ProSadGuru.com

Време иглики

В моята градина е време иглики. Не, разбира се, други цветове също разцвет, но безстъблена иглика... Те са специални. И всеки - има своя собствена история. 

Това е време, иглики

Видео: Primula (Латинска Pr Мула.)

Това, например, се отглежда от семена. Брайт, слънчево, то цъфти почти без прекъсване от началото на май (и по-топла пролет - от април) до есенните слани. 

безстъблена иглика

Това Купих тази пролет в саксия в една от местните супермаркети. Не можах да устоя)) Знам, че тези растения - Лотария: или да оцелеят, или не. Но за да мине не беше достатъчно силен, за: малък храст е осеян с не само големи - огромни бели цветя ... Имало едно време бях същото, но в нова градина, след като в движение не може да я спаси, така че това е - вторият опит.

бяло Primula

В топла и суха дома въздух ми доста бързо се отегчават, а аз го премества в старата къща, която поддържа температура малко над нулата - само на вода не се замразява. Там тя ме чакаше, и тази пролет, и при първа възможност, аз го засадени в земята. 



Именно тази троха закупени на продажба на градински център миналата есен - истински слабак, което е просто жалко да си тръгне.

Видео: Primrose Primrose рецепти пречиствателни станции

малко иглика

Земята е вече засадени почти под снега, но зимата на бебето си перфектно. Но пролетта е почти разрушен сняг й се стопи по-рано, иглика жив, по-красива, разгърна листа ... И тогава дойде студено. Всъщност, иглики такива изненади, времето е обикновено безразличен, но това растение не е имал време да наистина стават по-силни, да свикне с новото място.



Най-вече се страхувах, че може да пострада корени: очевидно е, и това не е било възможно да се пресаждат цвете за охлаждане тяхното надграждане, защото земята не е наистина размразени. Представете си какво удоволствие тя ми даде незначителен цвете - защото това означава, че primulka жив, че тя дойде на себе си и вече набира сили да расте и цъфти. 

Тук е храст, изцяло покрити с цветя, е нараснал от малка Деленки, подадена от приятел (както е игликата, че първата снимка - и те се разрастват рамо до рамо). Между другото, ние имаме един пример за тези растения отново убедени: иглика се понася добре разделение трансплантация и дори цъфтежа - ако само корените на тях не е толкова пресъхват място в градината беше даден на вкус. 

безстъблена иглика



Но това превзета отглежда от семена. Тя е трудно да се конкурира с "голямата сестра" в великолепието на формите и времето е правилно: след няколко сезона, това ще ги направи приличен компания. 

Blooming иглика, получени от семена,

Ето иглика - пътешественик)) Аз го имам за толкова дълго време, че дори не мога да кажа точно откъде е дошло. Изглежда, че е най-бабата на пазара, след като купих ... От един изход определя от множество растения - те са били на старата къща, и разпръснати из градините на приятели и ми на ново място на пребиваване преместен. 

Ushkova иглика

Нейните гъсти листа със сребрист оттенък изглежда грандиозно през целия сезон - от момента, снегът се топи, до момента, когато той няма да легна отново. Това иглика толерира липсата на влага, и затова често са се заселили в алпинеуми, където компанията е тлъстига. 

Видео: Blooming иглика ми малко за отглеждане на

Жалко е, че този ход загубил Primula ситни зъбци - от малка rastyushek Размножава се чрез семена, растения, израснали шик ... Но нищо: по мое време, аз ги сподели с приятел, така че сега е лесно да се компенсира загубата на))

Да, Primula мога да говоря за дълго време :) Знам, че между вас, мои приятели, много фенове на тези красиви цветя - ни казват за тях. Какво иглика цъфтят в момента във вашата градина? Разбира се, много от тях също имат своя собствена история ... 



Споделяне в социалните мрежи:

сроден

Моите домашни цветяМоите домашни цветя
Primula градина и се грижи за негоPrimula градина и се грижи за него
Безстъблена игликаБезстъблена иглика
Иглики - първи пролетни цветяИглики - първи пролетни цветя
2 Primrose - прекрасен и лечебен дар на пролетта2 Primrose - прекрасен и лечебен дар на пролетта
Primula: CarePrimula: Care
Primula презимували добре в цветна леха през пролетта и отново разцъфнаPrimula презимували добре в цветна леха през пролетта и отново разцъфна
Отглеждане игликиОтглеждане иглики
Primrose SeedPrimrose Seed
Primula acaulescentPrimula acaulescent
© 2022 ProSadGuru.com