ProSadGuru.com

Купете си букет от цветя и подаръци

Видео: Александър Barykin - аз ще бъда много време да карам колело

Купете си букет от цветя и подаръци ...

Видео: циганче покрити песен А. Barykina на - аз ще бъда много време да карам колело







8 март не е толкова далеч, което означава, че скоро всички представители на силния пол трябва да похарчите за цветя. Но както се оказа, "новини", На тазгодишното букет разходи увеличение в сравнение с миналата година с 30-50%. И това е добре, ако това е за някои луксозни холандски рози. дори по-скъпи "на достъпни цени" клончета от мимоза.

Фактът, че цените на цветя са се увеличили значително, "Известия" каза в няколко фирми.

- Вижте сами. Миналата година продадохме 40 рубли за брой нарасна, сега - 60 рубли. Мимоза аз струва 15 рубли за клонка сега - 25-30 рубли, - казва управителят на фирмата, близо до Москва "свят на цветове"Ангажирани в доставки на едро.

Цените се покачват поради колебанията на валутния, цветар обяснява. Засилените лева - цените са нараснали на търг в Холандия, израснали на долара - по-скъпи услуги в международния транспорт. Домашна качествени цветя не са обнадеждаващи. Поставка за ден-два и изсъхват, продавачите се оплакват.

Междувременно на 8 март за цветарите - най-желаната дата. На този ден, много от тях половината от общите приходи за годината. Купувачите традиционно не спести и надценки на дребно започват от 100%.

- Миналата година се продава за 70-80 рубли лалета. И сега, най-вероятно ще се повиши цената до 90, - казва собственикът на една от веригите за търговия на дребно в Москва.

Ако холандските лалета са били засегнати от еврото, мимозата Абхазия - и те са по-голямата част на нашия пазар - благодарение на необичайно топлото време, което е настъпило през зимата в тази страна.

- Брой на мимоза, внесени от Русия в Абхазия за празника 8 март ще бъде само 25% от обема на износа на пролетта на 2008 г. - оплакват на директора на Института по ботаника на Академията на науките на Абхазия Сергей Bebiya.

Въпреки това, самите цветарите смятат, че не е случайно, е настъпило. Макар да се приема, че ние трябваше да калайджия с мимозата Абхазия.

- Аз трябваше да се съберат, запечатани в плик и го съхранявайте на хладно място. Ако мимозата цъфтят във времето, това се случва много и затова цената е ниска. И ако цъфти твърде късно или твърде рано - високо - казва предприемачът от Адлер. Според нея, през този сезон, цената на дребно на мимоза да нарасне с най-малко 30%.

Между другото, най-големите търговци на едро с цветя Абхазия предпочитат да не работят.

- Изцяло контрабанда, - казва ръководителят на покупателната в един от капиталови фирми. диапазон им - холандски мимоза, които основно купуват флористични салони. Търговия на едро Цена - 60 рубли на клонка. Пухкавата дребно "чужденец" може да тегли от 200-250.

още "участниците" Flower Market - вездесъщата баба. На 8-ми март те могат да купуват едни и същи или Mimosas лалета с есенциална "отстъпка", Въпреки това, произходът на тези продукти обикновено е незаконно.



Споделяне в социалните мрежи:

сроден

Kordilina апикаленKordilina апикален
На цвете фестивал Pavlovsk покаже 10 вида рози (St.На цвете фестивал Pavlovsk покаже 10 вида рози (St.
Tisyacholіtny дъб znayshli на poltavschinіTisyacholіtny дъб znayshli на poltavschinі
Защо знак "фризьор" орхидея "е толкова често?Защо знак "фризьор" орхидея "е толкова често?
Aichryson Crassula и сега те ми трябва !!!!!Aichryson Crassula и сега те ми трябва !!!!!
МимозаМимоза
Отровни растения атаки в Москва парковеОтровни растения атаки в Москва паркове
Lithops живи камъниLithops живи камъни
Hypoestes или как съм попаднал на този сайтHypoestes или как съм попаднал на този сайт
Почва за стайни растенияПочва за стайни растения
» » » Купете си букет от цветя и подаръци
© 2022 ProSadGuru.com