ProSadGuru.com

Отглеждане на китайско зеле

Зеле - едно прекрасно растение. Толкова много различни видове и толкова много полза за хората. За дълго време, аз съм заобикаляйки традиционната зелето (и от време на време си купите цвят), докато открили броколи, карфиол, брюкселско зеле и китайско зеле. На последно място, много нежен и лесно, сега е чест гост на нашата трапеза. Всеки се радваше вкусни салати от него, а аз се интересува от въпроса за нарастващото китайско зеле. Какво става, ако се опитам да направя това?



Но не е толкова проста - казват експертите. Добри pekinku в нашите условия е възможно да се развива, не винаги. Тя ще трябва да се подготви малко. Първо трябва да разберем какво е от жизненоважно значение за централата, както и че е строго забранено. За тази зеле е успяла да увеличи вегетативната маса, е необходимо да се сеят (или засадени разсад метод) доста рано през април. Не се притеснявайте, растението може да издържи леки студове (до -4 градуса под нулата).



Ако преди началото на месец май, зеле, няма да имат време да стават по-силни, това може да повлияе на кръстоцветни бълхи. За целите на борбата с помощта разпрашаване прах или hlorofosom. Тези дейности могат да се извършват само преди обвързването на главата.



Допълнително внимание се разрохкване на почвата, плевене, поливане (ако в жегата за дълго време не вали дъжд) и изтъняване. Ако искате вършат правилните неща, но все пак зелеви листа в ръцете - обърнете внимание на избора на сортове. Да речем холандски семена се държат в това отношение е доста добър. Опитайте примамка, Nunhems, Simenis и други хибриди.



Споделяне в социалните мрежи:

сроден

Китайски сортове зелеКитайски сортове зеле
Огромна полза китайско зелеОгромна полза китайско зеле
Зелето е вредноЗелето е вредно
Отглеждане зеле: зелеОтглеждане зеле: зеле
Отглеждане на китайско зелеОтглеждане на китайско зеле
Как да расте китайско зелеКак да расте китайско зеле
Как да расте китайски характеристики отглеждане зелеКак да расте китайски характеристики отглеждане зеле
Китайско зеле в снимката е много апетитнаКитайско зеле в снимката е много апетитна
Засяването китайско зелеЗасяването китайско зеле
Китайско зеле - отглеждането и грижиКитайско зеле - отглеждането и грижи
» » » Отглеждане на китайско зеле
© 2022 ProSadGuru.com