ProSadGuru.com

Първи глухарчета - не за красота!

Видео: Маша и Мечокът всички поредна серия без спиране 1-50

Ние вече разпространява своите слънчеви жълти глухарчета цветя на първо място. Въпреки това, поради факта, че тази топлина не е бил там, те имат къс и дебел произтича от висока трева (и като такъв успя да vymahal?) Те не са много забележими. Аз ги харесвам много, винаги съм се оставят няколко храсти около алпийска градина, когато цветята изсъхват, аз ще ги разбие, не позволява да се образуват семена и моите храсти са покрити с най-различни цветове с много ранна пролет до късна есен!








Но аз исках да пиша не само за това. Мисля, че почти всички градинарите в една или друга степен, са привърженици на здравословния начин на живот, това се отнася и до методи за лечение. Така че: през целия си живот, още от първите спомени в ранна детска възраст на моята студена са били лекувани с тинктура от глухарче. Той беше един от тези, които цъфтят на първо място. Кашлица потърка гърдите и гърба, задръжте крака, а също и се втрива в краката са ликьорът. Бабата (Помня го добре!), Обостряне на артрит записва само триене на тази тинктура. Историята на това чудно тинктура известен на всички в нашето семейство. По време на войната, прабаба ми, тя тогава беше на 36 години, една (пра-дядо е бил в предната част), с 6 деца в ръцете й беше в професия. Разбира се, за каквито и да било лекарства и реч не може да бъде. И сега, по-младия й, (по това време, всичко, което тя имаше 8 деца), дъщеря се разболява. Аз не знам кой и как решена тя трябваше магарешка кашлица, но лек-годишният детето не може - тя се закашля, ахна, тъмно синьо ... прабаба вече мислех, че тя ще умре. Тогава един възрастен съсед се смилил - подадена в малък puzyrechki тинктура от глухарче. Три дни бяха достатъчни, че детето се възстанови. Това е историята. Аз не знам дали тинктурата на истината има чудотворните лечебните сили, или е нашето семейство вяра помага да избягат от всякакви заболявания с него. Но резултатът е очевиден: в болницата само жените са били членове на нашето голямо семейство, когато произвеждат деца, родени. Моите момичета - 4 и 6 години, не знаят какво е повишена температура, кашлица или хрема. Как да си направим тинктура? Да, по-лесно за никъде! Вземете един буркан, го напълни с глухарче пъпки (просто ги затегнете) и се напълва догоре с водка. Ако има спирт - още по-добре! Две седмици и тинктура е готова. Съхранявайте на хладно и тъмно място. За външна употреба само!)) Работно живот е не само))) Мисля, че всяко семейство има своя собствена рецепта от народната градински растения, изпитанието на времето!

Споделяне в социалните мрежи:

сроден

Как да се отървем от глухарчетаКак да се отървем от глухарчета
Всички от цветя и листа от глухарчеВсички от цветя и листа от глухарче
Оцет като естествен хербицидОцет като естествен хербицид
Използването на глухарчето като лечебно растение в готвенето и в подготовката на мед, салати и…Използването на глухарчето като лечебно растение в готвенето и в подготовката на мед, салати и…
Garden път с глухарчетаGarden път с глухарчета
Съдържанието на обичкаСъдържанието на обичка
Глухарче на поляната: как да се премахне и да се възползватГлухарче на поляната: как да се премахне и да се възползват
Люляк - пролет красотаЛюляк - пролет красота
ГлоксинияГлоксиния
Светлината от глухарчеСветлината от глухарче
» » » Първи глухарчета - не за красота!
© 2022 ProSadGuru.com