ProSadGuru.com

Чесън архивирани

Видео: 111 12 Начини за съхранение на чесън

Имам всяка година много добра реколта чесън. Много хора питат, как успявате да се запази и през зимата. И всичко е много просто. Аз не признава никакви новоизлюпена методи за правене на всичко, както направи майка ми, баба и прабаба.





Когато лъжичка узрели чесън, веднага го почистите от корените и стъблата. В същото време най-големият и най-здрава глава оставя част от дръжката. Тези глави I обвържат в пакети, окачени в една плевня на карамфил, където те мотае, докато в края на октомври - по време, когато ги използвам за есенно засаждане.



Част от чесън без стъбла се сушат на слънце и се използва за приготвяне на различни ястия. Повечето от този вид отпуск чесън съхранява до пролетта: натрошено изсушена от главата в тавана (на дървени плоскости). Между другото, аз продължавам да лук по същия начин.

В края на есента преди да се премести от страната на града, за да се подслониш чесън стар юрган. Сгъваема вдовица ръси върху няколко стари якета. Повече от нищо специално до пролетта не го направят, защото чесън могат да издържат на температури до -25 ° С, а в началото на пролетта, когато се върна в къщичката, не забравяйте да отворите чесъна, за да го проветриво. Ето един лесен начин да съхранявате чесън през зимата никога не са се провалили.

Видео: Как най-добре да се съхранява чесън



Споделяне в социалните мрежи:

сроден

Засаждане на пролетта чесънЗасаждане на пролетта чесън
Как да се грижим за чесън ръководство за действиеКак да се грижим за чесън ръководство за действие
Китайски чесън, ако тя расте в руския контекстКитайски чесън, ако тя расте в руския контекст
ЧесънЧесън
Отглеждане чесънОтглеждане чесън
Както вече се готви за засаждане зимния чесънКакто вече се готви за засаждане зимния чесън
Ползите от чесънПолзите от чесън
Пролетта чесънПролетта чесън
Моят засаждане чесънМоят засаждане чесън
Как да пропагандира чесънКак да пропагандира чесън
» » » Чесън архивирани
© 2022 ProSadGuru.com