смърт е неизбежна след цъфтежа. Как да се предотврати такъв тъжен край?

Видео: Как да се излюпи Съюзна република Югославия

За да циклама ви зарадва със своите цъфти в продължение на много години, ще трябва да изберете например в магазина здрави и добре трансплантация след покупката.

Какво да търсите при покупката на циклама

При избора на растения, и на първо място, да се обърне внимание не на своите красиви цветя, но на по-обикновени неща неща.

  • Теглото на пота. Ако тя е тежка, и от нея струи вода дренажни отвори (мокро дъното на тенджерата) - циклама обилно напоени. Много е вероятно в този магазин продавачи са склонни към чести и обилно поливане, а излишната влага е в ущърб на клубена на това растение. В този случай е по-добре да опита късмета си в друг магазин или да изчакате за доставка на новата партия.
  • корените на цикламаЗдравето на кореновата система. Малко вероятно е, разбира се, ще ви бъде позволено да се вземат от пот циклама за оценка на състоянието на корените, но никой няма да попречи да го вдигне и погледнете в долната част. От дренажни отвори трябва да търсят само от здрави корени. Мека, лесно да се говори за спускане problemah- присъствие на млади бели корени, а напротив, много добър показател.
  • Оставя. Те трябва да са здрави, с не останат сухи или влажни тъмни петна. На здрави цъфтящи растения не съществуват пожълтяване или увехнали листа. Въпреки че, разбира се, няма гаранция, че всички заболели листа не са отстранени наскоро благоразумен продавач.
  • Tuber. Тя трябва да бъде абсолютно твърдо от всички страни. В същото време, толкова по-малко той се абсорбира в земята, толкова по-добре.
  • Големият брой все още стегнати пъпки и младите листа червеникаво-лилаво в центъра на розетката е косвено доказателство за здравето и жизнеността на клубена.

Така че, изборът е направен! Уверете се, че растението е добре опакован в няколко пласта хартия. На температури под нулата, дори две минути джогинг на машината може да доведе до измръзване цялата надземна част от циклама, и по-дълъг престой в студа - смъртта на растението.



След анализ на най-често срещаните грешки в съдържанието на тези растения, реших да опровергае мита за тяхната чупливост. Противно на общоприетото схващане, циклама - "холандец" могат да живеят щастливо в нормални градски апартаменти, ако към момента на освобождаването на транспортирането на почвата и се изсипва веднага след пресаждането.

Видео: Violet - цвете фея Violet фея цвете

Преди няколко години в един от продажбите и си купих с отстъпка прецъфтяването копие от това растение. Пристигане у дома, първата стъпка е да се премахнат оставащите пъпки - цъфтящи отслабва, и принуди все още са необходими ми циклама.

разсаждане циклама

Има привържениците на работа, има поддръжници на "чакат за трансплантация" Винаги съм трансплантиран нов завод в деня на покупката, и аз мисля, че е оправдано. Колкото по-скоро го напуска транспорт субстрата, толкова по-здрави корени оставени той.



Като приготвя всичко необходимо за трансплантацията, циклама вземат от пота. Изглежда, че цялата ком преплетени корени и торф напълно сухи (Снимка 1), но и двете са погрешно впечатление. Всъщност корените на растението са много малко и всички те са разположени върху повърхността на кома, а в средата - не усвояват върна много, много влажна почва (Снимка 2). Не бързайте да се прехвърли тази излишната влага може да доведе до непоправими щети не само корените, но и да клубена.

Внимателно разклатете надолу излишната почвата. Става очевидно, че въз основа на размерите на кореновата система е необходима циклама пот три пъти по-малко от предишната (Снимка 3).

снимка 1снимка 2снимка 3

Много производители в този пълен корени почистване процедура и поставят растението в саксия, dosypaya го съвсем различен по състав субстрат. Харесва ми този вариант категорично не ми харесва. Знам, че в влагата на транспортирането на торф смес и разликата се състои от себе си може да причини смъртта на почти всяко растение. Ето защо, аз продължавам да почистващата процедура - първо кисне в продължение на половин час, в резултат на топката в топла вода и след това внимателно измийте остатъците от слаб приток на торф от чешмата (Снимка 4.5).

снимка 45 снимки6 снимки


С избирането на подходящия размер на тенджерата, налейте долния слой и разширява глината да започне подготовката на нов грунд. В този случай, на основание взето "Vermion" Citrus него се добавят приблизително вермикулит. Получената смес трябва да бъде ронлива, влагата и пропускащ въздуха (Снимка 6).

листа от цикламаПо време на подготовката, корените на почвата изсъхнали съвсем малко, но това не е проблем. Оставете ги да остане мокро - поливам растението веднага след засаждане, аз няма да се. Но са били извадени от листата на циклама почти наполовина. Завод с наранения (дори и най-внимателни прехвърлянето!) Корени те стават прекалено натоварване, защото ще се изпари много влага. Оставя изтрие от най-ниските, оставяйки най-младите, които растат по-близо до изхода на център.

След трансплантация, моите циклама заселили на северния прозорец перваза в най-якото място в изолационното остъкляване, почти винаги полуотворени в режим на вентилация слот. Заводът за първи път е полива само два дни след трансплантацията. Буйна, буквално 2-3 супени лъжици. Лъжица грудка, тогава не се води още пет дни.

През първата седмица след трансплантацията са били убити 2 лист. Един увехнали, пожълтели второ - аз го отстранява сам. След тази загуба е не повече, състоянието се стабилизира циклама, започва активен растеж на младите листа и нови пъпки.

цикламациклама разцвет

Оттогава тя отне почти шест години. Моят герой на историята е жива, здрава и щастлива година със светли и много големи цветя.

Musatov Наталия
Снимка автора и Марина Fish

15.11.2011

© HomeFlowers.ru. Всички права запазени. Повторното разпечатване и всяка промяна на този материал без предварително писмено разрешение от сайта забранено!



Споделяне в социалните мрежи:

сроден

Как да расте циклама от семенаКак да расте циклама от семена
Как правилно да се грижим за цикламаКак правилно да се грижим за циклама
Blooming циклама цвете стаяBlooming циклама цвете стая
ЦикламаЦиклама
Особености циклама нарастващитеОсобености циклама нарастващите
Циклама кърлеж / Phytonemus палидусЦиклама кърлеж / Phytonemus палидус
Как да изберем цикламаКак да изберем циклама
Циклама: грижа и поддръжкаЦиклама: грижа и поддръжка
Светлина и хладно за европейските цикламаСветлина и хладно за европейските циклама
ЦикламаЦиклама
» » » Циклама да живее дълго
© 2022 ProSadGuru.com