ProSadGuru.com

Градини на Англия: интервю с Джон Брукс

Градини на Англия: интервю с Джон БруксДжон Брукс беше и си остава най-известната градина дизайнер за чуждестранните руски градинари. Сергей Kalyakin се срещна с известния автор на бестселъри на градина дизайн в собствената си градина.

- Г-н Брукс, който сте създали много красиви градини. Каква е тайната на успеха ви?

- тройната комбинация. Аз се придвижат от желанията, местоположение градина на клиента и на съществуващата структура. Винаги казвам на моите клиенти, че има правилно и грешно начини да се направи градина. И показва правилната опция. Ако тя е прекалено скъпо, вместо да проправят чакъл, което правя, но вместо да тухлени стени - бетон. Но дизайнът ще останат същите. Не е задължително да извършва цялата работа наведнъж, можете да ги съборят в продължение на няколко години. Хората не трябва да забравят, че за да направи градината - това е скъпо. Като цяло, необходимостта от съвместна работа с клиента, а не на клиента, като се опитва да изпълни желанията му и ще остане в хармония с местните условия и архитектура.

Видео: Частна детска градина Poznyaki - украински сувенири, собствена градина с китайски и английски

- Вашият проект е много цветни композиции, например, комбинация от синьо и лилаво с лимон. За Англия е доста нетрадиционен ...

- Обичам ярки, живи цветове: лимон, жълто, синьо. В общи линии, цвят - не най-важното за мен. Бои се променят, но градина областта, който е постоянно с нас - тя оформя и силуети.

- В градините, което правиш, не губят форма?

- Ако подредите подпорни стени, стълбища, тераси, те ще държат най-много и къщата. Кацане са по-малко издръжливи, но аз използвам да се изработи повече храсти от многогодишни растения. клиенти често внимателно тенденция, засадени себе си цветята, аз съм по-заинтересовани за кацане.

Видео: английски с Виктор, той е роден език. Частна детска градина "развитие"

- Привържениците на естествен стил, напротив, се използват главно многогодишни растения, а не храсти ...

Видео: английски език в детска градина (Navoi)

- Природен градина в момента е на мода. Разбира се, континентален климат с горещо сухо лято и снежна зима трайни насаждения е съвсем наред в продължение на две-три месеца ефект. Но мокро и ветровито климат на Англия, всички тези билки бързо стават плоски, мокро и се разпадат. Вижте как изглежда сега поле царевица ... Всички растения имат своето място.

- Смятате ли, че има начин в градинарството?



- Аз не съм мода. Градинарство е по-фундаментални. Естествените материали - дърво, пръст, камъни - ще бъде завинаги, и зависи от проектанта как да ги прилагате по нови начини. Но когато тези градини, като моя, започват да украсяват огледалата в стоманена рамка, изглежда безвкусно, а две години по-късно, и не е на мода. Тези проекти са подходящи в градината на покрива в центъра на града. Но не може да бъде твърде шокиращо в провинцията, където пространството е по-голям. Модни нещата са по-добре за Челси Flower Show. Той, обаче, има много малко общо с градинарство и дизайн за обикновения човек.

Видео: английски език за деца (частна градина Junior)

- Ти участва в шоуто цвете в 70-80 години, а не само да спечели. Има разлика между Челси и настоящето?

- Журито на шоуто все още седи много стари растениевъдите, те идват във всички комисии, и това е ужасно. Royal градинарство общество (RHS) едва ли допринася за насърчаването на градински дизайн. Но това вече е независима сила. Защото без Челси градини ще станат нищо: те предоставят телевизионно шоу и връзките с обществеността. Разбира се, градините са станали по-големи и по-добри, но за съжаление, те се основават - бизнес, желанието да влязат във фокуса на камерата. Това няма нищо общо с цвете шоуто. И ... дизайнерите се опитват да бъдат различни, но много малко хора получават - да разграничи себе си в името на
различията в същите области, без подходяща среда е много трудно.

- Веднъж казахте, че сега те видя в градината само грешките ...

- Да, хората правят грешки, и аз ги виждам. Или аз не бях на тази възраст. И дори, когато аз карам посетителите на вашата градина, понякога си мисля: О, Боже мой, ужаса там!



- В скулптурата градини са винаги красиво вписан в окръжност. Как да го направя?

- Благодаря ви. За мен е - да се хващат правилните пропорции ... Предполагам, че е защо хората идват при мен. Опитвам се да го прости и, както се казва, в челото. Трудно е да се намери добър градина скулптура. Много неща, но всичко е боклук. Най-често срещаната грешка - несъответствието на скулптури и градина.

