ProSadGuru.com

Русия Gardens: градина в покрайнините на Елена Zolotareva

Видео: Посейте домати разсад. 2 метод засаждане. градинарство

Беседка в градината на Елена ZolotarevaДекоративни езерце на сайта Елена Zolotarevaлегло от цветя на мястото на Елена ZolotorevoyНачало и градинска мебел от зоната Елена ZolotorevoyЕлена Zolotarev - собственик на градина в село Чучулиги и Московска област. На площ от 7,5 хектара постави къща, стопански постройки, градински мебели, декоративни езерце и плувен басейн, сауна и малка зеленчукова градина. За четиридесет години, от 1969 Zolotarev семейство успява да създаде малко на сайта си, но много уютна градина.

Видео: разсад от градината Русия







Елена казва:

Родителите ми започнаха да се създаде тази градина през седемдесетте години. Докато имаше строги инструкции за това как много трябва да се отглежда в райони в градинарски сдружения. В съответствие с тези изисквания, родителите засадени ябълки и плодови храсти, но аз и красота - цветовете на петрола. След като Комисията е дошъл - да брои на полезните растения. Оказа се, че те са били малко, и ние започнахме да се обвиняваме за неефективното използване на земя. И тогава за това би лишило района. Родителите се напомня на времето на сто храсти глог жив плет и ги приканват да се брои. Общо плодове задоволи висока комисионна. Така че нашата градина глог спасени от неприятности.

Минали години, и изведнъж ми се искаше да направим нашия сайт наистина приятно и уютно. Аз активно пое работата, и ... не успях. Всичко, което съм направил през първата година, тя е непривлекателна: работа с растенията не са имали опит, знания - не. През зимата, когато е имало повече време, аз седнах на специалната литература. Прочетете отново планината на книги и списания за цветя, градински дизайн, алпийски пързалки. И в очакване на пролетта. Започнахме да дойдат първите плахи идеи. Огромен помощ и подкрепа, предоставена от съпруга си - без градината му не би била толкова красива. Нашият сайт - съвместно творение.

Когато започнахме превръщането в градината нарасна два зелено и два синьо ядене, кестен, берберис, макет оранжево, ябълка и ягодоплодни храсти. Четири яли върху малка площ - това е Overkill, но те имат ръка, никой не се изправи. Големи смърч са много красиви, в разгара осигури сянка. И нашата нова градина трябваше да се вмести в съществуващия ландшафт. Разбира се, в чисто пространство, за да се действа по-лесно, но ако решите да се римейк на старата градина, не бързайте да се раздели с големи дървета, опитайте се да се създаде за тях достоен обстановка. Въпреки че няколко ябълкови дървета и храсти ние все още трябва да бъде изоставена. В ели ние просто нарязани по-ниските клони. При един от тях определя скалист хълм, на базата на които е в размер на хвойни. И под синия смърч изкуствен хълм, и засадени неговите растения.

На първо място, аз нарязани всички избледняване на цвета, като се опитва да поддържа цветни лехи в идеален ред, но някои екземпляри започнаха да падат - например, камбанка. С течение на времето, аз осъзнах, че не всички цветя искат да растат до точката, че аз ги взех. Но ако не се отреже пъпките и да даде растения засяване, а след това по-късно те се развият в продължение, където и да искате. В допълнение, пресни семена звънец, делфиниум и много други цветя покълват много по-добри от магазин купи. Постепенно, растението се превръща все повече и повече, и вие трябва да изтриете само тези, които не се вписват в пейзажа ви е родила. А останалите да расте с избраната от тях място са най-подходящ. Например, звънци често се установяват в пукнатините между камъните и камък отломки.

Намира се под леглата борови дървета цветя, се запознах с някои трудности. На първо място, гъстите клони не позволяват дъждовни капки и растенията трябва да се полива по-често тук. На второ място, те са все още започват да изсъхват в рамките на няколко години. Фактът, че на повърхността кореновата система на смърчове прониква свободно земята и избира хранителните вещества в цветя. Поради това някои растения сега поставят в саксии и ги изкопани в земята на хълма. Други цветове са доволни превръзка течни комплексни торове няколко пъти през лятото. И отговори на изобилен цъфтеж и красива зеленина.

Потънал стремително в прекрасния свят на растенията, хванах страст за градинарство, от които е невъзможно да се възстанови. Това е завинаги. Първо смених моята градина, а след това бях изненадан, започнах да забелязвам, че градината ми и моята представа за красота се променя. Първите легла, които направих от ярки цъфтящи растения (божури, рози, delphiniums), А след това става все по-да оцените тези, които остават декоративно през целия сезон. Тя потайниче, острица, млад, иглолистни. Наскоро моята страст - Силите, ХОЙХЕРА и медуница. Имам малка колекция. Въпреки това, в цветни лехи, засадени с повече, за да дойде, някои са били отглеждани в shkolke и след това всеки вземете прилично място. Dekorativnolistnyh острови с нисък ключ, но много елегантна.

Идеята на езерото, басейн възникнал по случайност. Пролет площ е доста влажно. Следвайки посоката на потока, ние сме идентифицирали най-ниското място. До - вана, а къщата се затваря това пространство от ненужни гледки от пътя: Какво е необходимо, за басейна. Ние изкопал яма със стъпки, определени кофраж, използвана за увеличаване на монтаж и пълни с бетон. Ръбовете украсяват с естествен камък и камъчета. За да използвате езерото за плуване, не само трябваше да се прилага на химията за басейни (белина и подготовка срещу водорасли), но също така да се създаде система за филтъра на помпата. Тъй като тези устройства в градината изглеждат чужди, като ги скрил в купчина камъни, от които водата тече, да се върне в езерото. засадени около Ligularia, папрати, лилия. Първо, редица израснал krasnolistnyh лешников, но тя трябваше да бъдат трансплантирани, както листопадни храсти е по-добре да не засажда по крайбрежието. И водата на открито се затопля по-бързо. Нашата езеро се превърна в любима дестинация: в горещината тук да се потопите и след баня. Изпомпване на водата през есента, пролетта, ние откриваме, че пълна. Той е много добре дренирана сайт.

Видео: Изграждане на къща, без начален капитал // FORUMHOUSE



Споделяне в социалните мрежи:

сроден

Идеята за организиране на декоративна градинаИдеята за организиране на декоративна градина
Великолепието на Butchart GardensВеликолепието на Butchart Gardens
Условия за разполагане на стопански постройки върху парцелУсловия за разполагане на стопански постройки върху парцел
Тайните на селскостопанска техника - растението е с малки размери градина, с оцветяване и лоша…Тайните на селскостопанска техника - растението е с малки размери градина, с оцветяване и лоша…
Съвети Елена ZolotarevaСъвети Елена Zolotareva
Озеленяване с ръцете си: да създаде красотаОзеленяване с ръцете си: да създаде красота
Русия Gardens: градина Катрин BarinskajaРусия Gardens: градина Катрин Barinskaja
Белгийски Gardens: градина Крис ГизелаБелгийски Gardens: градина Крис Гизела
Декоративни статуетки за градина и двор със собствените си ръцеДекоративни статуетки за градина и двор със собствените си ръце
Как да създадем проектКак да създадем проект
» » » Русия Gardens: градина в покрайнините на Елена Zolotareva
© 2022 ProSadGuru.com