ProSadGuru.com

"Мишка зюмбюл" - Muscari

Видео: Направи си сам. Полимерна глина цвете Muscari (гроздова зюмбюл). Студената керамичен урок

Ярките сини цветчета Muscari арменски Те се появяват в една от първите градината. Това непретенциозен melkolukovichnye са ми шанс. Но, ако се вгледате внимателно за тях, започнах малко по малко да завърши колекцията си.

Muscari арменски

Отглеждане и грижи Muscari


Muscari са забележителни за способността им да растат много бързо: една скилидка на сезон образува гнездо. Някои от приятелите ми дори се оплакват, че Muscari те станаха като плевел: веднъж засадени - няма да се заключи. Аз не знам, аз не се оплакват ... Може би, защото аз се опитвам да ги вземем, не, по-скоро обратното - започнете. 

Видео: Миши зюмбюл! Muscari! Ugly лък - крал на пролетта!

По принцип, просто расте Muscari. През есента на здрави луковици се засаждат в градината. Зимни те са отлични, така че не е необходимо на корицата. Всяко специално внимание Muscari също не изискват: премахване на увехнали цветове, пролет се прави компост (Muscari не като тор, но се повлиява добре от органично), периодично (веднъж на всеки три години) се разделят обрасли гнездо - това е всичко грижата.

Засаждане възможно и в слънчев сечение и в пенумбра, например, под храстите. Почвата трябва с добра пропускливост - мокър термометър не vynosyat- влага те изискват само пролет, но без вода стагнация. Специални изисквания за почвата на растението не е, въпреки че на плодородната почва ще цъфтят обилно, продължителността и лук - е по-голям.

Изборът другари и място за засаждане Muscari, че е важно да се помни, че листата им умира след цъфтежа, така че следващите засаждане растения, които ще се крият зелените замира.



Muscari езерце



Muscari в градината


Blue Muscari цветя изразителен всичко в големи и малки групи. В началото на пролетта те ефективно се открояват срещу все още не цъфтяха храсти много добре и тяхната комбинация с ярко жълт Forsythia цъфтят. В лехите е уместно да ги комбинирате с бели и жълти нарциси, ярко червено, оранжево и жълто лалета.

Аз се оказа най-успешният кацане Muscari близо до малко езерце, където началото на пролетта те са комбинирани с тлъстига, минзухари, hionodoksami, нарциси, а след това ги оставя напълно да скриете обрасли домакини, Astilbe и трицветна теменуга. Въпреки това, pozdnetsvetuschie Muscari изглеждат добре под лимонена трева. От своя увехнали листа разсейващи и зелени повечето лозя и плътна зеленина растат до момина сълза, а минзухар. Muscari и добра компания Blue домакини - те подкрепят и се допълват взаимно.

Видео: Muscari, мишка или зюмбюл или Muscari (Muscari) Сем. хиацинт



Blue Spike



Видове и сортове Muscari

Muscari вид много, и не всички от тях цъфтят през ранна пролет - през април и там pozdnetsvetuschie - можете да се насладите на техните цветя през втората половина на май - началото на юни. На снимката по-горе е само такова разнообразие - хавлиени Blue Spike. Въпреки факта, че в каталога се посочва, че то цъфти през април и май, в действителност цветове се появяват много по-късно. Той принадлежи към най-популярната гледката - Muscari Арменец. Други популярни разновидности на този вид - бледосин Небесен Blue и Cantab.



Интересни и бяло Muscari. На снимката по-долу - клас албум, получени на базата на различен вид - Muscari Racemosa.

албум

Но Muscari хамелеон клас Fantasy Creation, които ефективно погледна в каталога, в градината не бях впечатлен. Те наистина промени цвета си, и в пълен разцвет изглежда добре, но това е съвсем обикновено. А първите цветя имат някакъв небрежен кафяво-зелен цвят. Е, може би не за всички ...

Видео: Красотата на Украйна. Северский Донец. Ливади. Мармоти. Гущерите. Земните пчели

Fantasy Creation

За съжаление, аз съм покълнали луковици Muscari качулати - много необичайно лилаво цвете със забавна кичур на върха. И все пак аз търсили каталог Muscari с жълти цветя - Златен клас Fragrance и невероятно тъмно метличина Muscari Armeniacum, цъфтящи цветя, които имат чист бял подгъв (клас тъмни очи). В собствената си добър широколистни Muscari, която, наред с други необичайно за листата на това растение, което дава името на ума, различни двуцветни пъпки: те са лилаво отдолу и отгоре - синьо. Така че моята колекция със сигурност ще се попълва!



Споделяне в социалните мрежи:

сроден

Подут, кокиче, Muscari и другиПодут, кокиче, Muscari и други
Muscari клас синьо остриеMuscari клас синьо острие
Muscari или миши зюмбюлMuscari или миши зюмбюл
Леополд: описание, размножаване, грижи, озеленяване, използване на градина, снимка, сортове и видовеЛеополд: описание, размножаване, грижи, озеленяване, използване на градина, снимка, сортове и видове
MuscariMuscari
MuscariMuscari
Принуждавайки MuscariПринуждавайки Muscari
Грижа MuscariГрижа Muscari
Сините цветя MuscariСините цветя Muscari
Muscari - отглеждането и грижатаMuscari - отглеждането и грижата
» » » "Мишка зюмбюл" - Muscari
© 2022 ProSadGuru.com