ProSadGuru.com

Хенри лилия роза

Видео: Тайгър Лили

Хенри се изправи лилияТи хвана себе си мисля, че не, не, и вече започва да пропусне градината?! И все още има толкова много дни от раздяла! Най-ефективният начин да се отвлече вниманието от тъжни мисли - мисли за това как бихте искали да видите вашата градина през следващата година. Искате нещо ново, невиждано, като цяло, най-добрите. Но защо?! Там просто не виждате розите в нашите градини. Избор издава все повече и повече нови сортове. Всички градинари са желателни за вида растения, включително лилия видове, т.е. растения от природата, създадени без човешка намеса. За първи път тази лилия е намерено ирландец, професор по горско стопанство Августин Хенри през 1888 г. в Китай. Той го изпраща на крушките в Ботаническата градина на Кю.

Миналото лято, колекционер на куриози ми продаде кръг тъмнолилаво крушка с размерите на юмрук на човека. възрастни лилия крушки с този размер може да достигне до 20 см в диаметър. Лили Хенри не само не се страхува от присъствието на варовик в почвата, но по-малко развита в отсъствието на последния, и обича хумус богата рохкава почва.

Видео: Тайгър Лили мъниста. Формован лилия. част 1/3



. Преди засаждане, земята трябва да бъде изкопан на дълбочина 35-40 см в тежки почви добави пясък и торф, в светлината - торф, и в допълнение, не забравяйте да мулч и голяма шепа пепел и костно брашно в крушката.



Това лято, Лили Хенри е нараснал! 50-250 см височина, със силен, леко свити гъсто листни стъбла, тъмно зелено с кафяви петна, които се връзвам на бамбукова пръчка. На хоризонталната дълъг (8-20 см) pedicels често две увиснали, цвете последователно падне.

Видео: Милиардерът Хенри Кравис на Private Equity, Инвестиране и KKR



Златисто-жълт околоцветник с форма на тюрбан, са събрани в съцветие разпространение на 15-20 цветя. Лили Цъфти през август за един месец. Плодове - сферична капсула.

Лили Хенри Харди (и дори зими в северозападната част на Русия), се размножава чрез семена и луковици, децата (те са малко на брой, са оформени на подземната част на леторастите цъфтящи).



Споделяне в социалните мрежи:

сроден

Cotoneaster ХенриCotoneaster Хенри
Тайгър Лили в моя дачаТайгър Лили в моя дача
Как да напоява лилияКак да напоява лилия
Спалня лилия или gippeastrum започва да цъфтиСпалня лилия или gippeastrum започва да цъфти
Грижа лилияГрижа лилия
"Каменно цвете градина за любимата си лилия""Каменно цвете градина за любимата си лилия"
Сини Нил водна лилияСини Нил водна лилия
Порасна лилия сортове "красив" и "златен"Порасна лилия сортове "красив" и "златен"
Как да расте лилияКак да расте лилия
"Аз съм Лилиите прозореца""Аз съм Лилиите прозореца"
» » » Хенри лилия роза
© 2022 ProSadGuru.com