ProSadGuru.com

Тъй като аз вдигна цената на земята озеленител история

Както повиши цената на парцела. Story дизайнер пейзаж

Видео: Плодове и зеленчуци кошница през зимата $ 35

Професионални брокери и ландшафтни дизайнери знаят някои трикове, прилагането на които е възможно да се повиши стойността на имота. В тази статия - истинска история, разказана от един пейзаж дизайнер от Канада Джоди Хъдсън. Слушай ...

Обикновено разсадници растат някои видове растения, както и най-често това е растение, което в момента има търсене, а търсенето е на свой ред определя,мода. Да, и да ви позволи да не и изненадан, както и дрехи, има стил на стила на къщи, коли, има мода и стил в пейзажа. Но модата, както знаем, дамски капризни и кога модни променя, много детски градини са останали с "излезе" от модни централи. Тези растения могат да бъдат изложени на развъдника е твърде много, и те предлагат на пазара вече пренаселени. Растенията растат и остават в една и съща детска градина. Сега, тези растения нещо и имам нужда от тях!

Тъй като аз вдигна цената на земята

Ето един пример: преди няколко десетилетия "скърцане" на мода е смятан за син смърч. В онези дни само най-богатите домове биха могли да си го позволят, по същото време (забележете!) Бяха засадени много млади дръвчета. През 1970 г., синият височината смърч от 2,4 м в цената на детска градина над $ 500. В същото време, Коледа дървета височина 1.5 m с "багажника" с диаметър 5 см се продават за стотици долари! В края на 80-те години, работи върху нов пейзажна градина с луксозно имение, аз използвах два синьо смърч. Posazhany смърч бяха два предни ъгли на къщата, всяка височина от 5 метра.

Видео: AB "KUB" (СОКОЛОВ Кирил DESIGN) - Уникален уютен интериор в новата градска къща проект

Тъй като аз вдигна цената на земята

Една такава цена смърч по това време от $ 50 за един. Ние ги е купил в детската стая, където за тях почти забравена. И аз действал по този начин: попаднали на детската градина и на управителя на ясла ме помоли да прекарат малко обиколка на секциите, където те растат по-зрели растения. Има нещо, което сме намерили това ядене. И двете дървета са били няколко корени скрап и затова трансплантация не е опасно за тях.

Тъй като аз вдигна цената на земята



За да се справят с тези ели взе две гигантски багер. Тези дървета са били 4,3 метра в диаметър всяка, а шофьорите не виждат един друг за клоните. Ето защо аз избрах такова положение, че те могат едновременно да Ме види и да ръководи процеса. Две багери изкопани едно дърво по време на работа в същото време, ние се премества в изяде няколко тона всеки, заедно с буца пръст.

Тъй като аз вдигна цената на земята

Разходи: да изкопаят всяко дърво ми струва dollarov- няколкостотин струва $ 50, за да постави всеки един от тях в платното за transportation- допълнително тежкотоварни автомобили със специален ремарке ми струва сто долара. И, накрая, засаждане на дървета и двете струват $ 200 за двама. Като цяло съм прекарал около $ 800 за двама дърво височина 4.3 m (почти същата сума ще трябва да плащам двадесет години за засаждане ели наполовина по-долу). В резултат на нашите усилия: за двама в инициира и даде тон за останалата част от пейзажа. За справка: само две синьо смърч знаещ оценител ще добави няколко хиляди долара, за да стойност на дома. Имам собствениците са предложени цялостен пакет от услуги, пейзаж в градината си и в резултат на градината им с нов дом изглеждаше така, сякаш градината е вече 20-30 години!

Тъй като аз вдигна цената на земятаТъй като аз вдигна цената на земята
хоризонтална хвойнаМулчиране - елегантен и практичен

В градината на едни и същи собственици, аз засадих някои тон нискостъблени хвойна и бръшлян, които продавачът се счита за "твърде зрял за продажба." Ние също така се използва тон дванадесет мулч на: червен кедър (почти черен) - Thuja (сребристо-бял цвят, подобен на дървото, уловен в клоновете на изкуствено езеро) - дъб мулч (тъмно сиво) и голям брой бор мулч (тъмно кафяв).



