ProSadGuru.com

Джон Брукс

Видео: Джон Брукс срещу Парагвай Всички докосне US Soccer Soul | HD

Джон Брукс
Днес, в началото на 21-ви век, ние все по-често приемане на позиция, че не сме най-високо до природата, и принуждавайки план на него, но че ние сме част от него и са все по-чувствителни към него. "Днес, в началото на 21-ви век, ние имаме все повече и повече да дойде до разбирането, че ние не властва над природата, а не да се издигнем над него, а ние - част от природата, и ние трябва да бъдат по-възприемчиви, чувствителни към него."

Джон Брукс

Искам да разкажа за нашите съвременници, англичанинът известни майстори на ландшафтния дизайн Джон Брукс (Йоан Brookes).

Неговите биографии на периода на "световноизвестната" ние знаем малко:

Роден през 1933 г. в селските райони. Майка му е цветар. Както самият Брукс признава, първите си експерименти върху него да бъде посаден на площ в близост до къщата, в която са израснали. По-късно учи ландшафтен дизайн в Колежа, Лондонския университет, а след това, през 1954 г., работи като чирак в отдела парк Нотингам Corporation (Отдел Нотингам Corporation паркове). Неговото развитие като дизайнер пейзаж допринесе за работата на най-голямото на 20-ти век landshaftnitsami Силвия Кроу (Силвия Кроу) и Бренда Колвин (Бренда Колвин).

градина Denmans

През 2004 г. той става член на Ордена на Британската империя (MBE), а в същата година печели награда от Американската асоциация на професионалните ландшафтни дизайнери.

Спечели това признание от Джон Брукс не само за своите интересни проекти (над 1200 в световен мащаб), световно известната градина Denmans (Denmans Lane, Fontwell, Западен Съсекс, Англия, BN18 0SU, https://denmans-garden.co.uk/) - собственост и уникална изложба и тестване на земята на Учителя, но и огромен брой книги, публикувани. Така че, landshaftnikov Библията е публикуването на "Garden Design".

В допълнение, Джон Брукс, лектор в Кралските ботанически градини Кю Гардънс, провежда майсторски класове в Европа, САЩ, Канада, Австралия, Япония, Нова Зеландия. Тяхната популярност е толкова голяма, че тези курсове привлича студенти и любители производители от цял ​​свят.

Какво е толкова атрактивни идеи за Джон Брукс? За да го намерите, можете да "виждат" го в градината Denmans на. С площ от около четири декара, тази градина е собственост на сър Джон Брукс - познат и уважаван дизайнер в Англия, когото съвременниците наричат ​​класически в областта на пейзажа.

градина Denmans



Към днешна дата, място за Denmans - пример за работа в студио с форма, цвят и текстура, както и ярък демонстрация на умелото използване на местната флора, сухоустойчиви култури и средиземноморски растения. Как да стигнем до този вид експериментален център на градинарски творчество, където всяка песен - плод на въображението си и резултатът от докосването на ръцете на майстор известен - дава възможност да се научи много от блестящи идеи, че е възможно да се прилагат, да ги местите дори на много малки и локализирани зони.

Интересен факт е, че британските студенти за пример за изучаване на тази градина (въз основа на официално одобрена програма) получи първия си поглед на градинарството, като такива, както и разнообразие от стилове и основните принципи на ландшафтния дизайн.

Видео: Книга: Бизнес приключение. 12 класически истории на Wall Street: Джон Брукс

Неговата входно пространство с площ някога се е намирала стопанския двор тук. В допълнение към местни растения са били засадени тук и vvezonnye, но те са подредени така, че да расте в дивата природа. Това създава хармония с тази част от градината. Тук ще намерите много красива скулптура домашни птици (пилета и гъски), пърхащи сребро риба и спокойно за почивка в тревата момчето. Брукс вярва, че градината е много прилича на книга, разделена на глави и раздели. Тези, които, от своя страна, се състои от предложенията в края на които понякога се поставят удивителен знак. Това е, което е скулптура. Тя е само важно да не се прекалява. Ако градина скулптура става много, тя трябва да бъде маскирана сред растенията, така че тя изглеждаше като организираха инцидент.

Denmans изключително екологично чист, натурален градина. Джон Брукс - един истински патриот английската провинция. Той казва: "Моят подход към градинарство е да изберете растения, които обичат преобладаващите условия. Аз почти никога не им позволявайте да се оплоди. "

Тук няма да се срещне павилиони и алпинеуми, богато цъфтящи цветни лехи и други елементи, изглежда доста необходимо за съвременния градината.



В най-скритите му ъгъла, най-вероятно се препънат по стари пънове, обрасли с гъби, сухи дънери и шахтите. Това не е случайно. На първо място, те дават специален докосване на пренебрегване на градината, и второ - е убежище на някои видове бръмбари и други насекоми, чието присъствие е градина в полза.

градина Denmans

Джон Брукс вярва, че публичните посещаващи Denmans на, трябва цвят. От март до октомври, тази задача се изпълнява от ярки едногодишни и разнообразна палитра от зеленина. Брукс обича изобилието пискливи цветове в слънчеви области и вярва, че структурата на градина е създадена преди всичко храсти. Ето защо вие определено ще видите тук бунт на растения с пъстри листа, сиво, лимон и лилави шапки храсти, фонтани трева в красива бъркотия от цветове и форми, създавайки зашеметяващ ефект, както и лилави клъстери от глициния и лози, че кордата зидана ограда, сняг дантела цъфтящи ябълкови дървета и светли цветове незабележими цветя на фона чакъл дъмпинг.

