ProSadGuru.com

Горски и полски растения в градината: Glechoma hederacea

Видео: Полезни растения

Има нещо привлекателно в тревата на полето, в цветове, които цъфтят през поляната всяко лято. Пълним градините си шик броя животновъди, но заради красотата не е далеч да се търси - то е там, само възможностите ми ... И между другото, красота също е полезен - повечето диворастящи билки имат лечебни свойства.

Glechoma hederacea

Видео: годни за диви треви - bentgrass и Кентъки блуграс

Не, аз не съм против "културни" цветове))) В моя цветни лехи, те, разбира се, има в изобилие. Но от известно време аз с удоволствие ще ги комбинирате с флората горските и полски, и никога не е в неговото предприятие не е разочарован.

Миналото лято започнах серия от публикации, посветени на dikorossam. Той разказа за обикновен равнец, здравец, маншет, Вероника Chamaedrys, Meadowsweet (dropwort) и любимият й - Ajuga reptans. И тази пролет, въплътени все още стария си идея - да се положат цвете, състоящ се от благоуханни градини и лечебни диворастящи растения - такава малка (! Все още) аптека кухня градина. И този път искам да ви, приятелите ми се въведе, с растение, което е открито наскоро - Будро hederacea.

Видео: лечебни растения

Glechoma hederacea е лесно да се намери



Всички трябва да са го виждали, а дори и на плевелите от леглата си и цветни лехи. вече веднъж Сайтът е под въпрос за Будро, но си струва да се върна към разговора. Това животно, растение с ниско (25-30 см) повдига стеблото повсеместен и животновъди доведени фин клас, използван като превозното средство и ampelnyh култури. За специфична миризма Будро нарича куче мента, и бе дадена sorokaneduzhnik име за способността му да лекува много болести.

В действителност, народната медицина използва Boudreau като холеретична, диуретично, противовъзпалително, отхрачващо и аналгетик за заболявания на дихателната система, черния дроб, жлъчния мехур, различни стомашно-чревни заболявания, както и външно - с кожни обриви и ожулвания.



Фитотерапевт M.V.Gordeev разказва за чудесните свойства и използва Будро hederacea, както и как правилно да се съберат и да се снабдяват с лекарствени суровини:



градина Glechoma The не hederacea изисква специални условия или грижи. Забележително е отглеждане при дървета и храсти, тя може да се използва и като капак на земята в цветни градини. Цъфти много рано, а това вече е добро - представете си, наскоро слезе снега в градината растения все още трябва да се събуди и буйна зеленина пълзящи издънки Будро, обсипани с лилави цветя, приятни за окото. Тази година в нашата област тя разцъфтя през април!

Видео: Най-лунен календар. Лекарствени треви. април 2016

Glechoma hederacea

Тогава се отглеждат цветя крият своите листа Будро, но един до друг, те не се намесва. Както и да е, имам го безопасно рамо до рамо с Rudbeckia, звънци, маргаритка, великденче Koloskova и други растения в цветни лехи. И, разбира се, се спрях на моята градина от аптеката))

Бодро трансплантация е много лесно: той формира набор от пълзящи издънки с малки обекти, които се вкореняват, едва докосва земята. Трансплантации носи почти безболезнена и абсолютно непретенциозни. Всъщност, това и трансплантация не се налага често - трябва само да изпратите издънки в правилната посока.

И вие сте в градината растат диви треви?



Споделяне в социалните мрежи:

сроден

Meadowsweet билка - медицина в продължение на четиридесет заболяванияMeadowsweet билка - медицина в продължение на четиридесет заболявания
Горски и полски растения в градината: Ajuga reptansГорски и полски растения в градината: Ajuga reptans
Видове Meadowsweet Meadowsweet изобразениВидове Meadowsweet Meadowsweet изобразени
Ароматни билкиАроматни билки
Какви ползи може да донесе плевелиКакви ползи може да донесе плевели
Hederacea здравец след зимен сънHederacea здравец след зимен сън
Скромен чар dikorossov наСкромен чар dikorossov на
Горски и полски растения в градината: MeadowsweetГорски и полски растения в градината: Meadowsweet
Горски и полски растения в градината: копчетаГорски и полски растения в градината: копчета
Горски и полски растения в градината здравецГорски и полски растения в градината здравец
» » » Горски и полски растения в градината: Glechoma hederacea
© 2022 ProSadGuru.com