Някои практически съвети:

Разбира се, в очакване на потенциални купувачи, което искате нещо по-голямото събитие в градината, както и че, напротив, да се скрие. Тук можете да се помогне на знания за свойствата на бои. Разбира се, вие знаете, че ярките цветове, като червено, оранжево и жълто привлича внимание. Ето защо би било много подходящо да се използва нюанси на тези цветове в градината - в растения, градински мебели и сгради. Ако садиш, например, в градината на ярко оранжеви цветя, те ще разсее внимание посетители от, да речем, кофи за боклук на съседите си. Освен това, с помощта на боя, че не само може да направи вашата градина не тъп, но и визуално уголемяване своята област.

Видео: Интериорен дизайн градска къща

Тъй като аз вдигна цената на земята



Дървета и храсти, които се възползват от точката пейзаж оглед на: синьо смърч, скакалци акация, трицветно бук, японски (фен), явор, бреза, червен physocarpus, храсти Weigel, берберис. Много изгодно непретенциозен домакин.

Тъй като аз вдигна цената на земята
Birch с "модел прическа"

Тъй като аз вдигна цената на земята

На езика на числата

Независимо от това дали имате намерение да продадете имота си, или обратното, имате намерение да живея тук за дълго време, да инвестират в дърветата - печеливша инвестиция.

Според проучването:

  • Озеленяване могат да добавят 7% до 15% от стойността на къщата. Източник: Галъп.
  • Зад къщата е с градина с "отличен" озеленяване могат да получат на цената на 6-7% по-висока, отколкото в къщата с "добра" озеленяване, подобряване на дизайна пейзаж от "среден" на "добър" добави 4 - 5% на цената на къщата , Източник: Clemson университет.
  • Възрастни дървета често се оценяват по $ 1000 - $ 10 000. Източник: Съвет на дърво и ландшафта оценители.
  • Според едно изследване 99% от оценители на недвижими имоти се съгласявате, че присъствието на озеленяване подобрява привлекателността на пазара на недвижими имоти. Източник: Trendnomics, Национална асоциация Градинарство
  • 83% от компании за недвижими имоти смятат, че наличието на зрели дървета влияе на привлекателността на пазара на недвижими имоти и това влияние при продажбата на недвижими имоти, цената е по-ниска $ 150 000, в това, което някои компании наричат ​​този ефект "силен", някои "умерени". При продажба на жилище, цената на която надхвърля $ 250 000, процентът на компании за недвижими имоти, като се отчита важността на засаждане е 98%. Източник: Американски горите, залесяването Национален ипотека.
  • Тъй като аз вдигна цената на земята

  • Озеленяване намалява цената на климатик в половината (50%), което се дължи на факта, че сянката на дърветата прозорците и стените. Източник: Американска асоциация Public Power.
  • Дърветата поглъщат до 50% и уличния шум "маска" нежелания шум звучи приятна зеленина. Източник: САЩ Агенция опазване на околната среда.
  • Тъй като аз вдигна цената на земята

  • Един градски дърво дава до $ 273 годишно: климатик, против замърсяване, запушване ерозионни процеси и контрол на дъждовни води, както и дърво може да служи като местообитание на дивата природа. Източник: Американски горите.
  • Основните причини, поради които хората се занимават с градинарство: забавление на чист въздух (44%) - прекарване на времето в красива среда (42%) - за релакс и бягство от ежедневието (39%) - активен начин на живот и упражняване (35%). Източник: Американски Демография Роупър Доклад

Превод: Ана Jurbenko
специално за интернет портала
градински център "Вашата градина"



Споделяне в социалните мрежи:

сроден

История на миксбордовеИстория на миксбордове
Трикове в градината, които ще ви помогнат да продаде имотаТрикове в градината, които ще ви помогнат да продаде имота
Природата ангажирани проПриродата ангажирани про
Дамски блузиДамски блузи
Дрехи от цветя от жител на КанадаДрехи от цветя от жител на Канада
Класически стил в ландшафтен дизайнКласически стил в ландшафтен дизайн
Каталози от Германия: какво, къде, кой и колкоКаталози от Германия: какво, къде, кой и колко
Съвременни тенденции в ландшафтен дизайнСъвременни тенденции в ландшафтен дизайн
Естественият стила на малки градиниЕстественият стила на малки градини
Имате нужда от озеленител?Имате нужда от озеленител?
» » » Тъй като аз вдигна цената на земята озеленител история
© 2022 ProSadGuru.com