ProSadGuru.com

"Овча уши" в цветната леха

Stachys византийски, известен още като stahis вълнист, известен също като "ушите овче" - очарователна и неизискващ растение с сребристи мъхести листа.

вълнист Stachys


Той се премества в с мен в градината за дълго време: съседът сподели процеси, които оттогава са се превърнали в луксозни пухкави "изтривалки" и разпределени равномерно в цялата цветни лехи. Разбира се, в новата градина, тези "уши" също дойдоха)), докато на разсада са малки, но в следващия сезон, те ще образуват хубава морава и година по-късно, ще бъде възможно да се установят Stachys допълнително.

Видео: СЕЗОН 2016

Young растение Stachys



Ползването на това растение в цветни лехи - са безброй. Това е чудесен граница: ниски храсти без стъбла растат много гъсто и за сметка на елегантен сребрист цвят зеленина създават ефектна рамкиране алея или градина път.
Тя изглежда страхотно и се чувства перфектно вълнист Stachys в алпинеуми, на подпорните стени в скалисти градини. За неизискващ почви, суша толерира лесно, обича светлина - идеалното растение за алпинеума.
От друга страна, в полусянката той също расте добре, но тъй като тя може успешно да се засаждат под храсти. В този състав, студени цветове и необичайни текстура оставя Stachys в състояние да се превърне в победител акцент. Тя е само важно да се уверите, че сянката не е твърде дебели и съседи - непретенциозни към храната. Твърде плодородна почва и с липсата на осветление "овце уши" могат да отидат в зелено, след като е загубил своето очарование.
Endless възможност за въображение напусне Stachys различни комбинации с други изкуства и широколистни растения. Ето, например, как той падна в между моите домакини и кипарис млечка, на брега на езерото

Видео: иглолистни дървета - за кацане

Stachys с домакини езерце



Собствени цветя Stachys нищо специално за себе си не представляват високо, често крехки стръкове цветя правят небрежен приземяване. Така че аз се опитвам да ги srezat- когато растението се отглежда като декоративно широколистна, тази процедура е много желателно. Особено пука Stachys върху този факт, и завършва))
Но как изразителен луксозен, копринена зеленина на фона на други цветове! Благодарение на неутрален цвят, Stachys е подходящо в почти всеки състав, и винаги ще бъде с нов облик. Особено много ми харесва сдържана и благородна комбинация от сини и бели цветове, но червено, жълто, розово, лилаво поглед, може би, не по-лошо :) Тук можете да се насладите, например: Stachys на фона на цъфтящи див лук

Видео: Късно Пресаждането растения с ОКС

Stachys вълнест на заден план, див лук



Между другото, кацане вълнист Stachys както за пролетта и есента. В същия период от време, можете да споделяте старите, обрасли растения, вкоренени издънки са разделят лесно и добре аклиматизирали към новото място.
Четох, че в регионите, където зимите са сурови, препоръчваме лесен подслон за растенията, но големите ми зима без него. И в началото на пролетта достатъчно само да се премахнат старите, запечени и изсушени листа и се уверете, че корените Stachys не застоява вода - е основната му враг, причинявайки кореново гниене и смърт на растението.
И аз обичам да инсулт листата, мека и изключително приятна на допир :) Много вдъхновяващо!

Видео: Развитие на хребети. Резултатът от първия сезон

Leaf вълнист Stachys

Ако вашата градина все още не се разраства Stachys, опитайте се да намерите малко кътче за него. Сигурен съм, че със сигурност ще обичам тези славен "ушите овче!"



Споделяне в социалните мрежи:

сроден

Цветни лехиЦветни лехи
Бял равнец в градината и в цветната лехаБял равнец в градината и в цветната леха
Stachys византийски - вълнист чудо да свидетелстваStachys византийски - вълнист чудо да свидетелства
StachysStachys
"Lazy" градина и неговите жители"Lazy" градина и неговите жители
Stachys Stachys lanata вълнистStachys Stachys lanata вълнист
Непретенциозен цветна градинаНепретенциозен цветна градина
Най-необичайни идеи за легла градинаНай-необичайни идеи за легла градина
Трайни насаждения за рамкиране леглаТрайни насаждения за рамкиране легла
Ода за декоративни растения валентниОда за декоративни растения валентни
» » » "Овча уши" в цветната леха
© 2022 ProSadGuru.com