ProSadGuru.com

Tsiperus: Видове

tsiperusПреди началото на нова ера в Египет бяха обширни плантации от папирус, но с разрастването на потреблението на хартия, те постепенно запада и в крайна сметка почти изчезна. Сега папирус се отглежда като декоративно растение в градини и паркове с топъл климат страни, както и в оранжерии и дори стаи. Нека да се запознаят с някои от неговите възгледи.

вид tsiperus (Cyperus) Принадлежи към семейството Cyperaceae. Сред представителите на такива известни видове като жълта острица, или Chufa (Cyperus esculentus), Като достига 35 см височина и формиране на фъстъците. Напоследък тя стана обичайно да съжителстват с растителни култури в нашите дворове.



tsiperus папирус (Cyperus папирус) - многогодишно растение 3-5 м височина. Изправени здрав стъбла прекратен гъста розетка от дълго нишка за, виси листа. Цъфтящи стъбла триъгълни, с дебелина, с мащаб, като листа в основата. Съцветие голям, сенници, с многобройни шипове, състоящи се от малки, плоски уши. Тя расте в блатата и покрай реки в Египет, Етиопия, в тропическа Африка. Този вид в стаите е изключително рядко, защото на неговия размер (2-3 м).



Много по-широко в общата култура растение tsiperus ocherednolistny, или чадър (С alternifolius). му
леторастите достигат височина от 1,5-1,7 м. Тесните (0,5-1 см) до 25 см дълги листа, събрани в горната изхода kronopodobnuyu стъбла. В пазвите на листата се образуват малки незабележими цветя са с шипове, подобни на съцветия. Плодове триъгълна, малък. В дивата природа тя расте по бреговете на реките на остров Мадагаскар. В култура преобладаващата форма на неговата Variegata - с бяла ивица по листата и джудже - грацилния - височина 35-50 см.



tsiperus разпространение (С diffusus) Формира един стъбла до 90 см височина. Оставя широк 1,2-1,5 см, са групирани в горната част на летораста 6-10 парчета. Тя расте в цялата тропиците.



Споделяне в социалните мрежи:

сроден

Възпроизвеждането tsiperus папирусВъзпроизвеждането tsiperus папирус
Някой да ме спаси от тези tsiperus!Някой да ме спаси от тези tsiperus!
Tsiperus в къщата миTsiperus в къщата ми
ПапирусПапирус
Tsiperus папирус - тревисто растение в къщата забавноTsiperus папирус - тревисто растение в къщата забавно
ПапирусПапирус
Tsiperus папирусTsiperus папирус
Tsiperus грижа, болести и вредителиTsiperus грижа, болести и вредители
СнимкаСнимка
TsiperusTsiperus
© 2022 ProSadGuru.com