ProSadGuru.com

Моите находки и открития: pahuchka

Видео: ЛЮБИМИ козметика от Andalou Naturals. Моите находки и открития с iHerb

Моята държава живот, изпълнен с интересни находки и малки лични открития. И аз го харесвам - толкова готин, когато обичайните и обикновени изглеждащи пейзажи ви разкрият нещо невиждано до сега)) Може би за някои това е нещо обичайно явление, но аз се радвам, към всяка нова растения, животни, птици ... А радост след получаване на по-голям ако е с някой, който да споделяте - затова реших да поговорим за някои от своите констатации и открития. И сега - първата история ...

Котешка стъпка съцветие

Преди няколко дни, става за ягоди на околните поляни, се натъкнах на едно растение, което не бях виждал (или не се обръща внимание). Гледката на неговото недвусмислено свидетелство за принадлежност към семейството на Lamiaceae. Мисълта се втурнаха към: област риган .. мента .. Нито едното, нито другото, въпреки че има прилики ...?



Къщи започват да търсят и намиране на находката си в една енциклопедия на лечебните растения, аз бях впечатлен. Оказва се, че това е малко познати и рядко прилагани днес медицински и ароматни растения - котешка стъпка (котешка стъпка). Хората я наричат ​​коча билка, риган глух postelnitsey, sharushnikom.

Видео: Моите находки # 21

Котешка стъпка, коча билка, риган глух postelnitsa



Роуд Pahuchka включва други видове, подобни на неговите свойства. котешка стъпка - жител на средата и южната част на Европа тревни и горски поляни. Pahuchka китайски (В съответствие с неговото име) живее в Далечния Изток, Китай, Корея и Япония. има pahuchka многоглаво, но информация за него е много оскъдна ...

Видео: Моите находки # 17



Забележителното е растението? Оказва се, незабележим трева крие значителна сила, която нашите предци, използвани за лечение на много заболявания. Известен с благоприятен ефект върху стомашно-чревния тракт (чай pahuchki облекчава спазми и болки в стомаха, помага при диария и метеоризъм). Тя помага при бронхит и бронхиална astmy- облекчава главоболието и нервен стрес подобрява съня и помага да се разсее сезонна депресия.

Четох, че pahuchku да варя точно като чай (И преди още да се използва като заместител на чай), аз, разбира се, реших да експериментирам. Препоръчва рецепта е както следва: 2 супени лъжици мляно суровини (суров материал е напълно всички тревата събрани по време на цъфтежа) до 1 чаша kipyatka- настоява 10-15 минути и напитки горещо. Опитах - Хареса ми това)) мек, приятен вкус. И между другото, въпреки името си, това трева е почти без миризма ...

Видео: Моите открития в Италия # 8

И във вашия район отговаря pahuchka?



Споделяне в социалните мрежи:

сроден

Моите любими теменужкиМоите любими теменужки
Кой спечели дъвка, отговори!Кой спечели дъвка, отговори!
Тютюн получи ХепатитТютюн получи Хепатит
Моят домашен любимецМоят домашен любимец
Конкуренция - загадка ", че тя"Конкуренция - загадка ", че тя"
Намерено на нивото на отвора (uebelmanniaНамерено на нивото на отвора (uebelmannia
Скромен, но интересно GasterСкромен, но интересно Gaster
Изгубеният святИзгубеният свят
Wild ягоди в дома сиWild ягоди в дома си
Моят открития streptokarpusy, глоксиния и монстераМоят открития streptokarpusy, глоксиния и монстера
» » » Моите находки и открития: pahuchka
© 2022 ProSadGuru.com