ProSadGuru.com

Как да се възстанови pafiopedilyuma корени

Как да се възстанови pafiopedilyuma корени

Готови кора глоби (0,5-1 см) Grind на старата мелница, както и да се отсеят много фини частици, използвани пластмасови табла на котешка тоалетна. On-литров буркан кора, добавете 1 ч.л. с голяма gorochkoy доломит. Кора едва влажна. Sphagnum мъх като компонент на субстрата веднага елиминира.

За да се увеличи капацитетът на вода, добавете 1 супена лъжица дървени въглища. Саксии решили да изберат глината, не остъклена, максималната "дишане". Но такъв не е бил в състояние да се намери в продажба и се използва двама стари остъклени саксии, които са били отхвърлени от мен за засаждане други растения: обичка или глоксиния в тях трябва да се полива два пъти на ден. И в пластмасата, същите тези растения се нуждаят от поливане 2-3 пъти в седмицата. За моя дизайн, като керамика беше по това време.

Както дренаж избран пяна (слой е не по-малко от 3 см), тъй като тя не абсорбира вода. Тя - един много тънък слой от торфен мъх. Отгоре - получава смес от кора.

Тъй като чехъл е с почти няма корени (1-2 корена до 1 cm всеки е трудно да се вземат на сериозно), аз просто ги prikopalis в почвата на дълбочина от 1 до 1.5 cm. Не се страхува да погребе. На първо място, като се смята, че обувки като малък проникване, и второ, с най-добрите 2-3 см почва напоителна система, замислени от мен са почти винаги остават сухи.

Pafiopedilyumy, тъй като, наистина, всички орхидеи растат като колонии, затова подал няколко екземпляра във всяка саксия. Във всяка купичка със заселници той остана на дъното плоска дървена пръчка (както за сладолед). За да се определи времето за напояване се раздалечават и понижава неговата пръчка субстрат пръст възможно най-дълбоко. Ако на пръста не се усеща влажност, но само готино - това е време, за да води.

корени pafiopedilyuma

Много пъти горните слоеве на земната кора в пота ми се струваше прекалено суха и желанието да се излее много държите. Но проведе само редовно налейте малко вода в тенджерата малко да глинен съд се намокри. Това беше работа.



Според моите наблюдения, малко сухо стимулира образуването на корени в повечето орхидеи. Би било логично да се предположи, едни и същи за чехлите. те не се страхуват от изсушаване, (всичко, разбира се, в умерени количества).

Бях убеден, за да се получи pafiopedilyumy по пощата. Преди да изпратите това се изсушават на всички правила за прехвърляне на орхидеи, а след това, че е дори 10-14 дни по пътя, и "ела" в отлично състояние. Овлажняването само пот се изчислява, че корените суха кора ще се стреми активно да се намокри стените на съда и на слой от торфен мъх на дъното. Освен изпаряване на влагата се абсорбира от пота прави въздуха около растенията по-влажна.

корени pafiopedilyuma



Поръсени "страдащите" дневни, изобилие, сутрин и вечер, за да завършите овлажняване на повърхността на листата и кората. По този начин аз поръсете всичко pafiopedilyumy. Овлажняването се прекъсне, ако на перваза на прозореца, където те стоят, температурата е под 18 градуса.

Всичките ми интуиции са потвърдени в рамките на 2 месеца. Първият месец на обувки не растат. Месец по-късно, извадих от земята няколко растения. И двете намерени 3 korotenkih гръбнака. Напредъкът бе очевидна. Също така възстановява тургора всички си тръгнат. 3 месеца след кацането не можех да "разклаща" не храст. Всички бяха много здраво в почвата и да растат млади листа. След 5 месеца след кацане на всички обувки имаше 2-3 листа. Всеки следващ лист израства по-голяма от предишната. Искам да подчертая, че целият процес на "възстановяване" от pafiopedilyumov премина без orhidariumov и teplichek на конвенционален перваза на прозореца източна ориентация.

Наторяване на растенията 02:58 поливане всеки универсален тор за орхидеи, но мога да използвам "Kemira" или "Рейнбоу". Доломит flour'm прави всеки 5-6 месеца до 1 ч.л. по-литров пот. Доломит излива в чаша с вода, разклаща енергично и се излива в тънка струя праймер.



корени pafiopedilyuma

От тежки спрейове, както и след плуване в разтвори на торове върху листо чехъл появява бял цвят. Аз го махна 2-3 пъти в годината с памучен тампон, натопен в някоя от течности: оцет сайдер ябълка се смесва с вода, мляко суроватка, сок от половин лимон в чаша вода.

През горещите месеци става все по напоени обувки, без да се чака силен сушене кора. Месец по-късно, по-голямата част от розетки пусна един в долната част на листа. Това означава, че част от otgnila корени. Той се завърна на "драконовски" мерки при поливане. Така че обувките се нуждаят от същата суха почва като Phalaenopsis и Ванда.

През септември 2006 г. отново е имал възможност да се тества ефективността на този метод. През август той е купил едно растение, състоящ се от две бледи "рози", с добри корени и перспективите за растеж, и се оставя за един месец, оставяйки грижата за семейството на орхидеите. През това време, обувката otgnili всички корени, розетки разделени един от друг и един от тях, по-старата, пожълтели добре.

корени pafiopedilyuma

Аз вече са тествани взети мерки: а глинен съд, фини кори с добавянето на доломит и въглен, постно и изобилие поливане спрей 2 пъти на ден. Поради включени затопляне на водата в тигана да се излива ежедневно. Пожълтели изход не се хвърлят, и остана в кората край на зелено. В края на октомври, две подложки са възстановени тургора листа, а жълтеникава зеленият цвят е възстановена. През ноември, двете растения имат жизнеспособна видове, гъсто седи на земята, и всеки идва с 2 зародиш.

Според моите наблюдения, по-добри, по-бързи възстановява избледнели или отглеждат изход, или разсад. Но младият, твърде скоро разделя растежа на растенията изостава. Мисля, че в бъдеще, когато обувките ще нарасне достатъчно, за да се изисква трансплантация, използвайте глинени саксии не е необходимо.



Споделяне в социалните мрежи:

сроден

Сирене торта с кайсииСирене торта с кайсии
Pafiopedilum или венерин чехълPafiopedilum или венерин чехъл
Почва за орхидеиПочва за орхидеи
Тиквичките от забрадкаТиквичките от забрадка
Дали дренаж се изисква, когато цветовете се пресаждат?Дали дренаж се изисква, когато цветовете се пресаждат?
Размножаване Cattleya, засаждане и грижиРазмножаване Cattleya, засаждане и грижи
Поливането Phalaenopsis, разсаждане, тор (Р2Поливането Phalaenopsis, разсаждане, тор (Р2
Най-"ръчно" орхидеяНай-"ръчно" орхидея
Състав закупени земята смеси и субстрати за стайни растенияСъстав закупени земята смеси и субстрати за стайни растения
Основа за орхидеиОснова за орхидеи
» » » Как да се възстанови pafiopedilyuma корени
© 2022 ProSadGuru.com