ProSadGuru.com

Потайниче

19014229745731c3a2ed6224.85510127

Името на този род произхожда от латинската saxum думи - камък и frage - почивка. Тези вечнозелени многогодишни растения са наистина в състояние да растат по скалите и почти голи скали. В природата, те често се намери на варовика и гранит.

Малки листа, които розетка, сиво-зелено със зъби на ръба. Съцветията на малки цветя седнали на дълги дръжки. Боядисване на бяло, светло жълто, червено.

Този малък Разсад (4-8 см височина) доста декоративни. Цъфти през май - юни.

Прилагане на потайниче в градината



Потайниче се поставя в северните и източните склонове на камъните, но този вид желателно завод в почвата на хумус, където образува гъсти храсталаци. Използва се за алпинеуми.

възпроизвеждане потайниче

Тя се размножава чрез присаждане потайниче лятото и разделяне на коренищата.

Видео: Young и потайниче

Във връзка сиво гниене, ръжда, брашнеста мана, листа зацапване и нематоди.



Потайниче Arends расте в сайта ми вече е на 6 години, тя има за мен под формата на еднократно от размера на зелен мъх длан.

Видео: потайниче грижи

А място за него веднага избра слънчево, така че трябваше да се полива често. След известно време, буца се превърна в красив зелен килим, който в началото на май ", има" второ ниво - целият килим от ярки цветя на тънки крака. С течение на времето тази красота малко бледа, а след 3-4 седмици и всичко свърши.



Избледнелите стебла цвете съм добре отрязани в основата. Pad отново светва зелено и изгряващата нова власт, тъй като той не е необходимо да изразходват енергия на зреене на семена.

Аз забелязах, че когато е много горещо, целостта на "килим" нарушават оплешивяване - пресъхна контакти база. Тези петна, отивам да спя с чиста почва и се полива често. те постепенно се стегна и окачена фасада отново изглежда привлекателна.

Малко по-късно, на сайта ми е попълва потайниче от същия вид, само с бели цветя, които вече засадени в частична сянка, където тя не дразнете палещите лъчи на обедното слънце.

Потайниче и бързо нараства. Blossoms belotsvetkovaya потайниче по-късно, но също така и през май. Ами размножени розетки и семена.



Споделяне в социалните мрежи:

сроден

Потайниче получени от семена,Потайниче получени от семена,
Снимки на закрито растения и цветяСнимки на закрито растения и цветя
Потайниче цвете и неговото отглежданеПотайниче цвете и неговото отглеждане
Потайниче Arends - бял килим в краката виПотайниче Arends - бял килим в краката ви
BadanBadan
Потайниче в цветна градинаПотайниче в цветна градина
Потайниче - цвете елегантен и непретенциозенПотайниче - цвете елегантен и непретенциозен
Потайниче цвете - живот в камъкПотайниче цвете - живот в камък
Saxifraga paniculataSaxifraga paniculata
ПотайничеПотайниче
© 2022 ProSadGuru.com