ProSadGuru.com

Непрекъснат цъфтеж градина Елена лагерен огън

Garden Елена Kostrova

Елена Kostrova - ландшафтен дизайнер и собственик на градината в покрайнините на югозапад. Garden размер - 6 дка, възраст - 7 години, и неговия характер като колектор определя Елена борба с дизайнера. Ето как тя разказва историята на неговата история:







Съдържание

Една мечта да се създаде проста да се грижи за и цъфтят от март до октомври, градината не е подслушване ме за дълго време. Бях чете иронично Година градинар Карел Чапек и научих в един нещастен самият герой. С течение на времето дизайн хоби градина се превърна в моя професия.

пружина

Аз не знам как в родината си, Чешката република, а ние имаме една година градинар започва през март. След дългата зима аз се опитвам да стигнете бързо до градина. Ранна пролет в Москва - не най-доброто време, но затоплен от слънцето поляни вече цъфнали иглики. Тя стопля сърцето ми, когато взема да се случи - да разпръсне снега в началото на тор сезон. Друга работа в градината точно сега там. Но най-после снегът се разтопи, Brunner разцвет, теменужки, Muscari, медуница и erythronium, и стигаме до градината чисти. Буквално седмица или две слънцето затопля земята и ще трябва да се прочисти от леглата (плевели сега повече от всякога могат лесно да бъдат отстранени от земята от корените), махнете капака с рози - винаги в облачен ден, за да се предотврати слънчево изгаряне. Ние работим и не се уморяват да се възхищаваме на нарциси, лалета, глухар. цвят ни най-малко не по-лоши да цъфти и светли листа на дървета и храсти: Жълто и лилаво в physocarpus &lsquo-масловки&rsquo- и &lsquo-Diabolo&rsquo-, крем от Derain &lsquo-Elegantissima&rsquo-, бяло и розово от върба &lsquo-Hakuro-Nishiki&rsquo-, почти черно и златисто от бъз &lsquo-Черно дантела&rsquo- и &lsquo-Plumosa Aurea&rsquo-. Винаги красива Tui с жълтото (&lsquo-Rheingold&rsquo-) и изумрудено (&lsquo-Smaragd&rsquo-) игли, синкав хвойна &lsquo-Blue Carpet&rsquo-. И когато в края на май - началото на юни цъфтят люляци, нали знаеш: животът е добър!

лято

На юни. Blooming Spirea, Aquilegia, Вероника, пиретрум, божури, орлови нокти и barberries с цветни листа. Но няма време да се отпуснете - ние ще продължим да се борим срещу плевели. Въпреки, че ако легла се формират правилно, а след това от средата на юни, трайни насаждения са затворени и не се оставят плевелите шанс. В допълнение, е необходимо да се хранят на площадката и разхлабване на почвата. За щастие, последното, което трябва да направите, рядко - аз първоначално се грижи за качеството на земята: Имам глинеста почва на сайта, както и в рамките на дълбоко копаене Направих торф, пясък и компост. Аз също да използвате мулч, и това ми позволява да се отпуснеш малко. Друг важен момент от програмата - косене на тревата, че от момента, в земята е суха, и до слана ще трябва да се вземат на косачката веднъж на всеки 7-10 дни. Вие не може да оплоди, не podseivat трева, трева (повечето плевели не могат да понасят честото косене) и не се полива (ако лятото не е прекалено сух), но е необходимо да се косите. Разбира се, английски морава не се оказа, но зелената морава, където могат да играят деца, - напълно.Планиране цветни лехи, не забравяйте, че градината - тя не само е цъфтят, но и изкуства и широколистни растения. Можете да играете на разликата в текстура, цвят, форма и размер на листа от домакина, ХОЙХЕРА, разклонена цимицифуга, Ligularia, папрати и декоративни треви. Добрата в сенчестите цветни лехи Astilbe, Соломон тюлени, darmera, astilboides и улица, основната им предимство - абсолютна простота и стабилна декоративни. От юни до юли в градината цъфтят сортове chubushnika. Между другото, на хиляди ароматни бели цветя на радост за всяка година, chubushnik трябва периодично подмладяване. Средата на лятото - времето на рози. Когато те цъфтят, аз да забравите за всички трудности, които са свързани с грижите за тях, и е готов да седне в продължение на часове, възхищавайки им розова градина. Roses перфектния нюанс от здравец, градински чай, коча билка, домакини, делфиниум и бял равнец. Daylilies - отличен завод за цветната градина на преден план, но крем трябва да се скрие в средата, така че им след цъфтежа изсъхнали стръкове не развалят общото впечатление. През август, първата актьорския състав на ехинацея, енчец, класове тлъстига виден и със сигурност флокс. В зависимост от сорта, те започват изпълнението им през юли (&lsquo-Наташа&rsquo-) и продължава до началото на октомври (&lsquo-кардинал&rsquo-). Моето езерце е декоративно през цялата година - в дизайна на линия Използвах вечнозелени дървета и храсти. Bright пролетта акцент - невен и нарцис, е особено добра форма хавлиени &lsquo-Flore Pleno&rsquo-. През есента на обикновена страна на публиката в солиста става Euonymus свещен - листата му е боядисан в розово и лилаво.

