ProSadGuru.com

Leopard цвете: описание, размножаване, грижи, заявление, снимка, клас

_1570b4e6f40435

Преди няколко години бяхме посетени от роднини от Далечния Изток и донесе подарък семена от Китай. Заводът на опаковката бях напълно непознати. Самата цветето малко като лилия.

Той вече беше средата на лятото, но аз все пак са решили да сеят семената. Особено, тъй като според описанието, растението може успешно да се отглежда като закрит. През август там са първите кълнове, прилича на миниатюрно копие на ириса (те са имали същите издължени листа).

Преди по-студеното време ми леопард цвете стоеше на улицата, а през зимата го донесохте у дома си гърне с разсад. През пролетта, засадени в земята. През първата година, те бързо набра сила, а до края на лятото, че е прекрасен храсти, който много прилича ирисите. През зимата, растението затворен.

През зимата ми леопард цвете перфектно, а дори и в средата на лятото цвят, удря деликатни, панаирджийски цветя. И въпреки, че всяко цвете украсена само един ден в общия външен вид на растението не се влияе - изобилието на цвят повече от компенсира този недостатък.

леопард цвете 2

В разгара на цъфтежа, ние разчита на повече от 40 леопард цвете стъбла, и все пак всеки от тях 10-15 на етапа на откриване на цветята!

След като се зададе семена. Когато избухна зеленото поле, леопард цвете отново се превърна в център на вниманието: гроздовете на лъскави лакирани семена изглеждаха много впечатляващи. Част I се събраха, както и някои паднаха на земята, както и от есента покълнали.

През зимата изолират само майчиното растение, реши да провери на разсад на замръзване. Въпреки факта, че в Кубан често са студове без снежна покривка, всички разсад През зимата много добре.



леопард цвете 3

Сега аз не крия леопард цвете, и така тя се чувства добре, и всяка година ни се наслаждава с изобилен цъфтеж.

Дори и след цъфтящо растение изглежда чист и целият му вид не може да бъде по-подходящ за начина, по който японски и китайски градини.

Грижа леопард цвете

Според моите наблюдения, леопард цвете предпочита най-слънчевите места в полусянката на изобилието от цветя няма.



Leopard цвете е много устойчив на суша и очевидно не се прилага по отношение на растенията блатни. С течение на годините, аз никога не съм го виждал по всички вредители или признаци на заболяване.

леопард цвете 4

Растенията в градината могат да бъдат разделени на обекти близо и далеч самолет. На далечни обекти изглеждат пързалки, улавя цвета и цялостния облик. Но цвете засаждане в близост план, взехме гледа дълго ги възхищавам, намирането на нови изкушения. Тези растения се нуждаят, за да бъдат красиви всички по време на вегетация - от пролетта до есента.

Това леопард цвете засаждат на преден план на лехата, и ви позволява да съзрете красотата на лятото. Второто име на това растение - леопард лилия. Въпреки това, той няма връзка с кремовете.



леопард цвете 5

Leopard цвете принадлежи към семейство Перуникови и като ириси елегантни оставя с дължина 20-25 см, разположени фен. От техните синуси през юли разклонена цветни стъбла се издигат на около половин метър височина.

Цветя около 3 см в диаметър, разположен "купове", като Hemerocallis. В същото време разкрива стъблото на цветето 3-4.

Всеки от тях живее един ден, но пъпките на скок до 30 бр. и поради това тя продължава да цъфти до септември. Широко отворена цвете се състои от 6-оранжеви листенца (3 външната малко по-голям). Венчелистчетата са покрити с червени "леопардови" точки.

леопард цвете 6

стръкове цветя, въпреки своята елегантност, никога не подаде и не се скъса. На мястото на избелелите цветя се произвеждат атрактивни семенници, които също са доста особен красят растението. Преди зимните семена имат време да узреят добре.

възпроизвеждане леопард цвете

Ripple леопард цвете просто. Аз пося семената в края на пролетта до razvodochnoy легла. Сеят директно на постоянно място е рисковано - разсад са много малки (до края на първия сезон на не повече от 5 см), можете да ги загубим.

На следващата пролет разсадът се присаждат на постоянно място. Обрасли трайни корени пролетта леопард цвете дял (нещо като общо с ириси).

"Не се налага" специални изисквания за почва леопард лилия. Развива се добре на слънце и в частична сянка. Както всички Rhizomatous, а не като застояла вода. През зимата, растението не е обрязано. Зимата леопард цвете под слой паднали листа.



Споделяне в социалните мрежи:

сроден

Gatsaniya: описание, размножаване, грижи, заявление, снимка, класGatsaniya: описание, размножаване, грижи, заявление, снимка, клас
Amaryllis? Hippeastrum?Amaryllis? Hippeastrum?
Gatsanii Отглеждане от семена и резнициGatsanii Отглеждане от семена и резници
Леопард цветеЛеопард цвете
Гранат стая - "картагенските ябълка"Гранат стая - "картагенските ябълка"
Растение aucuba за цвете грижиРастение aucuba за цвете грижи
Iris доместика: отглеждане и поддръжкаIris доместика: отглеждане и поддръжка
Osteospermum на снимката прилича на маргариткаOsteospermum на снимката прилича на маргаритка
Цвете Гузман и грижиЦвете Гузман и грижи
Грижа за цвете dipladeniyaГрижа за цвете dipladeniya
» » » Leopard цвете: описание, размножаване, грижи, заявление, снимка, клас
© 2022 ProSadGuru.com