Но с няколко думи на Учителя, без свободна интерпретация на посредници:
- Вашият световен мащаб слава започна с градина Denmans. А там, където започва работа в градината на време невеж дизайнер Джон Брукс?



- За това ние трябва да се върнем към 1980 г., по времето, когато Denmansu вече 40 години. И аз мисля, че всичко започна с факта, че аз просто обичаше тази градина. Обикновено всеки се пита къде ми част от градината, където работата на предишния собственик. Някои помня госпожа Джойс Робъртсън. но аз не се промени нещо фундаментално в градината, основно аз трябваше да направя засаждане. Използвах вече съществуващата оформлението и просто адаптира към собствените си идеи. Сега аз не правя самата градина: за мен 70, а проблемите с гърба, не ми дават възможност да работят за себе си. Имам градинар, което правя само една малка част от работата.

- Какво искаш да се обясни явлението, което Denmans придобили такава огромна популярност и в първите десет най-добрите английски дворове са изброени?

- Denmans е на мястото си и в собственото си време. Този така наречен вила градина стил - стилът е много мека, стилът, в който аз традиционно работят. Това създава условия за растителна умиротворен съзерцание, което ви позволява да се насладите на красотата. Не се опитвам да се придържаме към всички други стилове и да правят всичко по своему.

- Вие сте впечатлен от естествен стил на градината?

- Това е посоката, в която се движи съвременния ландшафтен дизайн. Ние сме заинтересовани от опазването на природните форми на растения. При първата ми естествена градина е просто колекция от растения - е един вид културен подход, това е цялата идея. Но общото мнение на експертите днес е, че ако градина изложени на подходящо място, а ти си в него с помощта на местни растения, които отговарят на тези условия, вие сте много по-малко трябва да се грижи за него. поддръжка A градина, както знаем, е огромен проблем, защото хората нямат възможност да прекарват времето си на нея. За местни растения, тези, които са свикнали да живеят тук, самата природа се грижи - птици и насекоми. С растенията, които ви носят в градината си от другата страна на земното кълбо, това няма да се случи! И същото с почвата: създаване на естествена градина, които приемате сцената под формата на това, което е - бедна и суха или мазна, и влажна, и без да се променя нищо, работата с него. Такъв е случаят в Denmanse. Това е много важно, е необходимо да се разбере и да се научат да го използват.

градина Denmans

- Какво, според вас, перспективите за развитието на ландшафтния дизайн?

- Както вече споменах, той ще бъде свързан с развитието на природни идеи градина. Хората стават все повече и повече нетърпеливи да видят в градината на парче пустиня, обитаван от диви животни. Вие знаете, че ние живеем в градските лисици повече, отколкото в града? Тъй като страната твърде голямо влияние на вредни антропогенни фактори, които не позволяват на оцелелите мишки, плъхове и други дребни животни, които се хранят лисици. И на мястото на създаване на нова градина мога да видя е да подкрепя дивата природа, включително и естествената циркулация. Някои от градините на Англия са огромни по размер. И собствениците са много заинтересовани от факта, че птиците са живели в тези градини, следва, че те се интересуват от, до градината растат местни растения, които подкрепят местната фауна от непрекъснати граници цъфтящи или екзотични иглолистни дървета

- И вие трябва да се застъпи за своите идеи на клиента?

- Не. Ако получите такса от клиента, трябва да следвате неговите изисквания. Когато те идват при мен с молба да се направи градина, те го отнасят до мен, те знаят какво и как да направя, защото аз съм виждал моята градина и прочетете моята книга. И ако в края на краищата те не обичат работата си, тогава единствената причина е, че аз не бях в състояние да разберат от какво имат нужда. Ние се опитваме да решим всички спорни въпроси на нивото на плана, и ако това не помогне, в края на деня, аз се раздели с такива клиенти. Понякога трябва да кажа довиждане на клиенти, които просто не ми харесва, и виждам, че при никакви обстоятелства няма да работи с тях. Но по-често ми харесва да работя с клиентите си. Никога не съм се опитват да наложат своето мнение - дизайнерът не съществува за това. Но ако клиентите не да ми обясни по-подробно какво искат от мен, аз ще бъде много трудно да го дам на тях. И това е изключително важно за много първата среща. Ако тя казва, че иска море от цветя, и той казва, че иска да градина, която ще се и в допълнение да расте свободно, трябва време, за да се отговори по следния начин: Съжалявам, довиждане. Имам нужда от дохода.



Споделяне в социалните мрежи:

сроден

Tradescantia zebrina - шарени като зебраTradescantia zebrina - шарени като зебра
Roses с целина геном: нов метод за самозащита за цветяRoses с целина геном: нов метод за самозащита за цветя
Пътят към сърцето отвори вкусен букетПътят към сърцето отвори вкусен букет
Ландшафтен дизайн и изграждане на къщатаЛандшафтен дизайн и изграждане на къщата
Легендата за Адонис на цветеЛегендата за Адонис на цвете
Clematis - цъфтящи лозя в градината (видеоClematis - цъфтящи лозя в градината (видео
Засаждане BadanovЗасаждане Badanov
Земята се е повишила с 0,4 градусаЗемята се е повишила с 0,4 градуса
Adlumiya азиатскиAdlumiya азиатски
План за озеленяванеПлан за озеленяване
© 2022 ProSadGuru.com