- Вие сте един признат експерт по ислямски градини. Имат ли перспектива в Европа?

- Ислямът е получил лоша реклама поради събитията в Ню Йорк и Лондон. Но хората са все по-заинтересовани от тези градини, мисля, че те искали тяхната простота и формалност. Частни градини често са продълговати и правоъгълни, ислямски оформление е лесно да се побере в тях. И сега тя се стимулира интереса и глобалното затопляне. Хората започват да се съчетаят ислямската дизайн с италиански пълнеж: кипариси, маслинови дървета и цитрусови плодове. Какво е наистина трудно да се направи - истинска японска градина, тя може само японски.

- Книгите ви са много популярни в Русия, можете проведени майсторски класове в Москва и Санкт Петербург. Къде виждате разликата между градинарство в Русия и Англия?



- О, Боже мой, аз мога да напиша друга книга за нищо! Разликата не е на първо място в климата, а не в градините, както и в областта на културата. Може би думите ми ще звучат сурови, но това е вярно: не градинарски култура в Русия. В Англия, на никого, дори и ако той не знае нищо за много градини, изглежда някак си, свързани с градинарството. Общоконтинентално общ зеленчук култура, казват те, на земи за строителство, то е различно от цветна градина. Мисля, че просто си отиде културно от тези зеленчукови градини и да се опита да се превърне в съвременния европеец, но това не винаги работи. Тъй като все още не сте влезли като този. Доста смешно докато са на почивка минава през английските градини, а след това мисля: О, изглежда много по-добре от мен, нека да направим същото ...

В моите майсторски класове в Русия, деветдесет процента от публиката бе жена, аз не разбирам защо. Те биха предпочели любители градинари, за тях това е хоби. Те бяха по-мек и по-елегантен в Санкт Петербург. В Москва, те ... хм ... като бях в Лондон ...

- По-агресивен, зает?

- Да, точно така. Исках да кажа: Отпуснете малко! Имам един много интересен опит. Работил съм по цял свят, както и едно от онези неща, които ми е приятно - израз на разликата в културния контекст в градината дизайн.

- Сега имаме градина бум не е трудно да се намери най-новите сортове растения. И много се търсят и купуване, създаване на градина-колекция. Можем ли да говорим за тази градина дизайн?

- Всяка сутрин, когато се събудите, вие приемате дизайнерско решение: това, което носят. Не дърпайте дрехите си и всички декорации, които имате. Отидете в супермаркета, да се повозим на кон, отидете на театър, а вечер - всичко за облеклото си. И растението, трябва да отговарят на целите на проектирането.

Аз разбирам, защо това се случва: О, аз го искам, аз го обичам! Всичко, което може да ви посъветва - не купувайте растения в даден момент. Купете три или четири екземпляра. Разбираемо е, че искате да имате всичко, но постепенно се научи да се контролира. Мисля, че всички започват с грешки. Това е страхотно да се учим от грешките си. Така че, преди да изтече пазаруване, просто погледнете назад и мисля, че расте около вас, някои диви цветя, дървета и храсти. Разбира се, аз знам, че списъкът е много ограничено в Русия. Но това е ограничено поради някаква причина. Климатът, отглеждането на градински култури ... И вие се опитвате да се тъпча толкова чужд материал!

- Много растения растат по-умерен климат и в средната лента.

- Тогава трябва да бъдат по-внимателни. Бананите са добре мечка плодове във Великобритания - но те са в моята градина не на място, те ще изглежда е просто нелепо! Това е, което ви липсва част: проектиране очи, който да се анализира на почвата, и даде храна за размисъл.

- Ти би искал отново да дойде в Русия?

- Ако съм поканен - ​​разбира се.

Интервю взето през 2008 година.



Споделяне в социалните мрежи:

сроден

Изискванията за професията "ландшафтен дизайн и архитектура"Изискванията за професията "ландшафтен дизайн и архитектура"
Озеленяване: определяне на това, което трябваОзеленяване: определяне на това, което трябва
Рустик градина с диви маргариткиРустик градина с диви маргаритки
Джон БруксДжон Брукс
Topiary градина Levens HallTopiary градина Levens Hall
В Англия съдят заради розовите храстиВ Англия съдят заради розовите храсти
Топ Челси Gardens 2014Топ Челси Gardens 2014
Това би трябвало да е в състояние озеленител?Това би трябвало да е в състояние озеленител?
Как да станете добър ландшафтен дизайнерКак да станете добър ландшафтен дизайнер
История на Ландшафтен дизайнИстория на Ландшафтен дизайн
» » » Градини на Англия: интервю с Джон Брукс
© 2022 ProSadGuru.com