есен

Сред палмови храсти за есен давам Hydrangea paniculata. Сорт &lsquo-Lime Light&rsquo- и &lsquo-Vanilla Fraise&rsquo- разцвет в средата на юли и цъфтят до слана най-много. Съцветието постепенно променят цвета си от светло зелено върху бяло до тъмно розово и zasyhaya придобиват благородно сепия. Хортензия ехо стевия лилаво, мискантус, Colchicum, попадат анемони и Helenium. През октомври, аз нарязани листа от широколистни трайни насаждения, които не го правят през пролетта, когато вниманието трябва да бъде все по-зелени растения. Това е много важно за почистване на тревата с паднали листа - ако не го направите, ще трябва да се възстановява през следващия сезон. Ноември - последния месец, когато се появи в градината. Листата са оградени, а настроението настроен иглолистни и храсти с ярки плодове: snowberry, бъз, калина, берберис, Euonymus. Най-важното в случая късната есен - да се скрие рози и иглолистни дървета връзват да им клон счупване на под тежестта на снега.

зима

Декември и януари - най-доброто време да се мисли за нов състав градина. И през февруари, като се използва изкуствено осветление, започвам да сее петунии и други едногодишни, които ще украсяват верандата през лятото. И, разбира се, аз препрочетете Чапек.

Съвети Елена Kostrova

  • Растителни крушки в средата на цветна градина, които ги заменят трайни насаждения ги покриха след цъфтежа. Късно расте обратно хостове и daylilies - перфектният избор за тази цел.
  • Clematis групи zhakmana и vititsella - една прекрасна двойка за катерене рози на арката. През зимата, те просто нарязани на нивото на земята, и те абсолютно не пречат рози полагане под приюта за зимата. Clematis група не integrifoliya излезе за растежа на арката, но на малък обелиск ще украсяват градината буйни цъфтежа от юни до септември.


Споделяне в социалните мрежи:

сроден

Съвети Елена ZolotarevaСъвети Елена Zolotareva
Елена 66 !!! Честит рожден ден !!!Елена 66 !!! Честит рожден ден !!!
Изискванията за професията "ландшафтен дизайн и архитектура"Изискванията за професията "ландшафтен дизайн и архитектура"
Зима в градинатаЗима в градината
Garden Галина SkalkinGarden Галина Skalkin
Изненади заИзненади за
Pot късметPot късмет
История на Ландшафтен дизайнИстория на Ландшафтен дизайн
Март в моята градинаМарт в моята градина
Имате нужда от озеленител?Имате нужда от озеленител?
» » » Непрекъснат цъфтеж градина Елена лагерен огън
© 2022 ProSadGuru.com